Skandalas dėl „Swedbank“ bankomatų: grynųjų pinigų norintys klientai neslepia įsiūčio, sureagavo ir bankas

Viktoras Baliulis , 2025-04-25, 14:54
0
Skandalas dėl „Swedbank“ bankomatų: grynųjų pinigų norintys klientai neslepia įsiūčio, sureagavo ir bankas

Pastaruoju metu socialiniuose tinkluose vis dažniau keliami klausimai apie „Swedbank“ bankomatų veikimą. Klientai pastebi, kad iš šių bankomatų negalima gauti 5 eurų kupiūros, o tai tampa vis aktualesne tema tiems, kurie nori grynųjų mažesnėmis sumomis, pavyzdžiui, greitam atsiskaitymui ar smulkiems pirkiniams. 

Šis mažas, bet svarbus skirtumas paskatino kai kuriuos vartotojus keisti savo įpročius ir naudotis kitų bankų paslaugomis. Dėl šios priežasties išpopuliarėjo SEB bankomatai, mat būtent jie leidžia išsigryninti ir 5 eurų kupiūras, tad tampa patrauklesni tiems, kuriems svarbus lankstumas.

Iš pirmo žvilgsnio smulkmena, bet praktikoje tokia smulki kupiūra reiškia daugiau galimybių valdyti asmeninius finansus. Kodėl „Swedbank“ atsisakė šios galimybės ir ar planuoja tai keisti?

Klientai renkasi SEB, nes galima išsiimti mažesnes sumas

Diskusija dėl 5 eurų kupiūrų trūkumo „Swedbank“ bankomatuose kilo socialinės platformos „Thread“ vartotojų tarpe. Vienas vartotojas uždavė klausimą, kodėl jis, turėdamas „Swedbank“ kortelę, vis tiek naudojasi SEB bankomatu. 

Daugelis atsakė teisingai – dėl 5 eurų kupiūrų. Būtent šio nominalo banknotų „Swedbank“ daugelyje bankomatų tiesiog neišduoda.

Šis pasirinkimas sukelia nepatogumų tiems, kurie nori išsigryninti mažesnes pinigų sumas ar tiksliai planuoja savo išlaidas. Tokiomis situacijomis, kai prireikia, pavyzdžiui, tik 5 ar 10 eurų, klientai renkasi konkurentų paslaugas.

Ką sako „Swedbank“ banko atstovai?

Žiniasklaidos užklausą komentavo „Swedbank Latvia“ atstovas žiniasklaidai Jānis Korps. Jo teigimu, 5 eurų kupiūrų neišdavimas yra sąmoningas sprendimas ir jis taikomas ne visiems, o tik tam tikro tipo bankomatams.

„Taip, tai tiesa – mūsų standartiniuose išmokėjimo bankomatuose 5 eurų banknotai yra prieinami. Tačiau bankomatuose, kurie skirti tiek įmokoms, tiek išmokėjimui, mažiausias nominalas yra 10 eurų“, – teigė J. Korps.

Tokie bankomatai, kuriuose galima tiek įdėti, tiek išsiimti grynuosius, turi kitokią techninę struktūrą – jų mechanizmas leidžia talpinti mažiau skirtingų kupiūrų. Todėl mažesnio nominalo, tokio kaip 5 eurai, dažniausiai atsisakoma, siekiant išlaikyti sistemos patikimumą ir efektyvumą.

Nors banko sprendimas paremtas techniniais aspektais, vartotojui tai – emocinis ir praktinis veiksnys. Galimybė išsiimti nedidelę sumą gali būti esminė, kai reikia susimokėti už smulkmeną ar tiesiog valdyti pinigus tiksliau. Tokiose situacijose klientas nori pasirinkimo laisvės, o 5 eurų kupiūra ją suteikia.

Būtent dėl to SEB šiuo metu gali laimėti tam tikrą klientų segmentą, kuriam šis lankstumas svarbus. Tiesa, „Swedbank“ nepatvirtina, ar planuoja keisti esamą sistemą artimiausiu metu, bet tokios diskusijos parodo – net maži techniniai sprendimai gali turėti reikšmingą poveikį kasdieniams finansiniams sprendimams.

Ką verta žinoti klientui?

Jei naudojatės „Swedbank“ paslaugomis ir planuojate išsigryninti nedidelę pinigų sumą, verta atkreipti dėmesį, ar bankomatas turi tik išmokėjimo funkciją, ar ir įmokos funkciją. Tik tie bankomatai, kurie skirti tik išmokėjimui, gali išduoti ir 5 eurų kupiūras. Kitais atvejais mažiausias galimas nominalas bus 10 eurų.

Maži skirtumai, bet dideli pokyčiai. Kartais net tokia smulkmena kaip kupiūros nominalas gali tapti lemiamu veiksniu renkantis, kuriuo banku naudotis kasdien.

Temos: Swedbank

0 komentarų

Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!

Prašome prisijungti

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas