Prisijunkite
Prisijunkite
Lina Snarskienė , 2025-02-28, 19:55 (atnaujinta 2025-03-04, 19:43) 0
Dar praėjusiais metais, „Tesla“ pristatė Europoje populiaraus „Model Y“ septynių vietų konfigūraciją, skirtą didesnėms šeimoms arba tiems, kuriems reikia papildomos keleivių vietos. Tačiau tai bendrovės pardavimų nepagerino.
Didelį smūgį dabar patyrė ir „Tesla“ akcijos - nuo gruodžio mėnesį pasiekto 479,80 JAV dolerių maksimumo jos nukrito iki 2024 metų lapkričio lygio, o bendrovės vertinimas nukrito žemiau 1 trilijono JAV dolerių.
Šis staigus nuosmukis įvyko smarkiai sumažėjus pardavimams Europoje, ypač Europos Sąjungoje ir Jungtinėje Karalystėje, kur „Tesla“ pardavimai sausį smuko beveik perpus.
Europos rinka tapo kovos lauku dėl elektromobilių, o Kinijos gamintojai, tokie kaip BYD, pasiekė didelių laimėjimų. Šie konkurentai dažnai siūlo standartines funkcijas, už kurias „Tesla“ ima papildomą mokestį, ir taip pritraukia taupius vartotojus. Tačiau tai tik viena iš daug didesnio paveikslo dalių.
Pardavimai sumažėjo ne vien dėl konkurencijos rinkoje. „Tesla“ generalinis direktorius Elonas Muskas staiga ėmė garsiai reikšti savo politines pažiūras, kurios kelia nemažai diskusijų abiejose Atlanto pusėse. Jo parama kraštutinių dešiniųjų veikėjams ir partijoms Jungtinėje Karalystėje ir Vokietijoje, taip pat dalyvavimas JAV politiniuose debatuose, atrodo, atstūmė daug potencialių pirkėjų.
Sausio mėnesio pardavimų duomenys yra ryškus kontrastas bendram Europos elektromobilių rinkos augimui, kuris išaugo daugiau nei trečdaliu. „Tesla“ pardavimai ES, ELPA ir Jungtinėje Karalystėje kartu sudėjus sumažėjo daugiau kaip 45 proc., o vien ES - daugiau kaip 50 proc. Šis nuosmukis įvyko po metų, kai „Tesla“ pardavimai sumažėjo pirmą kartą per daugiau nei dešimtmetį.
Analitikai daro prielaidą, kad įmonės sunkumus lemia E. Musko politinės intervencijos, nes kai kurie klientai nusprendžia boikotuoti „Tesla“. Buvęs „Tesla“ vyresnysis direktorius pripažino, kad E. Musko „flirtas su dešiniaisiais politikoje“ ir vieši pasirodymai neigiamai veikia bendrovės įvaizdį. Nors jo politinės nuostatos gali pritraukti tam tikrą auditoriją, tačiau tai nėra tipiški elektromobilių pirkėjai.
Pradinis „Tesla“ vertinimo pakilimas, kurio po JAV rinkimų sulaukė dėl E. Musko ryšių su dabartiniu prezidentu, greitai išblėso, nes prezidento pozicija prieš elektromobilius tapo aiškesnė. Kaip prognozavo pats Muskas, dėl nepakankamo pelno augimo akcijos yra „traiškomos kaip suflė, kurią daužo plaktuku“.
Nė viena iš šių dramų nesutrukdė „Tesla“ bandyti išplaukti iš audringų vandenų. Neseniai Kinijoje pristatytas naujas visiškai savarankiškai važiuojančio automobilio (FSD) atnaujinimas teikia vilties žiburėlį, nors jis buvo sutiktas nevienareikšmiškai. Šis atnaujinimas gali suteikti „Tesla“ finansinį postūmį, kurio jai labai reikia, nes jos laukia nelengva kova, kad atgautų pozicijas.
0 komentarų
Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!
Prašome prisijungti