Ką išduoda tavo paakiai? Priežastys, kurios neturi nieko bendra su miegu ir kaip jas atpažinti

Lina Snarskienė , 2025-04-25, 12:59
0
Ką išduoda tavo paakiai? Priežastys, kurios neturi nieko bendra su miegu ir kaip jas atpažinti

Paakiai yra viena jautriausių vietų veide, ir būtent ten pirmiausia atsispindi tai, ko galbūt nesinori rodyti. Nuovargis, stresas, miego trūkumas ar net netinkama mityba – viskas susirenka po akimis, tarsi mini suvestinė apie tai, kaip iš tikrųjų jautiesi. Ir kai veidrodyje pamatai tamsius ratilus, iškart kyla klausimas: kodėl? – ir dar svarbiau – kaip juos pašalinti?

Daug kas galvoja, kad pajuodę paakiai yra tik nuovargio pasekmė. Bet tai tik dalis tiesos, juk kartais jie atsiranda net ir pailsėjus. O tada jau nebeaišku, ar tai odos problema, ar vidaus signalas, ar gal tiesiog genetika? Ir dar blogiau, kad net brangiausi kremai ne visada suveikia, nes dažnai bandoma tvarkyti tik paviršių, kai problema slypi kur kas giliau.

Svarbu suprasti: paakiai, tai ne tik estetinė sritis, bet ir kūno komunikacijos taškas. Kai sužinai, kas slypi už to pajuodimo, tada gali imtis veiksmų, kurie veikia ne tik iš išorės, bet ir iš vidaus.

Kodėl atsiranda pajuodę paakiai?

Pajuodę paakiai gali atsirasti dėl kelių priežasčių ir dažniausiai tai kelių faktorių derinys. Viena iš pagrindinių – plona paakių oda, per kurią lengvai matosi kraujagyslės. Tai ypač pastebima žmonėms su šviesia oda ar genetiniu polinkiu.

Kitas veiksnys – sutrikusi kraujotaka ar limfos nutekėjimas. Kai kraujas ar limfa užsistovi, susidaro tamsesnis atspalvis, kuris nepraeina net po miego. Stresas, prastas miegas, per mažas skysčių vartojimas – viskas turi įtakos kraujo mikrocirkuliacijai aplink akis.

Taip pat įtakos gali turėti geležies trūkumas, alergijos, rūkymas, alkoholio vartojimas, net skrandžio ar kepenų sutrikimai. Organizmas siunčia signalą, kad ne viskas veikia sklandžiai. Ir jeigu kremai nepadeda, verta pasižiūrėti ne į kosmetinę, o į mitybos įpročius ar kraujo tyrimų rezultatus.

Kada kalta genetika?

Kartais pajuodę paakiai, tai tiesiog paveldėtas bruožas. Kai kurių žmonių oda šioje zonoje natūraliai turi daugiau pigmento arba yra tokia plona, kad net ir idealiomis sąlygomis paakiai vis tiek atrodo tamsesni. Tokiu atveju niekas nepataiso iki galo, bet galima sumažinti vizualinį efektą.

Jei paakiai tamsūs nuo pat vaikystės, o aplinkiniai šeimos nariai turi panašių bruožų – tikėtina, kad tai genetinis faktorius. Tokiu atveju verta akcentuoti priežiūrą, o ne gydymą. Lengvi masažai, atvėsinimas, ryto rutina su paakių geliu, visa tai padeda sumažinti paburkimą ir tamsumą.

Kaip prižiūrėti paakius kasdien?

Mūsų paakių zonos oda yra itin plona, todėl svarbiausia yra delikatumas ir švelnumas. Paakių oda yra iki keturių kartų plonesnė nei likusio veido, todėl ją lengva dirginti net intensyviai trinant makiažą. Rekomenduojama naudoti švelnius valiklius, lengvą spaudimą, o kremą tepti ne trindami, o tapšnodami piršto pagalvėle.

Verta rinktis priemones, kurios gerina mikrocirkuliaciją: su kofeinu, niacinamidu, peptidais. Jie padeda skatinti kraujotaką, mažina paburkimą ir šiek tiek šviesina paakių zoną. Tačiau net ir geriausias kremas nepadarys stebuklo, jei iš vidaus – tik stresas, miego trūkumas ir cukrus.

Ką gali padaryti iš vidaus?

Vanduo, geležis, vitaminas C yra trys ramsčiai, be kurių tamsūs paakiai gali likti net po atostogų. Svarbu užtikrinti pakankamą skysčių kiekį, valgyti geležies turinčių produktų, pavyzdžiui, lęšių, burokėlių, jautienos, bei produktų, kurie gerina jos įsisavinimą, tokie kaip citrusiniai vaisiai, paprika.

Taip pat verta įsivertinti, kiek tavo dienoje yra kokybiško miego. Ne tik valandų skaičius, bet ir miego kokybė, ar užmiegi be ekrano, ar kelsies be panikos signalo, ar aplinka rami. Net viena naktis gero miego gali pastebimai pagerinti akių zonos būklę.

0 komentarų

Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!

Prašome prisijungti

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas