Atrodo prabangiai, bet remontas kainuos tūkstančius: šių naudotų „Audi“ automobilių geriau nesirinkti

Lina Snarskienė , 2025-04-12, 10:55 0

Atrodo prabangiai, bet remontas kainuos tūkstančius: šių naudotų „Audi“ automobilių geriau nesirinkti

Niekam ne paslaptis – lietuvių simpatijos vokiškiems automobiliams neslūgsta. Apklausos rodo, kad renkantis transporto priemonę dauguma gyventojų vis dar teikia pirmenybę būtent Vokietijoje pagamintiems automobiliams. 

Tai siejama su jų kokybe, patvarumu ir ekonomiškumu, ypač žvelgiant per ilgalaikės eksploatacijos prizmę. Tarp populiariausių prekės ženklų – „Audi“, priklausantis „Volkswagen“ grupei. 

Šis gamintojas daug dėmesio skiria technologijoms ir dizainui, o jo inžinieriai dažnai giriami už inovacijas. Vis dėlto, kaip ir kiekviena didelė automobilių kompanija, „Audi“ turi ir savo trūkumų, kurių neretai nepastebi pirkėjai, ieškantys naudoto automobilio.

„Audi“ patikimumo vertinimai – žemiau vidurkio

Pastaraisiais metais „Audi“ patikimumo indeksas kritęs žemiau pramonės vidurkio, o tai kelia pagrįstų klausimų. Ar verta investuoti į naudotą modelį, jei yra tiek daug rizikos faktorių?

Ekspertai pastebi, kad kai kurie „Audi“ modeliai turi nuolat pasikartojančių problemų, kurios susijusios tiek su varikliais, tiek su elektronika, o kai kuriais atvejais – net su saugumu. Kai kurie automobiliai įtraukti į oficialius atšaukimų sąrašus, susijusius su oro pagalvėmis, aušinimo sistemomis ar stabdžių veikimu.

Ekspertų sudarytas sąrašas rodo, kad šie modeliai sulaukė daugiausiai skundų ar buvo įtraukti į atšaukimus:

  • 2015 metų „Audi Q5“
  • 2014 metų „Audi A4“
  • 2017 metų „Audi Q7“
  • 2012–2013 metų „Audi A6“
  • 2019 metų „Audi Q8“
  • 2015 metų „Audi A8“
  • 2012 metų „Audi Q5“
  • 2014 metų „Audi S4“
  • 2011 metų „Audi A5“
  • 2019 metų „Audi E-Tron“

Ką konkrečiai reikėtų žinoti apie šiuos modelius? Pavyzdžiui, 2015 metais pagamintas „Audi Q5“ išoriškai gali pasirodyti patikimas, tačiau pasitaiko skundų dėl pernelyg kieto važiavimo, vibracijos ir valdymo problemų. Kai kuriems vairuotojams jis tiesiog nekomfortiškas važiuojant nelygiais keliais.

2014 metų gamybos „Audi A4“ taip pat turi savitų problemų. Vvariklis galingas, salonas prabangus, bet saugumo lygis kelia klausimų. Buvo užfiksuoti atšaukimai dėl oro pagalvių, aušinimo siurblio ir kitų svarbių komponentų. Be to, šio modelio remonto kaštai – vieni didžiausių savo klasėje.

Elektrinis „Audi E-Tron“ buvo pagamintas 2019 metais, bet pradžioje turėjo programinės įrangos ir įkrovimo sistemos trikdžių, dėl kurių vartotojai turėjo grįžti į servisus. Tai pavyzdys, kaip net aukščiausios klasės elektrinis modelis gali turėti gimdymo skausmų.

Kaip neapsigauti perkant naudotą „Audi“ automobilį?

Jei svarstote apie naudotą „Audi“ - tai nebūtinai blogas pasirinkimas, tačiau privaloma atlikti namų darbus. Štai keli patarimai:

  • Pasitikrinkite VIN kodą – peržiūrėkite serviso istoriją, atšaukimų sąrašus ir buvusių avarijų įrašus.
  • Ieškokite modelių su pilna aptarnavimo istorija – geriausia, jei remontai atlikti autorizuotame servise.
  • Pasikonsultuokite su mechaniku – net jei automobilis atrodo gerai, patikra servise gali atskleisti brangiai kainuojančias paslėptas problemas.
  • Domėkitės konkretaus modelio silpnomis vietomis – kai kuriuose modeliuose dažniausiai genda tam tikros detalės (pvz., DSG dėžės ar TFSI varikliai su tepalo sąnaudomis).

Žinoma, tai nereiškia, kad jūsų svarstomas „Audi“ automobilis būtinai turės kažkokių didelių problemų. Galbūt viskas bus priešingai. O kokia jūsų patirtis su šios bendrovės automobiliais? Pasidalinkite savo istorija komentaruose, nes tai gali padėti kitiems apsispręsti ir išvengti brangiai kainuojančių klaidų.

Ar patiko šis įrašas?
 
Temos: Audi

0 komentarų

Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!

Prašome prisijungti

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas