Prisijunkite
Prisijunkite
Jeigu per praėjusius metus vykdėte individualią veiklą ir po pajamų deklaravimo paaiškėjo, kad esate skolingi „Sodrai“, o skolos iškart padengti negalite – turite galimybę įmokų mokėjimą atidėti.
Tai padaryti galima supaprastinta arba individualiai derinama tvarka, o svarbiausia išvengti priverstinio išieškojimo. Reguliarus socialinio draudimo įmokų mokėjimas – tai ne tik formalumas. Tai tiesiogiai susiję su jūsų teisėmis į socialines garantijas, tokias kaip ligos, motinystės, tėvystės išmokas ar pensiją.
Šių išmokų dydis priklauso nuo sumokėtų įmokų, tad net jei šiuo metu patiriate finansinių sunkumų, svarbu neiškristi iš sistemos. Šiuo metu „Sodra“ vis dar įskaito sumokėtas įmokas ir derasi su gyventojais dėl skolos atidėjimo sutarčių.
Kol kas oficialūs skaičiai rodo, kad apie 86 tūkst. individualią veiklą vykdančių žmonių dar nepadengė savo įsiskolinimų. Bendra jų skola siekia 84 mln. eurų.
Kada galima pasinaudoti supaprastintu skolos atidėjimu?
Jeigu jūsų įsiskolinimas socialinio draudimo įmokoms siekia ne mažiau kaip 125 eurus, bet neviršija 1 500 eurų, tuomet galite pasinaudoti supaprastinta atidėjimo tvarka. Tai reiškia, kad galima pateikti paprastą prašymą ir susitarti dėl skolos padengimo per vienerius metus.
Tokį supaprastintą prašymą jau pateikė apie 5 tūkst. žmonių. Ši tvarka sukurta taip, kad padėtų kuo daugiau žmonių greitai ir be biurokratinių kliūčių susitarti dėl skolos grąžinimo.
Jeigu įsiskolinimas viršija 1 500 eurų, tuomet procesas kiek sudėtingesnis. Turėsite nurodyti priežastis, kodėl negalite iškart padengti skolos, ir sudaryti skolos grąžinimo grafiką. Tokiu atveju galima sudaryti sutartį dėl atidėjimo iki 1 metų, o visą sumą grąžinti per 4 metus.
Šia galimybe jau pasinaudojo apie 3 500 žmonių. Tokia sistema leidžia sklandžiai tęsti savo veiklą ir palaikyti ryšį su socialinio draudimo sistema.
Kaip pateikti prašymą dėl skolos atidėjimo?
Norint pateikti prašymą dėl skolos atidėjimo, paprasčiausias būdas yra prisijungti prie savo asmeninės „Sodros“ paskyros gyventojui. Tai galima padaryti per elektroninę bankininkystę, su mobiliuoju parašu arba per Elektroninius valdžios vartus.
Prisijungus reikės užpildyti prašymą dėl skolos atidėjimo ir pridėti jį prie laisvos formos prašymo, pažymint antraštėje „Dėl skolos atidėjimo“. Elektroninio parašo nereikia – prisijungimas prie paskyros jau laikomas tapatybės patvirtinimu.
Jei paskyra nesinaudojate, dokumentus galima pateikti ir el. paštu info@sodra.lt, tokiu atveju būtinas elektroninis kvalifikuotas parašas. Taip pat visada lieka galimybė atvykti į „Sodros“ skyrių ir pateikti prašymą fiziškai. Turėkite su savimi asmens tapatybės dokumentą.
Kada pateikiamas atsakymas?
Sprendimas dėl skolos atidėjimo priimamas per 20 darbo dienų. Jei prašymų daug, atsakymo gali tekti šiek tiek palaukti. Tačiau kol jūsų prašymas nagrinėjamas, skola nėra išieškoma, neskaičiuojami delspinigiai.
Kai sprendimas priimamas, apie tai pranešama per 3 darbo dienas. Jei prašymas tenkinamas, sudaroma skolos grąžinimo sutartis, kurioje numatomas mokėjimų grafikas. Jį būtina griežtai laikytis.
Kokios rizikos, jei nesilaikysite grafiko?
Jei įmokos pagal grafiką nemokamos arba nevykdomi kiti įsipareigojimai – sutartis netenka galios. Tokiu atveju skola išieškoma kartu su palūkanomis. Ir naują prašymą dėl atidėjimo galėsite teikti tik po metų.
Be to, jeigu jūsų skola jau perduota antstoliui, galimybės tartis su „Sodra“ nebelieka. Taip pat negalėsite teikti naujo prašymo, jei jau turite galiojančią atidėjimo sutartį dėl kitos skolos.
Skola – dar ne pasaulio pabaiga
Turėti įsiskolinimą „Sodrai“ yra nemalonu, tačiau tai dar nėra nei teismo procesas, nei sankcijos, jei imatės veiksmų. Kuo greičiau pateiksite prašymą, tuo lengviau bus išvengti papildomų nemalonumų.
Atminkite, kad socialinio draudimo įmokos yra jūsų investicija į savo ir savo šeimos saugumą. Tad jeigu šiuo metu negalite sumokėti visko iš karto, atidėjimas gali tapti saugia ir patogia išeitimi.
0 komentarų
Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!
Prašome prisijungti