„Dacia“ pradeda gamyklinę Dakaro ralio programą: paskelbė kada startuos ir kas bus pagrindiniai lenktynininkai

Pranešimas spaudai

2023-12-03, 19:12 (atnaujinta 2024-06-03, 11:44)

0 komentarų

„Dacia“ gamintoja patvirtino, kad nuo 2025 m. dalyvaus Pasaulio ralio reidų čempionate, kurio kulminacija – Dakaro ralis, sunkiausiomis ir sudėtingiausiomis Pasaulyje laikomos varžybos, kuriose išbandoma ne tik ištvermė bet ir technikos patikimumas.

„Dacia“ pradeda gamyklinę Dakaro ralio programą: paskelbė kada startuos ir kas bus pagrindiniai lenktynininkai

Jau daugiau kaip 40 metų Dakaras pritraukia apie 500 įvairių tautybių nuotykių ieškotojų, kurie dalyvauja unikaliose varžybose. Dakaras puikiai iliustruoja „racionalumo“ ir „emocionalumo“ pusiausvyrą, kuri yra „Dacia“ DNR pagrindas.

Ralio reido disciplina – tai nuotykis, aiškiai atitinkantis „Dacia“ prekinį ženklą: tai tvirtumo reikalaujantis nuotykis gamtoje, kai vairuojamas keturiais ratais varomas automobilis-prototipas sukurtas įveikti pačias ekstremaliausias sąlygas. Tai ekologiškas nuotykis, nes „Dacia“ lenktyninis automobilis bus varomas sintetiniais degalais.

„Dacia“ kompanija pasitelks „Dakaro“ ralį, kaip bandymų platformą ir idėjų laboratoriją. Ralio metu gamintoja sieks išbandyti naujus sprendimus „à la Dacia“, susijusius ne tik su bekelei skirtomis funkcijomis, bet ir su automobilio energijos šaltinio pasirinkimu.

„Dacia“ prototipai bus išbandyti jau 2024 m. Maroko ralyje.

„Dacia“ remiasi tvirta ir patyrusia technine baze

Šį įdomų projektą „Dacia“ įgyvendins pasikliaudama „Renault“ grupės įgūdžiais ir pasitelkdama Didžiosios Britanijos automobilių sporto ir inžinerijos grupę „Prodrive“, kurios patirtis kuriant prototipus ralio varžyboms yra žinoma visame pasaulyje.

Jau beveik 40 metų „Prodrive“ yra viena svarbiausių automobilių sporto dalyvių visame pasaulyje, padedanti prekių ženklams laimėti daugybę tarptautinių čempionatų.

„Prodrive“ Dakaro ralyje ir ralio reide dalyvauja nuo 2020 m., dalyvavo paskutiniuose trijuose Dakaro raliuose su savo komandų sukurtais ir valdomais automobiliais, o 2022 ir 2023 m. antrąją vietą bendroje įskaitoje užėmęs Sébastien Loeb dabar priklauso naujajai „Dacia“ komandai.

„Dacia“ vairuotojai bus Sébastien Loeb ir Cristina Gutierrez Herrero

2017 m. Cristina Gutierrez Herrero tapo pirmąja ispane finišavusia Dakaro ralyje automobiliu. Vos 31-erių sulaukusi moteris 2017–2023 m. jau dalyvavo Dakaro ralyje 7 kartus. Cristina taip pat yra Ispanijos bekelės čempionė (moterų kategorijoje) nuo 2012 m.

Sébastien Loeb, visų laikų geriausias ralio lenktynininkas, 2004–2012 m. 9 kartus iš eilės laimėjo Pasaulio ralio čempionatą. Jis yra vienas sėkmingiausių automobilių sporto atstovų Pasaulyje. Dakare dalyvauja nuo 2016 m., o nuo 2021 m. jis vairuoja britų komandos „Prodrive“ lenktymimį automobilį „Bahrain Raid Xtreme Hunter“.

Sébastien Loeb ir „Prodrive“ sėkmės istorija dabar tęsis prie „Dacia“ vairo.

„Dacia“ prototipas, varomas sintetiniais degalais

„Dacia“ prototipas bus varomas bandomais sintetiniais degalais, tiekiamais „Aramco“, pasaulinio energetikos ir chemijos sektoriaus lyderio.

„Aramco“ sintetinių degalų sprendimai gaunami derinant atsinaujinantį vandenilį su surinktu CO2. Taip užtikrinami mažiau anglies dioksido išmetantys iš atsinaujinančių energijos šaltinių pagaminti degalai, suderinami su šiuolaikiniais varikliais.

Dakaro ralis yra idealus šios technologijos bandymų poligonas „Dacia“ prekių ženklui.

0 komentarų

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas