Prisijunkite
Prisijunkite
Skirtingai nuo tradicinių sistemų, kuriose naudojami specialūs brangūs seisminiai prietaisai, „Google“ „Android Earthquake Alerts“ sistema pasinaudoja didžiuliu išmaniųjų telefonų skaičiumi, kurie nuolat renka judesio duomenis, nebent naudotojai atsisako šios funkcijos.
Analizuojant šių prietaisų duomenis, ši technologija ne tik nustatė daugiau nei 11 tūkst. žemės drebėjimų kilmę ir stiprumą, bet ir padarė tai su specializuotų seisminių prietaisų tikslumu.
„Google“ ataskaita, paskelbta žurnale „Science“, yra pirmoji išsami sistemos veikimo analizė nuo jos tylaus paleidimo prieš trejus metus. Per tą laiką žemės drebėjimų įspėjimus gaunančių žmonių skaičius išaugo dešimt kartų, įvykdydamas įmonės pažadą teikti įspėjimus tiems, kurie anksčiau neturėjo prieigos prie jų.
Įspėjimų sistemos pranašumas yra ne vieno įrenginio tikslumas, o skaičiai. „Google“ sukurti algoritmai sujungia signalus iš telefonų, išsibarsčiusių plačiose teritorijose, atsižvelgdami į vietos geologijos ir skirtingus telefonų modelių judesių registravimo būdus.
Šis metodas leidžia sistemai aptikti net silpnus drebėjimus. Tačiau ribotumai išlieka, ypač kai kalbama apie galingiausius žemės drebėjimus pasaulyje. 2023 m. vasario mėn. du niokojantys žemės drebėjimai Turkijoje pabrėžė kai kurias iš šių problemų.
Sistema iš pradžių nepakankamai įvertino šių įvykių rimtumą ir išsiuntė 4,5 mln. įspėjimų, kurie, žvelgiant atgal, turėjo būti dar skubesni. Peržiūrėdama incidentą su atnaujintais algoritmais, „Google“ komanda nustatė, kad patobulinta analizė būtų sukėlusi stipresnius „TakeAction“ įspėjimus, pasiekusius net dešimt milijonų įrenginių.
Skaidrumas tapo pagrindiniu mokslinės diskusijos apie sistemą klausimu. Nors „Google“ teigia, kad yra atvira apie savo technologijos veikimą, jos algoritmų nuosavybės pobūdis ir su naudotojų duomenimis susiję privatumo klausimai tebėra kliūtis platesniam tyrimui.
0 komentarų
Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!
Prašome prisijungti