Reaguoti turėtų kiekvienas elektros vartotojas: vienas iš tiekėjų savo klientams pasiūlys išskirtinę galimybę, sužinokite, kas keičiasi

Pranešimas spaudai

2024-06-04, 11:00

0 komentarų

Žaliųjų energijos sprendimų bendrovė „Enefit“ nusprendė gyventojams, turintiems ilgalaikius elektros energijos tiekimo planus, pritaikyti 100 proc. nuolaidą šiose sutartyse numatytam rezervacijos mokesčiui. Apie šį sprendimą „Enefit“ praėjusį trečiadienį informavo ir Valstybinę energetikos reguliavimo tarnybą (VERT).

Reaguoti turėtų kiekvienas elektros vartotojas: vienas iš tiekėjų savo klientams pasiūlys išskirtinę galimybę, sužinokite, kas keičiasi

„Nuolat kintantys ir sau prieštaraujantys bei galimai politiškai motyvuoti Energetikos ministerijos sprendimai sukėlė sumaištį tarp visų rinkos dalyvių, bet labiausiai – vartotojų. Todėl pasirinkome elgtis atsakingai: išgirdome privačius klientus, kurie energetikos krizės įkarštyje pasirinko fiksuoti kainas ilgam laikotarpiui, ir nusprendėme suteikti jiems galimybę pasirinkti šiandienos situaciją atspindinčius sprendimus“, – teigia „Enefit“ vadovas Vytenis Koryzna.

Šis sprendimas taikomas tik privatiems „Enefit“ klientams, kurie ilgalaikes – 6 bei 7 metų – sutartis sudarė iki 2023 m. birželio 1 d.

Anot V. Koryznos, ilgalaikes sutartis sudariusiems klientams iš karto buvo rezervuota dalis elektros energijos, todėl, jiems atsisakius šių įsipareigojimų, bendrovė patyrė tiesioginius nuostolius, kuriuos bus prašoma atlyginti, tačiau nebe iš vartotojų kišenės.

„Priešingai, nei teigia politikai ar reguliuotojo atstovai, buitiniams vartotojams niekada netaikėme sutarties nutraukimo mokesčių, tik prašėme kompensuoti simbolinę dalį patirtų nuostolių. Iki šių metų sausio, tokį sprendimą palaikė ir reguliuotojas. Kartu šios ilgalaikės sutartys kainų piko ir rinkos turbulencijos metu – kai tie patys politikai ragino vartotojus fiksuoti kainą ilgalaikėmis sutartimis bei žlugus vienam iš didžiųjų elektros energijos tiekėjų – leido vartotojams pasiūlyti pačias geriausias kainas. Mažų mažiausiai apmaudu, kad po trejų metų valdantieji situaciją apvertė aukštyn kojomis.

Tai sudavė didelį smūgį vartotojų pasitikėjimui nepriklausomais tiekėjais, tačiau mes siekiame jį atkurti, pašalindami vartotoją iš ginčo su sprendimų priėmėjais ir suteikdami jiems laisvę rinktis. Tuo tarpu atsakingiems asmenims ir toliau kelsime klausimus dėl nuostolių kompensavimo“, – aiškina jis.

Šiais įsipareigojimais buvo grindžiamas ir naujų vėjo parkų Lietuvoje vystymas. Nepaisant sprendimo taikyti nuolaidą rezervacijos mokesčiui, įmonės vadovas teigia, jog sieks šiuos projektus „Enefit“ vystyti ir toliau.

Bendrovė suteiks kompensaciją ir šį mokestį jau sumokėjusiems buitiniams klientams, gavus jų prašymus. Verslo klientams ir toliau galios sutartyse numatytos sąlygos, tarp jų ir sutarties nutraukimo mokesčiai.

„Esame įsitikinę, kad verslo klientai sugebėjo įvertinti prisiimamas rizikas, todėl jiems sutarties sąlygos ir toliau išliks nepakitusios. Tikimės, kad tai patvirtins ir dabar vykstantys teisminiai procesai.“ – sako V. Koryzna.

Primename, kad „Enefit“ nuo praėjusių metų balandžio visiems buitiniams vartotojams, o nuo 2023 m. birželio ir mažoms bei labai mažoms įmonėms, nebetaiko jokių mokesčių, nutraukiant ar keičiant elektros tiekimo sutartis. Trumpalaikėms buitinių vartotojų sutartims (nuo 3 iki 24 mėnesių trukmės) tokie apribojimai niekuomet nebuvo taikomi. Vienintelė išimtis – rezervacijos mokestis, numatytas ilgalaikėse – 6 bei 7 metų – fiksuotos kainos sutartyse, kurių sąlygas iki šių metų sausio VERT raštu tvirtino esant atitinkančias teisinės bazės reikalavimus.

Nepaisant to, šių metų sausio mėn. VERT kreipėsi į nepriklausomus tiekėjus su reikalavimu grąžinti nuo 2021 m. liepos 15 d. iš buitinių vartotojų ir mažų bei labai mažų įmonių gautas netesybas ir kitus mokesčius, pritaikytus keičiant elektros tiekėją ar nutraukiant sutartį bei atsisakytų visų šiuo metu pareikštų reikalavimų dėl netesybų ir bet kokių mokesčių mokėjimo minėtoms vartotojų grupėms.

0 komentarų

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas