Prisijunkite
Prisijunkite
Kibernetinių grėsmių mastas auga ne dienomis, o valandomis. Nors viešojoje erdvėje dažniau kalbama apie „Apple“ įrenginius ir jų pažeidžiamumą, realybė kiek kitokia – bent jau kol kas. Naujausi tyrimai rodo, kad „iPhone“ telefonai išlieka saugesni nei dauguma „Android“ įrenginių.
Internete dažnai pasirodo įvairių pranešimų apie kibernetinėmis grėsmėmis, kurios nutaikytos į „Apple“ sukurtų išmaniųjų telefonų turėtojus. Ir nors įvairių atakų daugėja, tačiau „iPhone“ įrenginiai vis dar išlieka gerokai saugesni nei dauguma „Android“ prietaisų.
Neseniai paskelbta „Lookout“ ataskaita rodo, kad penkios dažniausiai aptinkamos kenkėjiškų programėlių grupės yra susijusios būtent su „Android“. Tai, žinoma, nereiškia, kad „Apple“ įrenginių turėtojai gali jaustis saugiai. Toje pačioje atakoje siunčiamas ir itin svarbus perspėjimas.
Daugiau nei milijardas išmaniųjų telefonų visame pasaulyje vis dar veikia su pasenusia operacine sistema. O tai reiškia, kad jie yra pažeidžiami tiek žinomoms, tiek dar neaptiktoms saugumo spragoms.
Ši rizika kur kas aktualesnė „Android“ įrenginių turėtojams vien dėl to, kad jų yra tris kartus daugiau nei „iPhone“ savininkų. Vis dėlto, ataskaitoje pabrėžiama ir tai, kad pasenusi „iOS“ operacinės sistemos versija taip pat gali būti dar pažeidžiamesnė nei analogiškai senas „Android“ prietaisas.
Ši problema nėra nauja. Apie tai buvo kalbėta ir „Zimperium“ paskelbtoje „Global Mobile Threat Report“ ataskaitoje. Joje nurodyta, kad 14 proc. įmonėse naudojamų „Android“ išmaniųjų telefonų yra nebeatnaujinami, todėl tampa itin pažeidžiami. „iPhone“ atveju tokios situacijos sudaro tik apie 1 proc., tačiau kalbant apie visų naudotojų mastą, šis skirtumas tampa mažiau reikšmingas.
„Lookout“ taip pat įspėja apie vis didėjančią skirtingų parazitų grėsmę – tai ne tik paprasti virusai, bet ir šnipinėjimo, sekimo, duomenų vogimo ar net prietaiso valdymo galimybes turinčios programėlės.
Tokia programinė įranga gali slapta klausytis pokalbių, pasiekti kamerą, sekti buvimo vietą ar net pavogti visą telefone esančią informaciją. Tai reiškia, kad įsilaužėlis gali praktiškai „gyventi jūsų kišenėje“, turėdamas prieigą prie visko, kas svarbu tiek asmeniškai, tiek darbinei informacijai.
Situacija dar labiau paaštrėjo šią savaitę, kai JAV, Jungtinės Karalystės ir kitų šalių saugumo tarnybos paskelbė bendrą perspėjimą apie augančią išmaniųjų telefonų šnipinėjimo grėsmę, ypač iš Kinijos kylančius itin pažangius atakų pavyzdžius. Tokios žinutės tik patvirtina, kad abiejų platformų vartotojai, tiek „Android“, tiek „iPhone“, privalo būti itin budrūs.
Matematika labai paprasta. Šiuo metu rinkoje yra daugiau nei milijardas išmaniųjų telefonų, kurie veikia su pasenusia programine įranga. Jeigu turite seną įrenginį, kuris jau nebegauna programinės įrangos atnaujinimų – laikas rimtai apsvarstyti apie galimą atsinaujinimą.
0 komentarų
Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!
Prašome prisijungti