Žinoma, kiek kainuos „Huawei” kurtas elektromobilis: ar lietuviams jis bus įperkamas?

Lukas Snarskis

2021-03-26, 13:41 (atnaujinta 2023-12-03, 15:33)

0 komentarų
Žinoma, kiek kainuos „Huawei” kurtas elektromobilis: ar lietuviams jis bus įperkamas?

„Huawei” daugeliui mūsų geriausiai žinoma kaip išmaniųjų telefonų, laikrodžių ir ausinių gamintoja. Vis dėlto tik nedaugelis žino tai, kad ši Kinijos bendrovė savo veiklos apimtimis yra tiesiog milžiniška - būtent ji tiekia mobiliojo ryšio infrastruktūrą mūsų operatoriams, o jos kuriamomis debesijos paslaugomis naudojasi daugybė įvairių bendrovių ir vyriausybių visame pasaulyje. Tačiau panašu, jog „Huawei” nori dar labiau išplėsti savo produktų portfelį ir pasekti „Apple” pėdomis - pasiūlyti savo elektrinį automobilį.

Šaltiniai Kinijoje praneša ne tik tai, jog „Huawei” apie tokį projektą rimtai svarsto, bet netgi jau yra numačiusi tokio ratuočio kainą. Ji turėtų siekti 45 000 JAV dolerių (apie 38 000 eurų). Natūralu, jog tokia suma bendrovei leis taikytis į Premium segmentą - „Huawei” prekės ženklas Kinijoje siejamas su prabanga ir prestižo prasme nenusileidžia „Apple”, tad nieko keista, jog tą pačią aurą siekiama išlaikyti ir automobiliuose. Kita vertus, turint galvoje, jog tai greičiausiai bus elektromobilis, kaina nėra jau tokia didelė - vidutinės klasės elektra varomi automobiliai Lietuvoje šiuo metu kainuoja mažiausiai 30 000 eurų.

Įdomu tai, jog dar visai neseniai „Huawei” pareiškė pati negaminsianti automobilių ir susikoncentruosianti tik į įvairių išmaniųjų technologijų kūrimą. Kompanija siekia tobulinti LiDAR jutiklius ir kitus pažangius autonominiam vairavimui reikalingus technologinius sprendimus, kartu mažindama jų kainą ir siūlydama juos kaip įmanoma platesniam automobilių pramonės atstovų ratui. Spėjama, jog tokiu pareiškimu įmonė nenorėjo pasakyti, jog niekada neišvysime „Huawei” ženklu papuošto automobilio - tiesiog bendrovė jo gamybą patikės kuriam nors iš šioje srityje besispecializuojančių gamintojų.

Kaip ten bebūtų, iki „Huawei” automobilio pasirodymo laukia dar greičiausiai ne vieneri metai, tad per tokį netrumpą laikotarpį situacija ir kompanijos pozicija gali pasikeisti.

Pirmasis su „Huawei” kurtas automobilis į gatves išriedės jau balandį

Pastaruoju metu išmaniuosius telefonus, kaip didžiausią technologijų entuziastų susidomėjimo objektą, keičia elektriniai automobiliai. Į kosmosą, kaip Elono Musko raketos, šovusios „Tesla” akcijos, „Audi” paskelbimas apie ketinimą iki 2030 metų nutraukti automobilių su vidaus degimo varikliais gamybą (plačiau) bei „Apple” bandymai užmegzti kontaktus su įvairiais garsiais automobilių gamintojais tai tik patvirtina. Tačiau į šį traukinį suspėti skuba ir „Huawei” - pirmasis automobilis, prie kurio kūrimo prisidėjo technologijų milžinė, į gatves turėtų išriedėti jau balandį.

Akivaizdu, jog tokio produkto Kinijos technologijų milžinė viena pati taip greitai negalėtų išleisti - jai talkina viena Kinijos valstybinių automobilių gamybos kompanijų „BAIC BluePark”. Nepaisant to, kad ši bendrovė daugeliui lietuvių nėra gerai žinoma, automobilių pasaulyje ji jau spėjo pagarsėti - daugiau nei prieš dešimtmetį iš „GM” perėmė dabar jau nebeegzistuojančios „Saab” markės technologijas. Įmonė taip pat kartu su „Mercedes-Benz” valdančia „Daimler” ir „Hyundai” valdo kelis fabrikus, kurie Kinijoje gamina šių markių automobilius.

Tiesą sakant, „Huawei” teigia, kad naujasis abiejų kompanijų kūrinys netgi nebus ženklinamas „Huawei” logotipu - tai iš esmės bus praėjusių metų pabaigoje debiutavusio „BAIC ARCFOX αS” elektromobilio speciali versija, paženklinta HBT raidėmis. Ką šis sutrumpinimas reiškia? Greičiausiai „Huawei BluePark together” (liet. „Huawei BluePark kartu”).

Pagrindinis naujojo „ARCFOX αS HBT” varianto skirtumas nuo standartinio modelio bus „Huawei” gamybos lazerinis radaras (LiDar). Tiesą sakant, jų bus net 3. Jie leis iš didelio atstumo aptikti kelyje pasitaikančias kliūtis bei kitus eismo dalyvius ir taip padės saugiai automobilį sustabdyti ar keisti važiavimo kryptį. Papildomai šis ratuotis dar bus aprūpintas 6 milimetrų ilgio bangų radaru, 12 kamerų, 13 ultragarsinių jutiklių bei visų šių sensorių surinktą informaciją apdorojančiu kompiuteriu, kurio galia sieks net 352Tops. Kaip ir galima spėti, visas šis arsenalas bus naudojamas autonominiam vairavimui - „HBT” paženklinto modelio vairuotojui beliks tik patogiai įsitaisyti sėdynėje ir sulaukti, kol jis bus pristatytas į kelionės tikslą, praktiškai neįdedant jokių pastangų.

„ARCFOX αS HBT” turėtų būti pristatytas balandį vyksiančioje Šanchajaus automobilių parodoje, o netrukus po to turėtų išriedėti ir į gatves. Praktiškai neabejojama, kad ši transporto priemonė bus pardavinėjama tik Kinijos rinkoje, tačiau dėl to jaudintis neverta. „Huawei” užsiminė, kad ji turi tikslą ne pati gaminti automobilius, o padėti jų gamintojams (ne tik „BAIC”) diegti geresnes savavaldžio vairavimo technologijas. Vienu iš svarbiausių tikslų laikomas LiDar radaro gamybos kainos sumažinimas nuo 200 iki 100 JAV dolerių. Tai leistų šią, vieną pagrindinių autonominio vairavimo technologijų, išvysti net ir pigiausiuose automobiliuose.

0 komentarų

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas