Prisijunkite
Prisijunkite
Gyvenime dažnai būna taip, kad dėmesys ir prožektorių šviesos nukreipiamos į tuos, kurie garsiausiai kalba ir geriausiai save reprezentuoja, tačiau beveik visada už kadro lieka tie, kas ant savo pečių išlaiko pirmuosius ir nudirba juodą darbą. Šią analogiją galima pritaikyti ir „Samsung” telefonams - brangesnieji „Galaxy S” ir „Galaxy Note” figūruoja praktiškai visuose geriausių telefonų topuose, kol niekam į akis nekrentantys vidutinės klasės „Galaxy A” tiesiog šluojami nuo parduotuvių lentynų ir uždirba kompanijai krūvą pinigų.
„Samsung Galaxy A50”, leidęs „Samsung” pagaliau stoti į kovą su pigesniais kinų gamintojų gaminiais, prekybininkų suvestinėse įvardijamas kaip vienas perkamiausių išmaniųjų Lietuvoje ir pasaulyje. Nepaisant didelės sėkmės, šis modelis jau pasiekė savo vienerių metų gyvavimo ciklą, todėl gamintojas buvo priverstas išleisti jo atnaujinimą - taip gimė „Samsung Galaxy A51”. Šioje apžvalgoje išsiaiškinsime, kaip stipriai patobulėjo „A50” įpėdinis, ir ar patobulinimų pakanka, kad jis būtų konkurencingas 2020-ųjų kontekste.
Jeigu reikėtų „Samsung Galaxy A51” išvaizdos patobulinimus apibūdinti keletu žodžių, rinkčiausi tarp tinginystės ir baimės sugadinti - išmanusis praktiškai nepasikeitė nuo pirmtako. Tai būtų galima atleisti, jei „A50” dizainą vertintume puikiai, tačiau taip tikrai nebuvo.
Priežastis, kodėl apie išorinę šio išmaniojo dalį pradedu kalbėti tokia ne visai malonia nata, yra plastikinė konstrukcija. „Samsung” nusprendė nieko nekeisti ir „A51” nugarėlę pagamino iš tos pačios „Glasstic” pavadinimu pakrikštytos medžiagos. Ji turėtų suteikti panašų į stiklo pojūtį, tačiau nedužti, netyčia atlikus salto ant grindų. Taip, Pietų Korėjos milžinė šiemet bent jau pagyvino galinės dalies dizainą 3D prizmių efektais, šviesoje spindinčiais vaivorykštės spalvomis, bet tai nekeičia esmės - lengvumas ir korpuso teplumas kuria biudžetinės klasės įrenginio įspūdį.
Būtų galima pagalvoti, kad bent jau telefono patvarumas nekels problemų ir nereikės „Galaxy A51” saugoti kaip velykinio kiaušinio, bet ne viskas taip paprasta. Nežinau kaip, tačiau vos per savaitę laiko nugarėlės apatinė dalis pasidengė daugybe mažų įbrėžimų, plastikinio rėmelio kampe atsirado nedidelis įlenkimas. Nieko tragiško, žinoma, daug baisiau, jei galinė dalis būtų pagaminta iš stiklo ir dabar reikėtų vaikščioti su įskilimu. Vis dėlto tai įspėjimas, kad dėkliukas vis tiek neprošal šiam modeliui.
Iš ergonominės pusės, atmetus plastiko problemą, viskas gerai. Nors dideli kamerų moduliai dažnai lemia įrenginio nestabilumą ant stalo, šįkart įvyko priešingai ir „A51” ant kieto paviršiaus guli kur kas geriau nei siauresnę iškyšą turintis „A50”. Įrenginys net ir turėdamas nemažą bateriją išliko plonas, neturi jokių aštrių kampų ir delne įsitaiso visai patogiai. Dešinėje pusėje išdėstyti garso reguliavimo ir įjungimo mygtukai yra labai patogūs ir lengvai pasiekiami. „Samsung” vidutinėje klasėje vis dar nepaleidžia ausinių jungties - ji čia įsitaisiusi greta „USB-C” kištuko.
„Samsung” pastaraisiais metais išgarsėjo kaip geriausius ekranus išmaniesiems telefonams gaminantis gamintojas - visi paskutinieji „Galaxy Note” modeliai buvo specialistų apdovanoti ekranų srityje. Natūralu, jog šio motyvo, pasikartojančio vienokia ar kitokia forma, galima būtų tikėtis ir pigesniuose kompanijos modeliuose. „Galaxy A50” matricos nepabijojau tituluoti geriausios klasėje, tačiau „Samsung” ją šiemet dar labiau patobulino.
Labiausiai pastebima naujovė - lašo formos išpjovą priekinei kamera pakeitė vos įžiūrima skylutė. Nustebino tai, jog ji dar mažesnė nei „Samsung” flagmanuose, nes neturi juodo apvado, tačiau taip yra todėl, nes žemesnės klasės modelyje korėjiečiai galėjo sau leisti montuoti storesnį ekraną. Nors mano akis nekliuvo ir už „A50” lašo, šiųmetės skylutės praktiškai nepastebiu. Ji neužstoja turinio ir netrukdo jokiu kitu būdu. Mano nuomone, tai kur kas geresnis sprendimas nei diskutuotino patikimumo motorizuoti asmenukių kameros pakėlimo mechanizmai. Taip pat galėčiau paminėti šiek tiek mažesnius rėmelius, kurie leido ekrano įstrižainę padidinti nuo 6,4 iki 6,5 colio.
Matricos kokybė praktiškai nepasikeitė. Ta pati FHD+ raiška ir „SuperAMOLED” technologija leidžia mėgautis kontrastingu ir šviesiu vaizdu. Galbūt ekrano spalvos tapo šiek tiek natūralesnės, bet tikrai nieko drastiška. Vis dėlto per metus šis tas pasikeitė ir „A51” jau nebėra vienintelis klasėje su AMOLEDU - jam kompaniją šiemet palaiko „Xiaomi Mi 9T” serija. Lyginant abu modelius tarpusavyje didelių skirtumų atrasti sunku, tačiau vaizdas „A51” ekrane man paliko šiek tiek geresnį įspūdį. Akivaizdu, jog nė vienas, nė kitas telefonas nesitaiko nurungti aukščiausios klasės įrenginių.
„Samsung Galaxy A51” ekraną nuo subraižymo saugo 7 metų senumo technologijos „Gorilla Glass 3” - taip, perskaitėte teisingai, tas pats grūdintas stiklas buvo montuojamas dar į „Galaxy S4”. Faktas, kad tai tik stiklas ir jis savo darbą atlieka, tiesiog bus kur kas didesnė dūžio tikimybė. Gerai, kad „Samsung” nuo to papildomai apsidraudžia gamykliškai užklijavusi apsauginę plėvelę.
„Samsung Galaxy Note10” apžvalgoje pasakoti apie veikimą pradėjau nuo paniurnėjimo apie prastai veikiantį po ekranu montuojamą ultragarsinį pirštų antspaudų jutiklį, todėl šio komponento veikimą pirmiausia norėjau patikrinti ir „Galaxy A51”. Mano nuostabai - paprastesnės optinės technologijos skeneris veikė kur kas geriau nei Pietų Korėjos milžinės flagmane. Antspaudo nuskaitymas ir tikslumas minimaliai pagerėjo ir lyginant su „A50”, tačiau iki tobulybės dar šiek tiek trūksta - tarp piršto pridėjimo ir atrakinimo yra nelabai maloni sekundės trukmės pauzė. Jei toks delsimas ne jūsų skoniui - gamintojas suteikia galimybę naudoti šiek tiek greitesnį atrakinimą veidu.
Pernai bandydamas „Galaxy A50” buvau maloniai nustebintas, kad pagaliau ir vidutinės kainų kategorijos šio gamintojo telefonai gali veikti padoriai. Šiemet „Samsung” nepaslydo, tačiau ir nepatobulėjo. Į „Samsung Galaxy A51” montuojamas minimaliai patobulintas, bet iš esmės tas pats procesorius kaip ir į „A50”. Tą išduoda ir jo pavadinimas - „Exynos 9610” buvo pakeistas į „Exynos 9611”. Atminties fronte irgi nieko naujo - tie patys 4GB operatyviosios ir 128GB vidinės atminties. Kai kuriose rinkose šiame modelyje standartiškai siūlomi 6GB RAM, todėl gaila, kad lietuviams šįkart nenuskilo. Kita vertus, 128GB atmintinė, išplečiama išorine kortele, standartiškai vis dar yra geriausias rezultatas klasėje.
Skaičiai skaičiais, tačiau kaip „Galaxy A51” susitvarko su kasdienėmis užduotimis, paklausite. Atsakymas - akivaizdus, neprasčiau nei pirmtakas. Aplikacijos atsidaro minimaliai greičiau, animacijos per nago juodymą tapo sklandesnės ir vartotojo sąsajoje nebeliko tokių nedidelių pakosčiojimų, kurių pasitaikydavo „Galaxy A50”. Kita vertus, jei neseniai naudojotės poros metų senumo ar naujesniu flagmanu, neabejotinai pajausite skirtumą - kai kuriais momentais „A51” elgiasi kaip antsvorio turintis šuo, vos spėjantis paskui vedžiojantį savininką. Tai atsitinka tik tada, kai fone veikia daugiau aplikacijų. Na gerai, galbūt palyginimas nuskambėjo labai dramatiškai - iš tiesų „Samsung Galaxy A51” kaip pagrindinį telefoną gali naudoti net ir toks išrankus vartotojas kaip aš, tiesiog reikia kelių valandų įpratimo.
Mūsų tradiciniame teste „A51” nesusikirto, bet ir dėl vos 4GB RAM negalėjo stipriau pasispardyti - ilgai nesvarstydamas atvėrė socialinių tinklų („Instagram”, „Facebook”, „Messenger” ir „WhatsApp”), naujienų portalų („DELFI”, „15min.lt”), „AnTuTu”, kameros ir „YouTube” programėles bei be didesnių sutrikimų aukštais grafikos nustatymais leido žaisti „PUBG Mobile” ir „Asphalt 9” žaidimus. Tiesa, po ilgesnės žaidimo sesijos įrenginio nugarėlė stipriai įšilo. Gaila, jog prietaisas nesugebėjo visų minėtų programų išlaikyti fone, ką kai kurie kiti konkurentai įvykdo be didesnių problemų.
Labai pagirti norėčiau „Galaxy A51” veikiančią „One UI 2.0” vartotojo sąsają, veikiančią Android 10 pagrindu. „Samsung” labai tinkamai atnaujino jos dizainą, valdymo elementus perkeldama į apačią - nebereikia demonstruoti pirštų gimnastikos, nes praktiškai viskas išdėstyta apačioje ir pasiekiama nykščiu. Taip pat atsirado kur kas platesnės valdymo gestais galimybės ir geresnis tamsusis režimas, nevarginantis akių. Panašu, jog ši valdymo aplinka pagaliau pasiekė brandą ir yra kur kas solidesnė už tai, ką gali pasiūlyti „Huawei” ar „Xiaomi”. Iki visiškos laimės trūksta tik šiek tiek didesnės spartos ir greitesnių animacijų.
Ryšių srityje sutrikimų nepatyriau, bet pastebėjau, kad mobilaus interneto ir Wi-Fi greičiai šiek tiek atsilieka nuo flagmanų. Sunku pasakyti, kaip stipriai tai pajusite, bet žinoti verta.
Tiesą sakant, apibendrinti „Galaxy A51” veikimą ganėtinai sunku. Pažanga tikrai pastebima, bet kita vertus, žingsnis į priekį pernelyg mažas. Šiemet priešininkai iš Kinijos už tą pačią kainą gali pasiūlyti galingesnius parametrus, todėl „A51” šiųmečiame kontekste atrodo prasčiau nei jo pirmtakas pernai.
Kai kalba pasisuka apie ekonominės klasės telefonų garsą, visada tampu pesimistas. Praktiškai visi gamintojai su retomis išimtimis visus garso šaltinius montuoja tik dėl varnelės specifikacijų sąraše, tarsi leisdami suprasti, kad ir taip turi kur leisti tą nedidelę vartotojo mokamą sumą.
Vienintelis „Galaxy A51” garsiakalbis apatinėje briaunoje yra neįspūdingas, vertinant atlaidžiai. Skleidžiamam garsui trūksta charakterio, tūrio ir viso kito. Taip, esu girdėjęs ir prastesnį garsą telefone, tačiau, mano nuomone, vidutinės kainų kategorijos prietaisuose „Samsung” jau galėtų pradėti montuoti stereo sistemą, kurią sudarytų pokalbių ausinė ir garsiakalbis.
Kad jau prakalbome, pokalbių ausinė nekėlė jokių problemų. Dėl to ir dėl neblogos kokybės mikrofono susikalbėti su pašnekovais nebuvo bėdų.
3,5mm jungtis yra ir savo darbą atlieka, bet turbūt tik tiek gerų žodžių ir galima pasakyti. Garsas atkuriamas be pašalinių triukšmų, yra tyras, bet pasigedau didesnio garsumo. Jei naudosite nedidelius, dėžutėje pridedamus ausinukus, viskas bus tikrai neblogai, bet jungti didesnių, aukštesnės kokybės ausinių nerekomenduoju.
Pamatęs „Galaxy A51” nugarėlėje net 4 kameras, negalėjau nuslėpti pirminio skepticizmo. Pernai teko bandyti ne vieną daugiaakį vidutinės klasės išmanųjį, ir dažniausiai tekdavo konstatuoti, jog patenkinamos kokybės tėra tik vienas jutiklis, o visi kiti tarnauja tik kaip specifikacijų sąrašo puošmena ar pokalbio su draugais pradžia.
Vis dėlto pagrindinė 48MP kamera paliko labai gerą įspūdį - tai žingsnis į priekį nuo 25MP turėjusio pirmtako ne tik megapikselių, bet ir kokybės prasme. Pagal nutylėjimą, tausojant vietą atmintinėje ir siekiant nuotraukoje įamžinti daugiau šviesos, fotografuojama 12MP raiška. Tačiau to visiškai pakanka, kad kadrai būtų detalūs, spalvingi ir kontrastingi. Iki tobulumo trūksta tik šiek tiek didesnės diafragmos, kad paveikslėliai būtų šviesesni. Pasirinkus 48MP (3:4H) režimą, galima užfiksuoti įspūdingai detalių nuotraukų, žinoma, su sąlyga, kad bus fotografuojama puikiame apšvietime. Puiku, kad pagaliau didelės rezoliucijos režimas veikia gerai ir nėra tik dar vienas tų neveikiančių triukų, kuriais praeityje garsėjo „Samsung” telefonai.
Išėjęs fotografuoti į miestą sutemus buvau maloniai nustebintas - tikėjausi vidutiniško pasirodymo, bet „A51” pagrindinė kamera su tamsa susidorojo labai neblogai. Automatiniu režimu užfiksuoti kadrai nėra įspūdingi, tačiau įjungus „Nakties” parinktį nuotraukos tampa šviesios, ganėtinai detalios, o jų spalvos neiškraipomos. Galbūt iki rinkos lyderių - „Huawei P30 Pro”, „iPhone 11 Pro” ir „Pixel 4” - dar šiek tiek trūksta, tačiau šio telefono kainos kategorijoje jam neprilygsta beveik niekas. Netgi ir panašiai kainuojantys „Huawei” modeliai negali nurungti „A51” tamsoje.
Plataus kampo kamera taip pat gavo megapikselių injekciją - 8MP pirmtake virto 12MP. Tiesa, skirtumas nėra toks jau didelis kaipo galima pagalvoti iš pirmo žvilgsnio. Žuvies akies efektas panaikinamas gana neblogai, detalumo pakanka, bet pati nuotraukų kokybė vis dar smarkiai atsilieka nuo pagrindinio jutiklio. Tamsoje taip pat nerekomenduoju rinktis šios kameros - siaura diafragma neleis užfiksuoti pakankamai šviesos.
5MP gylio sensorius yra vienintelis iš kamerų rinkinio, kuris nebuvo patobulintas, lyginant su „Galaxy A50”. Vis dėlto jam priekaištų neturiu. Jei pernai vargau fotografuodamas sulieto fono nuotraukas apenkiasdešimtuku, tai šiemet jokių problemų nepatyriau. Objektai puikiai ir be didelių pastangų atskiriami nuo fono, o netikslumų pasitaiko pakankamai retai.
Fotografija dieną
Fotografija dieną
2x priartinimas
Plataus kampo kamera
Portreto režimas
Automobilio fotografija
Automatinis režimas vakare
Naktinis režimas
Ketvirtoji 5MP makro kamera yra neabejotinai akivaizdžiausias telefono patobulinimas. Šio objektyvo neturėjo senasis modelis, tačiau dauguma konkurentų jį jau kuris laikas montuoja į savo išmaniuosius. Gaila, bet šios naujovės prasmingumu labai abejoju. Na taip, tai suteikia galimybe prikišti telefoną arčiau prie objekto ir nufotografuoti rasos lašus ar vabalus, bet man visada kyla natūralus klausimas - kaip dažnai tai naudosite? Ar tikrai nebus taip, kad tai išbandysite vos tik nusipirkę telefoną, o vėliau šis sensorius tiesiog bus paliktas rinkti dulkes? Panašu, jog ir pats gamintojas tai supranta, nes norint aktyvuoti makro fotografijos režimą reikės atlikti neproporcingai daug paspaudimų kameros aplikacijoje.
Video fronte taipogi yra šis tas naujo - pagaliau atsirado galimybė filmuoti 4K raiška. Taip pat stipriai patobulėjo elektroninė vaizdo stabilizacija, bent jau FullHD režime. Taip, tai vis dar ne flagmanų lygis, bet postūmis į priekį matomas.
Asmenukių kamerą „Samsung” nusprendė patobulinti pasišvaistydama megapikseliais - 25MP tapo 32MP. Žvelgiant į užfiksuotus portretus susidaro įspūdis, kad gamintojas siekė kompensuoti siaurą diafragmą ir mažus, nedaug šviesos sugerti galinčius mažus pikseliukus, dirbtinai pašviesindamas nuotrauką. Na, arba taip tiesiog siekiama užmaskuoti nedidelius veido odos netobulumus. Kaip ten bebūtų, detalumo jums tikrai nepritruks.
Pasvėręs visus „Galaxy A51” kameros patobulinimus galiu drąsiai teigti, kad, lyginant su „A50” gamintojas fotografijos kokybę pakėlė į kitą lygį, ypač nuotraukas tamsoje. „A51” nugarėlėje esantis kamerų komplektas yra labai rimtas, o jam pirštinę mesti gali nebent brangiausi flagmanai.
Didelės talpos baterijos pastaruoju metu paplito ne tik tarp biudžetinių išmaniųjų, bet ir labai sėkmingai skinasi kelią į aukščiausios kainų kategorijos segmentą. „Samsung Galaxy A51”, turintis 4000mAh celę, šiame kontekste atrodo neblogai, bet į titulus nesitaiko.
Įrenginį naudojant vidutiniškai aktyviai - socialiniams tinklas, elektroniniam paštui, naršymui, kamerai ir muzikos klausymui - akumuliatoriaus sulčių pakako maždaug 6,5-7h įjungto ekrano laiko. Tai šiek tiek prasčiau nei demonstravo pirmtakas, bet vis dar užtenka visai darbo dienai. Ar tai telefonas, kuris nuo elektros lizdo gali atsiplėšti bent jau dviem dienoms? Hmm, sunku pasakyti. Greičiausiai taip, jei esate nereiklus vartotojas ir ruošiatės įjungti baterijos taupymo režimą, bet apsidrausdamas pasakysiu, jog ištvermės pakaks visai darbo dienai ir iki kitos dienos pietų pertraukos.
Už ką norisi „Samsung” išrašyti velnių, yra pasiutusiai lėtas 15W „greitasis” įkrovimas. Tokios galios galbūt ir pakaktų perpus mažesnei baterijai, bet 4000mAh prisipildo kur kas lėčiau nei būtų galima tikėtis iš 2020 metų vidutinės klasės modelio - per maždaug 2h. Kaip ir buvo galima tikėtis, belaidžio įkrovimo funkciją „Samsung” vis dar rezervuoja „S” ir „Note” serijoms.
Naujasis „Samsung” vidutiniokas patobulėjo visose svarbiausiose srityse - gavo paįvairintą dizainą, vartotojų nemėgstamą ekrano išpjovą pakeitė mažiau į akis krentančia skylute, o jo kameros pasiekė visiškai naują kokybės lygį. „Samsung Galaxy A51” taip pat veikia viena labiausiai ištobulintų vartotojo sąsajų segmente, siūlanti gausybę funkcijų ir valdymo galimybių. Deja, turiu pripažinti, kad pernai, po „Galaxy A50” testavimo, apėmusi euforija, kad „Samsung” pagaliau susivokė erdvėje ir pristatė kinų telefonams konkurencingą vidutinės klasės modelį, šiemet išgaravo.
Sunku nepastebėti, kaip gamintojas pasitaupė nesirinkdamas galingesnio procesoriaus ir didesnio operatyviosios atminties kiekio bei užmerkė akis prieš pigiai atrodantį plastikinį korpusą. Galbūt tai galima vertinti kaip baimę sugadinti tą beprotišką sėkmę garantavusią „Galaxy A50” formulę, tačiau tai lemia, kad „Samsung Galaxy A51” nebėra toks žudantis pasiūlymas, koks buvo jo pirmtakas. Nepaisant to, tai vis dar puikus pasirinkimas ieškantiems puikiai fotografuojančio išmaniojo ar nenorintiems eksperimentuoti su kinų telefonų gamintojais.
0 komentarų
Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!
Prašome prisijungti