„WhatsApp“ programėlėje įsigalioja pasikeitimai, kurie siutina naudotojus, vis daugiau jų ieško alternatyvų

Lukas Snarskis , 2025-07-20, 19:55
0
„WhatsApp“ programėlėje įsigalioja pasikeitimai, kurie siutina naudotojus, vis daugiau jų ieško alternatyvų

Populiarioji žinučių siuntimo programėlė „WhatsApp“ jau netrukus pradės taikyti atnaujintas naudojimo sąlygas visiems savo vartotojams. „Meta“ priklausanti komanda paskelbė apie reikšmingus pokyčius, kurie palies milijonus žmonių.

Nuo šiandienos, liepos 20 dienos, „WhatsApp“ naudotojams bus apribota prieiga prie svarbios informacijos ir grupės nariai nebegalės matyti vienas kito telefono numerių. Šią informaciją matys tik grupės administratorius.

Šie pokyčiai palies visus naudotojus, tiek „Android“, tiek „iOS“ sistemose. Tokių grupių pavyzdžių apstu, daugiabučio gyventojų bendravimas, darbo kolektyvai, tėvų grupės. 

Skelbiama, kad nuo šiol, norėdamas susisiekti su konkrečiu žmogumi grupėje, turėsi jam nusiųsti užklausą, tik jis pats spręs, ar dalintis savo numeriu.

Nors ši naujovė padidina privatumą, kai kuriems vartotojams tai gali apsunkinti bendravimą. Galimybė greitai parašyti žinutę bet kuriam grupės dalyviui bus ribota, reikės laukti jo sutikimo.

„WhatsApp“ naudotojų nepasitenkinimas

Vis daugiau vartotojų visame pasaulyje pradeda rinktis „Telegram“ programėlę, kaip lankstesnę, technologiškai pažangesnę alternatyvą. Tačiau „WhatsApp“ vis dar pirmauja tarp vyresnio amžiaus žmonių ar tų, kurie įpratę prie šios „žalios“ programėlės. 

Tačiau net ir ištikimiausi naudotojai neišvengia nusivylimo, štai penki dažniausi skundai, kuriuos išsako šios aplikacijos naudotojai.

1. Atsarginės kopijos – paini ir nepatikima sistema

Persikelti „WhatsApp“ į naują išmanųjį telefoną – tikra loterija. „Android“ įrenginių naudotojai turi naudoti „Google Drive“, o iPhone – „iCloud“. Nors tai skamba saugiai, praktiškai dažnai iškyla bėdų, ne visi prisimena aktyvuoti atsargines kopijas, jose ne viskas atsinaujina, o vietos debesyse ribota.

Pavyzdžiui, viena žinutė gali būti neatkurta, o ištisas mėnuo bendravimo tiesiog pradingsta. Be to, negalima sinchronizuoti „WhatsApp“ per kelis įrenginius skirtingose platformose.

„Telegram“ platformoje sprendimas yra žymiai paprastesnis, nes visi duomenys, išskyrus slaptas žinutes, laikomi debesyje, tad užtenka prisijungti iš naujo įrenginio ir viskas atsiranda akimirksniu.

2. Failai užkemša atmintį

„WhatsApp“ siunčiami failai išsaugomi įrenginyje. Nors teoriškai jie ištrinami po 30 dienų, praktiškai – daugybė nuotraukų, vaizdo įrašų, dokumentų lieka išmaniuose telefonuose. Jei esate aktyvus vartotojas, ypač grupėse, telefono atmintis greitai prisipildo.

„Telegram“ leidžia viską laikyti debesyje – atsisiųsti galima tik tada, kai reikia. Tokiu būdu įrenginys neapkraunamas be reikalo.

3. Ribotos dizaino pritaikymo galimybės

„WhatsApp“ išlieka vienas konservatyviausių pasirinkimų su vos keletos temos pasirinkimų, beveik jokio individualaus prisitaikymo. Net tamsusis režimas pasirodė pavėluotai.

Emocijos ir lipdukai? „WhatsApp“ siūlo mažą pasirinkimą, kuris gerokai nusileidžia „Telegram“ dizaino estetikai ir įvairovei.

4. Žinučių redagavimas ir trynimas

„WhatsApp“ leidžia redaguoti ar ištrinti išsiųstą žinutę vos 15 minučių po jos išsiuntimo. Po to – viskas, ką parašei, lieka. „Telegram“ leidžia tai daryti bet kada, be jokių laiko ribų. Tai reiškia daugiau lankstumo ir mažiau klaidų.

5. Pririšimas prie išmaniojo telefono numerio

Vienintelis būdas bendrauti per „WhatsApp“ – turėti kieno nors telefono numerį. Nėra galimybės naudoti slapyvardį ar naudotojo vardą. Vadinasi, kiekvienas, turintis tavo numerį, gali tau parašyti ar paskambinti. „Telegram“ leidžia kontaktuoti tik per naudotojo vardą – numerio dalintis nereikia.

Nors „Meta“ valdoma „WhatsApp“ programėlė vis dar dominuoja, tačiau naujovės, tokios kaip telefono numerių paslėpimas grupėse, rodo aiškią tendenciją - daugiau privatumo, mažiau atvirumo. 

Tai džiugina kai kuriuos, bet erzina kitus. O konkurencija tarp „WhatsApp“ ir „Telegram“ tik stiprėja. Žinoma, kas išloš šioje kovoje, galiausiai spręs vartotojai.

Rekomenduojame perskaityti ir šiuos tekstus:

Pasidalinkite šiuo įrašu

Ar patiko šis įrašas?
 

0 komentarų

Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!

Prašome prisijungti

Rekomenduojame perskaityti

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas