Prisijunkite
Prisijunkite
Ina Jonaitienė , 2024-08-30, 19:55 (atnaujinta 2025-03-04, 19:38) 0
Dar 2017 metais „Google“ pradėjo iniciatyvą „Google Play Security Reward Program“ ir nors ji skatino įgudusius tyrėjus atidžiai tikrinti „Play Store“ parduotuvėje esančias aplikacijas ir ieškoti visų galimų pažeidžiamumų, „Google“ paskelbė, kad dar šį mėnesį ketina nutraukti kone septynerius metus plėtotą programą.
„Google Play Protect“ patikrina, ar „Google Play“ parduotuvės programėlėse nėra kenkėjiškų programų. Ji taip pat tikrina trečiųjų šalių programėles, kad apsaugotų nuo virusų „Android“ įrenginiuose, tačiau pasirodo, kad be kenkėjiškų programų platinimo yra ir kitų būdų pavogti vartotojų duomenis.
Saugumo specialistai įspėja apie tris kenkėjiškas „Android“ programėles, kurias būtina nedelsiant pašalinti iš savo išmaniųjų telefonų ar planšetinių kompiuterių. ESET tyrėjų aptiktos aplikacijos siekia pavogti naudotojų asmeninį informaciją, įskaitant ir prisijungimus prie įvairių bankinių programėlių.
Pranešama, jog šios programėlės prisistato kaip žinučių siuntimo aplikacijos ir, nors gali atrodyti, kad jos atlieka pagrindines funkcijas ir yra naudingos naudotojui, tačiau jose paslėptas „XploitSPY“ kenkėjiškas kodas.
Įdomu ir tai, jog šios kenksmingos programėlės sugebėjo įveikti „Google“ parduotuvėje naudojamą „Play Protect“ mechanizmą, kuris kasdien tikrina visas „Android“ programėles, kad užkirstų kelią kenksmingų programėlių diegimui.
Deja, įsilaužėliai sugalvojo būdų, kaip įveikti šią apsaugą. Jei savo „Android“ telefone ar planšetėje turite bet kurią iš trijų žemiau išvardintų aplikacijų – nedelsiant jas pašalinkite. Pateikiame aptiktas kenksmingas programėles:
„Google“ jau pašalino šias programėles iš „Google Play“ parduotuvės, tačiau jeigu turite jas įsidiegę į savo „Android“ įrenginį – jas teks pašalinti rankiniu būdu. Rekomenduojame jas nedelsiant pašalinti, nes tai gali padaryti nemažai žalos ne tik jūsų saugumui, bet gali nulemti ir ištuštėjusias banko sąskaitas.
ESET specialistai pažymi, kad ši sukčių kampanija prasidėjo dar 2021 metų lapkritį, siekiant, kad „Android“ naudotojai savo telefonuose įdiegtų kenkėjiškas aplikacijas įvairiuose skirtinguose regionuose.
Jei norite sužinoti, ar kuri nors iš šių programėlių yra jūsų telefone, jums reikėtų atlikti šiuos žingsnius:
Norėdami pašalinti programėlę iš „Android“ telefono:
Reikėtų nepamiršti, kad jums visada reikia būti atsargiems atsisiunčiant ir įdiegiant naujas programėles į „Android“ įrenginius. Prieš ką nors atsisiunčiant, reikia atidžiai peržiūrėti apžvalgas ir įvertinimus. Vis dėlto, kadangi jie gali būti suklastoti, prieš atsisiųsdami programėlę taip pat turėtumėte ieškoti išorinių trečiųjų šalių atsiliepimų ir vaizdo įrašų, kuriuose būtų parodyta, kaip konkreti programėlė veikia.
0 komentarų
Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!
Prašome prisijungti