Tesla automobiliai

Tesla (anksčiau Tesla Motors) yra amerikiečių elektrinių transporto priemonių ir atsinaujinančios energijos gamintojas. Pagrindinė būstinė yra Palo Alto mieste, Kalifornijoje. Įkūrėjai Martin Eberhard ir Marc Tarpenning (2003-iais metais), tačiau dažniausiai Teslos vardas siejamas su pagrindiniu investuotoju Elon Musk (šiuo metu jis yra ir generalinis direktorius).

Tesla istorija

2003-iais metais įkurta Tesla tikrai nebuvo labai sėkminga. 2008-ais metais įmonė buvo beveik bankrutavusi, tačiau ją pavyko išgelbėti „Dibalog“ investuotojams. Nuo tada Tesla tapo priklausoma nuo daugelio investuotojų, kurie siekia ne tik verslo pelno, tačiau ir galimybės kurti tvaresnę ateitį. Na, bent jau to yra tikimasi.

Šiuo metu kompanija labiausiai žinoma dėl savo elektromobilių, tačiau taip pat gamina ir jiems skirtus komponentus, kroviklius. Iš visų kitų transporto priemonių gamintojų Tesla taip pat išsiskiria ir tuo, kad parduoda mašinas tiesiai iš kompanijos sandėlių. Šiuo metu Tesla visame pasaulyje turi apie 200 parduotuvių. Daugiau nei pusė yra už JAV ribų. Skaičius – vis auga.

Tesla taip pat gamina elektros variklių dalis „Mercedes-Benz“ ir „Smart“ transporto priemonėms.

Įdomūs faktai apie Tesla automobilius

Ar žinojote, kad kompanija ne tik gamina ekologiškus automobilius, bet ir sukūrė milžinišką „Supercharger“ įkrovos stotelių tinklą? Jis yra visame pasaulyje, tad leidžia auto savininkams greitai pakrauti savo transporto priemones. Įdomu ir tai, kad „Tesla Gigafactory“ gamykla (JAV, Nevadoje) yra vienas iš didžiausių pastatų pasaulyje. Čia yra gaminamos baterijos automobiliams ir kiti panašūs gaminiai. Galiausiai, vienas inovatyviausių Tesla bruožų – gebėjimas atnaujinti automobilių programinę įrangą. Visą tai yra daroma tiesiog per internetą. Savininkams nėra būtina lankytis auto centruose – viskas naujinama online.

Viskas apie Teslą – vienoje vietoje

Domina Tesla gamintojo inovacijos? O gal norite įsigyti automobilį ir Jums priimtiniausias atrodo Tesla, kadangi tai visų elektromobilių pradininkas? Mes renkame svarbiausią informaciją apie Teslą ir pateikiame čia Jums. Viskas, kad domėtis būtų paprasta, o inovatyviausios žinios Jus pasiektų kasdien. Prisijunkite prie Tesla bendruomenės ne tik teoriškai, tačiau ir praktiškai. Juk žinios dažnai paskatina įsigyti savo pirmąjį elektromobilį.

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas