Žieminių padangų keitimas: kodėl pasibaigus žiemai rekomenduojama nedelsiant pasikeisti padangas?

Arnas Balčiūnas

2023-12-30, 07:15 (atnaujinta 2024-06-03, 11:43)

0 komentarų

Žiemą privaloma naudoti žiemines padangas ir tam yra daug svarių priežasčių. Jos yra pagamintos iš ypatingo ir itin didelį lankstumą turinčio gumos mišinio, o jų protektorius pasižymi labai geru sukibimu ant sniego ir ledo. Šių padangų savybės yra geriausios esant žemai temperatūrai, todėl jomis saugiau važiuoti žiemą.

Žieminių padangų keitimas: kodėl pasibaigus žiemai rekomenduojama nedelsiant pasikeisti padangas?

Ir nors tokių padangų privalumai žiemą yra akivaizdūs, atšilus orams šios žieminių padangų savybės tampa jų trūkumais, o važiuojant sausu asfaltu kai temperatūra yra teigiama, tokioms padangoms nereikia protektoriaus su itin daug sukibimo kraštų. Ir nors vasarą leidžiama važinėti su žieminėmis nedygliuotomis padangomis, „Continental“ specialistai rekomenduoja rinktis sezonui pritaikytas padangas.

Žieminėms padangoms nepatinka šiluma

Minkštas žieminių padangų protektorius ant šiltos kelio dangos dyla žymiai greičiau. Šių padangų mišinys yra sukurtas taip, kad išliktų minkštas ir lankstus esant žemesnei nei 7 °C temperatūrai ir užtikrintų gerą sukibimą važinėjant žiemą.

Tačiau jei tomis pačiomis žieminėmis padangomis važinėti ištisus metus, esant šiltam orui šis lankstus protektorius dils žymiai greičiau – važinėjant tokiomis padangomis vasarą, jų naudojimo laikas gali sutrumpėti net iki 60 proc., todėl dėl nudilusio protektoriaus jas teks keisti žymiai dažniau nei jos būtų naudojamos tik žiemą.

Todėl „Continental“ specialistai rekomenduoja šiltuoju metų laiku naudoti vasarines arba universalias padangas. Vasarinės padangos yra pagamintos naudojant kitokį nei žieminių padangų gumos mišinį, kuris yra pritaikytas aukštesnei temperatūrai. Iš kitos pusės, jei vasarines padangas naudoti žiemą, jos greitai taptų itin standžios ir kietos ir neužtikrintų reikiamo sukibimo.

Kaip alternatyva galimos universalios padangos, kurių savybės pritaikytos tiek esant žemesnei, tiek ir aukštesnei temperatūrai, tačiau jos tinkamos tik esant nedideliam šalčiui ar karščiui, nes tik atskiriems sezonams pritaikytos padangos pasižymi geriausiomis savybėmis.

Didesnės degalų sąnaudos

Taip pat reikia žinoti, kad važinėjant žieminėmis padangomis vasarą išauga degalų sąnaudos. Važiuojant įšilusia kelio danga žieminių padangų pasipriešinimas riedėjimui yra žymiai didesnis nei vasarinių padangų. Taip yra ne tik dėl daug sukibimo kraštų turinčių šių padangų protektoriaus, bet ir dėl labiau besideformuojančio minkšto gumos mišinio. Visa tai lemia didesnį pasipriešinimą riedėjimui ir taip padidina degalų sąnaudas, todėl tenka dažniau lankytis degalinėse.

Įtaka valdymui ir saugumui

Automobilis su nepakeistomis žieminėmis padangomis šiltuoju metų laiku taip pat nepasižymės optimaliomis ir saugiomis valdymo savybėmis, ypatingai tada kai teks atlikti staigų apvažiavimo manevrą ar posūkį.

Įsivaizduokime situaciją kada tenka apvažiuoti netikėtą kliūtį. Automobilyje su žieminėmis padangomis šiltuoju metų laiku jos bus tiesiog per minkštos važiuoti norima kryptimi, todėl automobilio valdymas bus netikslus. Taip pat su tokiomis padangomis pailgėja ir stabdymo kelias.

Žvelgiant ilgalaikėje perspektyvoje, ištisus metus naudojamos žieminės padangos jau prieš kitą žiemos sezoną dėl minkštesnio gumos mišinio turės nudilusius protektoriaus blokelius. O kuo yra mažesnis protektoriaus gylis, tuo padangos blogiau sukimba su sniegu ir ledu padengtu keliu ir tai tiesiogiai įtakoja važiavimo saugumą.

0 komentarų

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas