Prisijunkite
Prisijunkite
Gamta niekada nesiliauja stebinti. Tarp visų žemės gyvybės formų slepiasi tikri fenomenai – gyvūnai, kurie savo savybėmis pranoksta ne tik kitus, bet ir bet kokią vaizduotę. Kai kurie iš jų tokie išskirtiniai, kad patenka į Gineso rekordų knygą.
Čia – ne pasakos, o tikri faktai: kas greičiausias, kas gyvena ilgiausiai, o kas tiesiog stulbina savo dydžiu ar mažumu. Nuo šikšnosparnių mažesnių už žmogaus nykštį iki paukščių, kurie greitesni už lenktyninius automobilius – rekordai gamtoje dažnai prasilenkia su sveiku protu.
Tai ne tik įdomūs skaičiai, bet ir priminimas, koks neįtikėtinas, kūrybingas ir neaprėpiamas yra gyvūnijos pasaulis. Kiekvienas iš šių rekordininkų – tarsi gyvas stebuklas. Ir kas žino – gal netolimoje ateityje atsiras dar daugiau įspūdingų gamtos herojų, kurie perrašys istoriją.
Jei manote, kad gepardas yra greičiausias, esate tik iš dalies teisūs. Jis išties yra greičiausias sausumos gyvūnas, pasiekiantis net 120 km/h greitį. Tačiau absoliutus greičio rekordininkas – sakalas keleivis. Leidžiantis žemyn link grobio jis gali pasiekti net 389 km/h greitį. Tai daugiau nei dauguma lenktyninių automobilių!
Vėžliai garsėja ilgaamžiškumu, bet absoliutus čempionas – Grenlandijos banginis. Manoma, kad šie milžinai gali gyventi net iki 211 metų. O jei kalbėtume apie sausumos gyvūnus, čia laurus skina milžiniškasis vėžlys, vardu Džonatanas. Jis išvydo pasaulį dar 1832 metais ir vis dar gyvena Šv. Elenos saloje!
Vokiečių dogai jau ir taip yra milžiniškų gabaritų, bet šuo vardu Zeusas pranoko visus. Jis pasiekė net 111,8 cm ūgį ties ketera! Stovėdamas ant užpakalinių kojų, jis buvo aukštesnis už daugumą žmonių. Deja, šis švelnus milžinas jau iškeliavo anapilin, bet jo rekordas išlieka nepagerintas.
Ilgiausios gyvatės titulas priklauso tinkliniam pitonui, vardu Medusa. Jos ilgis – net 7,67 metrų! Tai gerokai daugiau nei daugumos automobilių ilgis. Įsivaizduokite, jei tokia gyvatė staiga pasirodytų jūsų kieme...
Ar gali būti žinduolis, mažesnis už pelę? Taip! Tai kiauliasnukis šikšnosparnis, dar vadinamas bičių šikšnosparniu. Jo ilgis – vos 2,9 cm, o svoris – apie 2 gramus. Tai toks pat svoris, kaip pora popieriaus lapų!
„Gamtos pasaulis pilnas netikėtumų. Kiekvienais metais atrandami nauji rekordininkai, ir kas žino, galbūt netrukus kai kurie rekordai bus pagerinti“ – pastebi ekspertas.
Gineso rekordai – puikus įrodymas, kad gamta kupina nuostabiausių dalykų. Kartais sunku patikėti, kad tokie gyvūnai iš tiesų egzistuoja, bet faktai kalba patys už save.
0 komentarų
Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!
Prašome prisijungti