Kalėjimas iki gyvos galvos: svarstomi įstatymai, kurie už šį nusižengimą baustų be jokio gailesčio

Viktoras Baliulis , 2025-05-05, 07:54
0
Kalėjimas iki gyvos galvos: svarstomi įstatymai, kurie už šį nusižengimą baustų be jokio gailesčio

Viena Europos šalis nusitaikė į dviratininkus, kurie važinėja šaligatviais ir kelia pavojų pėstiesiems. Siekiama įtvirtinti įstatymus, pagal kuriuos dviratininkas, dėl kurio kaltės žūsta žmogus, gali būti nuteistas iki gyvos galvos. 

„Norime užtikrinti, kad mažuma, kuri neatsakingai kelia pavojų kitiems, būtų griežtai baudžiama pagal įstatymą“, – pareiškė Jungtinės Karalystės pareigūnai.

Dviratininkai dažnai laikomi problema tiek vairuotojams, tiek pėstiesiems. Vairuotojai juos kaltina, kad šie staiga išlekia į perėjas, kuriose neturi pirmumo. Tuo metu pėstieji piktinasi dviratininkų elgesiu ant šaligatvių, ten jie neretai elgiasi taip, tarsi tai būtų jiems skirta erdvė. 

Vis garsiau kalbama, kad dviratininkai ima jaustis nebaudžiami. Reaguodama į šią problemą, Anglija ryžosi žengti rimtą žingsnį – įvesti griežtas nuobaudas.

Situacija, kai dviratis 30 kilometrų per valandą greičiu lekia šaligatviu, yra reali grėsmė pėstiesiems. Pėstysis, nesitikėdamas transporto priemonės, gali netikėtai žengti į jos kelią ir atsidurti po ratais. Toks incidentas gali baigtis ne tik sužeidimais, bet ir mirtimi.

Siekdama sustabdyti tokią praktiką, Anglijos ir Velso valdžia siūlo teisinius pokyčius. Pagal naujas taisykles, dviratininkas, kurio neatsargus elgesys sukels pėsčiojo mirtį, gali būti nuteistas kalėti iki gyvos galvos. Tokiu būdu siekiama priversti dviratininkus laikytis taisyklių ir elgtis atsakingai, ypač važiuojant per viešąsias pėsčiųjų erdves.

Pasak portalo „Londynek.net“, siūlomi pakeitimai bus įtraukti į šiuo metu atnaujinamą įstatymą dėl nusikalstamumo ir policijos veiklos. Šie pokyčiai laikomi itin svarbiais, nes iki šiol dviratininkų nusižengimai buvo vertinami remiantis daugiau nei 160 metų senumo teisės aktais, priimtais dar XIX amžiaus viduryje.

„Pavojingas važiavimas dviračiu yra visiškai nepriimtinas. Mūsų vyriausybės prioritetas – saugumas keliuose. Todėl griežtiname bausmes už neatsakingą dviratininkų elgesį, atnaujindami šimtmečio senumo įstatymus, kad kiekvienas, kuris rizikuoja kitų sveikata ir gyvybe, būtų tinkamai nubaustas“, – aiškina Jungtinės Karalystės transporto ministerija.

Siūlomi pokyčiai Anglijoje ir Velse sulaukė tiek palaikymo, tiek kritikos. Skeptikai teigia, kad įstatymas yra pernelyg griežtas, tačiau aktyvistai mano priešingai – tik griežtos bausmės gali sustabdyti vis dažniau pasitaikantį dviratininkų abejingumą kelių eismo taisyklėms.

Viena garsiausių šios temos istorijų – Mattas Briggsas, kurio žmona žuvo po susidūrimo su dviratininku. Nuo to laiko jis tapo aktyviu griežtesnių bausmių šalininku ir nuolat kalba apie būtinybę dviratininkams taikyti realias atsakomybes už jų veiksmus.

Ar naujos taisyklės iš tiesų pakeis situaciją parodys tik laikas. Tačiau aišku viena - visuomenė nori daugiau tvarkos keliuose, nepriklausomai nuo to, ar vairuoji automobilį, ar važiuoji dviračiu.

Temos: Eismas

0 komentarų

Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!

Prašome prisijungti

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas