Prisijunkite
Prisijunkite
Specialaus renginio metu, balandžio 20 dieną, „Apple“ pristatė nemažai naujienų, pradedant violetinės spalvos „iPhone“ telefonu ir baigiant naujuoju „iMac“ kompiuteriu. Viena iš pristatytų naujovių buvo „AirTag“ sekiklis, leisiantis sekti savo turimus daiktus.
Dar prieš pasirodant šiam ilgai lauktam įrenginiui, jis buvo išdalintas apžvalgininkams. Nepaisant šio išmanaus pakabuko praktiškumo, išlindo vienas didelis „AirTag“ trūkumas - šis mažylis lengvai braižosi, net ir įrenginį saugant kaip savo akį.
Nors šis įtaisas buvo pristatytas maždaug prieš savaitę, internete jau pilna subraižyto „AirTag“ nuotraukų. Kaip žinia „AirTag“ turi blizgančio nerūdijančio plieno nugarėlę, kuri per kelias naudojimo dienas smarkiai susibraižo. Toks pats likimas ištinka ir plastikini „AirTag“ korpusą.
Žinant pradinę įrenginio kaina, kuri siekia 29 JAV dolerius (Lietuvoje tikimasi, kad jis kainuos nuo 30 iki 35 eurų už vienetą), tai gana keista. Kaip bebūtų, patariama naudoti apsauginį dėkliuką ar apsaugines plėveles, siekiant ilgiau išlaikyti šį įrenginį geros būklės. Tiesa, reikia paminėti, kad šį prietaisą siūloma kartu įsigyti su odiniu pakabuku, kurio dėka lengvai bus galima pritvirtinti seklį prie kuprinės ar kitų daiktų.
Skirtingai nei konkurentai, sekiklyje „Apple" naudos ne tik „Bluetooth" sąsają, bet ir savo „UWB” ryšį, kuris komunikuos su „iPhone” esančiu „U1” lustu. Tai padidins sekimo tikslumą ir leis matyti daiktų buvimo vietą, net jei atstumas yra didesnis, nei „Bluetooth" ryšio veikimo laukas. Sekiklio veikimas yra ganėtinai paprastas – „AirTag“ palaiko kontaktą su vartotojo telefonu, kuriame nuolat fiksuojami vietovės duomenys. Ryšiui nutrūkus, ekrane pasirodo apie tai įspėjantis pranešimas, o žmogus „Find My“ programėlėje bet kada gali pasižiūrėti, kurioje vietoje buvo paliktas daiktas. Tuo metu, jei objektas pametamas kambaryje ar artimoje aplinkoje, „Precision Finding” funkcija iki jo atves garsinėmis, vibracinėmis ir ekrane rodomomis nuorodomis, panašiai lyg „Šilta-šalta“ žaidime
Nors sekiklis neturi nei GPS, nei SIM kortelės, vagystės ar daikto pametimo kitame miesto gale atveju, jo lokaciją padės nustatyti kitiems vartotojams priklausantys arti esantys „Apple” prietais, kurie taip pat turi „U1" lustą. Žinoma, visas šio įrenginio sekimas yra visiškai apsaugotas ir privatus.
0 komentarų
Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!
Prašome prisijungti