„Hyundai“ elektromobilius reikalaujama statyti toliau nuo namų: rekomendacijos nepaisymas gali baigtis tragedija

Lukas Snarskis

2021-03-31, 15:30 (atnaujinta 2024-06-03, 11:43)

0 komentarų
„Hyundai“ elektromobilius reikalaujama statyti toliau nuo namų: rekomendacijos nepaisymas gali baigtis tragedija

Korėjos automobilių industrijos lyderė „Hyundai“ skelbia atšaukianti didelę dalią 2019-2020 metų „Kona Electric“ ir 2020-ųjų „Ioniq Electric“ automobilių dėl ličio baterijų užsidegimo rizikos. Kol kas buvo pranešta apie 15 užsidegusių „Kona“ elektromobilių.

Gaisro rizika yra rimta - JAV greitkelių saugumo administracija pataria minėtų automobilių savininkams parkuotis toliau nuo namų ir kitų statinių bei lengvai užsidegti galinčių medžiagų, pavyzdžiui prie medžių. Pranešama, kad automobiliai gali užsidegti bet kada - stovint, kraunant ir net važiuojant. Jei vairuojate „Kona“ arba „Ioniq“ elektromobilį ir paprastai laikote jį garaže, dabar būtų geriausia pradėti parkuotis lauke.

Problema kyla iš trumpo sujungimo pačių baterijų viduje, tad „Hyundai“ yra pasiryžusi pakeisti baterijas visuose paveiktuose automobiliuose, kurių manoma yra daugiau nei 82 tūkstančiai. Naujienų agentūra „Reuters“ praneša, kad naudotojai nėra patenkinti tokiu automobilių atšaukimo procesu - nėra aišku kada transporto priemonė bus paimta tvarkymui, o iki tol naudotojai yra priversti likti su pavojingu elektromobiliu, kurį ne visur galima parkuoti.

Į skundus „Hyundai“ atsakė: „Hyundai ir toliau sieks imtis visų būtiniausių veiksmų, siekiant išvengti nepatogių situacijų, kylančių dėl šio atšaukimo.“ Problemos pobūdis taip pat visiškai nepadeda, nes nėra nieko, ką savininkai gali padaryti šiam gedimui pašalinti.

Tam, kad sužinotumėte, ar Jūsų „Kona“ arba „Ioniq“ elektromobilis priklauso gedimo paveiktai serijai, reikėtų kreiptis į atstovybę su 17 ženklų VIN kodu. Iki tol - linkime sėkmės rasti vietos parkavimui.

0 komentarų

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas