Prisijunkite
Prisijunkite
Jungtinių Amerikos Valstijų kariuomenė žengė dar vieną žingsnį stiprindama savo karines pozicijas Artimuosiuose Rytuose. Pranešama, kad į Kharab al-Jir karinę bazę Sirijoje atgabentas pažangus gynybos nuo raketų ir dronų sistema „C-RAM“.
Sprendimas įgyvendintas augant įtampai tarp JAV, Izraelio ir Irano, o ši technologija turėtų užtikrinti didesnį amerikiečių karių saugumą regione, jei kiltų atviro masto konfliktas.
Naujai dislokuota sistema yra modifikuota laivyno ginklo „Phalanx CIWS“ versija, pritaikyta naudoti sausumoje. Ji skirta aptikti ir neutralizuoti į JAV karines bazes nutaikytus grėsmių šaltinius, nuo dronų iki raketų.
„C-RAM“ geba reaguoti vos per vieną sekundę, automatiškai aptikdamas taikinį ir atidengdamas ugnį tam, kad grėsmė būtų sunaikinta dar ore. Tokie sprendimai priimami ne be pagrindo.
JAV bazės Sirijoje ir Irake vis dažniau tampa Irano remiamų kovotojų taikiniu, o tai laikoma atsaku į JAV paramą Izraeliui Gazos Ruože ar kovoms su Husių judėjimu Jemene. Analitikai neslepia, kad padėtis regione įtempta kaip niekad ir konfliktas gali įsiplieksti bet kurią akimirką.
Verta pastebėti, jog „C-RAM“ gynybos sistema tai ne vienas įrenginys, o kompleksinė platforma, apimanti kelių komponentų visumą. Tarp jų – „FAAD C2“ valdymo centras, lėktuvų gynybos ginklas LPWS, lengvieji radarai nuo minosvaidžių, „Firefinder“ radarai, oro ir raketų gynybos darbo stotys (AMDWS) bei daugiafunkciai radijo dažnių moduliai (MFRFS).
Pagrindinis „C-RAM“ ugnies šaltinis – 20 mm M61A1 „Gatling“ pabūklas, šaudantis „HEIT-SD“ tipo šoviniais. Jis per minutę iššauna iki 4 500 šūvių, o tai yra greitis, leidžiantis tikslingai atremti net ir sparčiai artėjančias grėsmes.
Šie šoviniai suprogramuoti sprogti ore arba savaime sudega, taip sumažindami pavojų civiliams bei infrastruktūrai. Sistema taip pat turi termoviziją, leidžiančią aptikti taikinius net ir naktį ar sudėtingomis oro sąlygomis.
Papildomi radarai fiksuoja ne tik artėjančias grėsmes, bet ir pačius „C-RAM“ šūvius, leidžiančius koreguoti trajektoriją bei užtikrinti efektyvesnį taikymą.
Pentagonas, matydamas nerimą keliančius signalus Artimuosiuose Rytuose, nenori rizikuoti savo personalo saugumu. Irano parama ginkluotiems dariniams regione – nebe paslaptis. JAV žvalgybos tarnybos prognozuoja, kad galimos provokacijos prieš amerikiečių objektus tik didės, todėl papildomos apsaugos priemonės tampa būtinybė.
Svarbu ir tai, kad „C-RAM“ sistema jau įrodė savo efektyvumą. Šiuo metu ji veikia ir Ukrainoje, kur sėkmingai naudojama prieš Rusijos dronus-kamikadzes, nukreiptus į miestus ir strateginius objektus.
Tai rodo, kad ši ginkluotė ne tik teorinė apsauga, bet realus, kovinėse sąlygose išbandytas sprendimas. Oficialiai tokie JAV veiksmai pristatomi kaip prevenciniai, siekiant apsaugoti savo kariškius ir objektus.
Tačiau analitikai įžvelgia ir kitą aspektą. Teigiama, kad tai taip pat signalas Iranui, kad bet kokia agresija sulauks atitinkamo atsako. Be to, ginkluotės dislokavimas gali būti vertinamas ir kaip pasiruošimo karinei eskalacijai etapas, ypač turint omenyje JAV ir Izraelio pozicijų suartėjimą prieš bendrą priešą regione.
Nesvarbu, ar „C-RAM“ prireiks realiame mūšyje, ar tai liks tik strategine priemone, akivaizdu, kad JAV neketina stovėti nuošalyje ir tyliai stebėti, kaip įtampa regione pasiekia virimo tašką. Galingos gynybinės sistemos dislokavimas, tai vienas iš daugelio žingsnių ruošiantis galimai visapusei karinei konfrontacijai.
0 komentarų
Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!
Prašome prisijungti