Bankomatas neatiduoda banko kortelės: su šia problema susiduria vis daugiau lietuvių, pasakė, kas vyksta

Viktoras Baliulis , 2025-05-20, 12:59
0
Bankomatas neatiduoda banko kortelės: su šia problema susiduria vis daugiau lietuvių, pasakė, kas vyksta

Bankomatai šiandien yra įprasta mūsų kasdienybės dalis. Naudojame juos grynųjų pinigų paėmimui, sąskaitų peržiūrai ar kortelių nustatymų tvarkymui. Tačiau net ir patyrusiam vartotojui gali nutikti tai, ko nesitiki, bankomatas negrąžina įdėtos kortelės. 

Tokia situacija visada kelia nerimą: ar kortelė dingo visam laikui, ar ją pasigrobė kibernetiniai nusikaltėliai, ar tai tik techninis nesklandumas? Svarbiausia tokioje situacijoje – išlikti ramiam. 

Nors kortelės sulaikymas gali atrodyti kaip nedidelė katastrofa, dažniausiai tai išsprendžiama greitai. Tačiau norint išvengti didesnių problemų, labai svarbu žinoti, kaip elgtis per pirmąsias minutes.

Ką daryti, jei bankomatas sulaikė kortelę?

Visų pirma – nesitraukite nuo bankomato. Įdėmiai stebėkite ekraną, nes pasitaiko atvejų, kai įrenginys dėl laikino sutrikimo laikinai užlaiko kortelę, bet po kelių akimirkų ją grąžina. Atidžiai perskaitykite ekrane rodomas žinutes, jose dažnai nurodoma priežastis: galiojimo termino pabaiga, banko sprendimas užblokuoti kortelę ar kita.

Jeigu kortelė negrįžta – nedelsdami susisiekite su savo banku. Dažniausiai ant bankomato korpuso būna nurodyti telefono numeriai pagalbai. Jeigu tokio nėra – skambinkite į savo banko bendrąją liniją. 

Daugelis bankų turi visą parą veikiančius numerius. Tuo pačiu rekomenduojama kortelę iš karto blokuoti, o tai galima padaryti telefonu arba naudojantis banko mobiliąja programėle.

Jei incidentas nutiko banko darbo metu ir šalia yra banko padalinys – užsukite vidun. Darbuotojai galės patikrinti bankomatą, suteikti papildomos informacijos ar padėti greičiau susigrąžinti kortelę.

Ar įmanomas sukčiavimo scenarijus?

Nors kortelės sulaikymas dažniausiai yra nekenksmingas techninis sutrikimas, atmesti galimybės, kad tai sukčiavimo bandymas tikrai negalima. Nusikaltėliai gali prie bankomatų pritvirtinti specialius įrenginius, vadinamuosius „skimerius“, kurie skaito ir kopijuoja kortelės duomenis. 

Tokie įrenginiai vizualiai beveik nepastebimi, todėl net ir sąmoningas vartotojas gali jų nepastebėti. Jeigu kortelė sulaikyta ir negrąžinta, yra rizika, kad nusikaltėliai jau turi jūsų kortelės informaciją. Net jei bankas netrukus ją užblokuos, duomenys gali būti panaudoti bandant atlikti neteisėtus pirkimus ar išgryninimus.

Būtent dėl to labai svarbu niekada nenuvertinti šios situacijos. Net jei atrodo, kad čia nieko tokio, reikia imtis veiksmų - blokavimas, kreipimasis į banką, net pranešimas policijai, jei pastebite įtartinų veiksmų savo sąskaitoje.

Kaip apsisaugoti ateityje?

Norėdami sumažinti riziką susidurti su tokiais nemalonumais, laikykitės kelių esminių saugumo taisyklių:

  • Visada naudokite patikimus bankomatus – bankų viduje, prekybos centruose ar judriose vietose. Venkite apleistų, neapšviestų vietų.
  • Prieš naudodamiesi, apžiūrėkite bankomatą. Ar kortelės įdėjimo anga atrodo neįprastai? Ar klaviatūra nejuda? Pastebėjus bet kokius įtartinus požymius – nesinaudokite.
  • Uždenkite klaviatūrą įvesdami PIN kodą – net jei aplink nėra žmonių. Tą patį darykite ir parduotuvėse.
  • Stebėkite savo sąskaitą – reguliariai peržiūrėkite operacijas. Pastebėję neaiškių pirkimų ar išėmimų – nedelsdami praneškite bankui.
  • Naudokite bekontakčius atsiskaitymus – taip kortelės nereikės fiziškai dėti į įrenginį.

Turėkite įdiegtą banko programėlę, taip galėsite greitai blokuoti kortelę ar matyti visus pokyčius sąskaitoje.

Jei kortelė liko bankomate, bet jūs išėjote – nusikaltėliai gali tą akimirką pasinaudoti. Net jei kortelė grąžinta, paskambinkite į banką ir patikrinkite, ar viskas tvarkoje. Jei kyla bent menkiausia abejonė – paprašykite ją užblokuoti ir išduoti naują.

Kortelės sulaikymas bankomate, tai situacija, kurią galima išspręsti ramiai ir efektyviai. Tačiau tai taip pat gali būti ženklas apie didesnį pavojų. Būkite budrūs, reaguokite greitai ir visada teikite pirmenybę savo finansiniam saugumui. Jūsų budrumas gali padėti išvengti rimtų nuostolių.

Ar patiko šis įrašas?
 

0 komentarų

Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!

Prašome prisijungti

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas