Nustokite pirkti naudotus išmaniuosius telefonus ir aš jums pasakysiu, kodėl tai gali būti geriausias jūsų priimtas sprendimas

Lukas Snarskis , 2025-03-05, 14:55 (atnaujinta 2025-03-05, 16:43) 0

Nustokite pirkti naudotus išmaniuosius telefonus ir aš jums pasakysiu, kodėl tai gali būti geriausias jūsų priimtas sprendimas

Diskutuojant apie išmaniuosius telefonus, didžioji dalis žmonių labiausiai skeptiškai vertina kylančias kainas. Jos didėja kasmet, o vartotojams vis kyla amžinas klausimas - ar, renkantis išmanųjį telefoną, vertėtų pataupyti pinigus, ar vis dėlto geriau investuoti didesnę sumą?

Aukščiausios klasės išmanieji telefonai šiandien kainuoja gerokai virš tūkstančio eurų, o kai kurie modeliai kainuoja ir pusantro tūkstančio ar ir dar daugiau. Pavyzdžiui, neseniai išleistas „Xiaomi 15 Ultra“ mūsų šalies parduotuvėse kainuoja nuo 1 318 eurų.

Nuolat augančios telefonų kainos daugelį priverčia atsidaryti skelbimų puslapius, kur gausu pasiūlymą įsigyti vieną ar kitą naudotą įrenginį. Tačiau pirkti naudotą išmanųjį telefoną gali būti rizikingas sprendimas.

Niekam ne paslaptis, jog internete gausu įvairiausių sukčių, o kai kurie iš mūsų yra susidūrę ir su situacija, kuomet nusipirkus naudotą išmanųjį telefoną – netrukus nebegalėjome juo naudotis. To priežastis – buvęs jo savininkas nevykdė sutarties sąlygų ir pardavėjas užblokavo jo IMEI dėl nemokumo.

Tačiau tai tik viena iš nedaugelio priežasčių, kodėl pirkti naudotą išmanųjį telefoną gali būti ne tokia gera mintis, kaip gali pasirodyti iš pradžių. Pateikiame priežastis, kodėl reikėtų vengti to ir geriau įsigyti naują prietaisą:

  • Nežinoma telefono būklė. Naudoti telefonai gali turėti paslėptų defektų - susidėvėjusi baterija, ekrano įbrėžimai, sugedę komponentai. Be garantijos, tai gali tapti dideliu galvos skausmu.
  • Sutrumpėjęs baterijos tarnavimo laikas. Telefono akumuliatorius yra vienas pirmųjų nusidėvinčių komponentų. Jei įrenginys buvo intensyviai naudojamas, baterijos veikimo laikas gali būti ženkliai trumpesnis.
  • Pasenusi programinė įranga. Jei telefonas senesnis nei 3–4 metai - jis gali nebegauti programinės įrangos atnaujinimų, o tai gali kelti saugumo ir funkcionalumo problemų.
  • Saugumo rizikos. Perkant iš nežinomo pardavėjo, yra tikimybė, kad telefonas gali būti pavogtas, o galbūt jame įdiegta neoficiali operacinės sistemos versija, kas kelia didelių saugumo problemų.

Žinoma, šie punktai negalioja tiems įrenginiams, kurie yra parduodami kone idealios būklės arba visiškai nauji. Tačiau jeigu ketina pirkti senesnį išmanųjį telefoną – rekomenduojame atsižvelgti į aukščiau išvardintus punktus.

Naudotas išmanusis telefonas gali būti geras būdas sutaupyti, bet tik tada, jei perkate atsakingai. Jei norite ilgalaikio sprendimo ir garantuoto veikimo, naujas įrenginys gali būti saugesnis pasirinkimas. Kaip bebūtų, jeigu nuspręsite pirkti naudotą modelį – rekomenduojame tinkamai atlikti namų darbus.

Perkant naudotą išmanųjį telefoną – rekomenduojame vadovautis tam tikromis taisyklėmis, kurios padės išvengti galimų nesklandumų:

  • Pirkite iš patikimų pardavėjų. Žemesnė nei rinkos kaina dažnai gali susukti galvą, tačiau būkite budrūs ir patikrinkite informaciją apie pardavėją.
  • Būtinai patikrinkite telefono IMEI numerį. Jeigu telefonas pirktas išsimokėtinai – nemaža tikimybė, kad pardavėjas gali nustoti mokėti ir jūsų planuojamas pirkti įrenginys bus užblokuotas.
  • Reikalaukite oficialių pirkimo dokumentų – čekio ar pan. Pravartu būtų ir apsilankyti parduotuvėje, kur buvo pirktas įrenginys tam, kad patvirtinti, jog jis nėra parduotas išsimokėtinai.
  • Patikrinkite telefono baterijos būklę ir ekrano jautrumą. Tai bene didžiausios šių dienų išmaniųjų telefonų problemos, todėl įsitikinkite, kad viskas veikia kaip turėtų.
  • Jei įmanoma - pasirinkite modelį, kuris dar gauna programinės įrangos atnaujinimus.

Taigi, jeigu nuspręsite įsigyti naudotą išmanųjį telefoną – būkite budrūs. Kaip bebūtų, jeigu yra galimybė – rekomenduojame pirkti naujus įrenginius, nes tai leis išvengti įvairių aukščiau įvardintų problemų. Negana to, jūs gausite ir garantiją, kas taip pat yra didelis privalumas.

Ar patiko šis įrašas?
 

0 komentarų

Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!

Prašome prisijungti

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas