Prisijunkite
Prisijunkite
Lėtai nubėgantis vanduo virtuvės kriauklėje ir sklindantis nemalonus kvapas iš vamzdžių yra ženklai, kad jūsų namuose susiduriate su viena iš dažniausių buities problemų. Užsikimšęs kriauklės nutekėjimas gali ne tik sukelti nepatogumų kasdieniame gyvenime, bet ir pridaryti didesnės žalos, jei problema ignoruojama.
Laimei, sprendimas nebūtinai turi būti sudėtingas ar brangus. Vietoj stiprių chemikalų galima pasitelkti paprastus, veiksmingus ir aplinkai draugiškus būdus. Kodėl kriauklė užsikemša?
Virtuvėje kriauklė naudojama kone nuolat. Nors daugelis stengiasi neplauti maisto likučių tiesiai į ją, ilgainiui į vamzdžius vis tiek patenka įvairių atliekų. Riebalai, kavos tirščiai, arbatos lapeliai, maisto trupiniai ar net krakmolingi produktai, tokie kaip ryžiai ir bulvės, pradeda kauptis vamzdžių viduje.
Šios dalelės sulimpa, susiformuoja tankus sluoksnis, kuris neleidžia vandeniui laisvai nutekėti. Be to, vamzdžių sienelėse ilgainiui kaupiasi ir mineralų nuosėdos, ypač jei vanduo namuose yra kietas.
Visos šios medžiagos ne tik trukdo vandens tekėjimui, bet ir sukelia nemalonų kvapą, kuris gali greitai pasklisti po visą virtuvę. Todėl svarbu nelaukti, kol situacija taps kritinė, o veikti vos pastebėjus pirmuosius ženklus.
Kaip atkimšti kriauklę natūraliomis priemonėmis?
Viena paprasčiausių ir veiksmingiausių priemonių yra paprasta maistinė soda. Šį būdą daugelis dar prisimena iš senelių laikų, kai nebuvo tiek įvairių cheminių valiklių.
Soda pasižymi puikiomis valomosiomis savybėmis. Ji skaido riebalus, naikina bakterijas ir neutralizuoja kvapus, todėl tinka ne tik paviršiams, bet ir vamzdžių priežiūrai.
Pirmiausia į kriauklės nutekėjimo angą suberkite pusę stiklinės maistinės sodos. Tada užvirinkite apie tris stiklines vandens ir atsargiai užpilkite ant sodos. Palikite šią kombinaciją veikti bent penkiolikai minučių.
Per tą laiką soda sušvelnins susikaupusius nešvarumus, o karštas vanduo padės juos išstumti. Po procedūros kriauklę galima praskalauti šiltu vandeniu. Jei vanduo vis dar sunkiai nuteka, procedūrą galima pakartoti.
Kaip išvengti užsikimšimų ateityje?
Prevencija yra geriausia priemonė prieš bet kokias buitines problemas. Norint išvengti kriauklės užsikimšimo, būtina laikytis kelių paprastų taisyklių. Niekada nepilkite į kriauklę aliejaus ar taukų likučių. Šie produktai, nors ir skysti, vėsdami virsta klampia mase, kuri prilimpa prie vamzdžių sienelių. Taip pat verta naudoti smulkius sietelius, kurie sulaiko maisto likučius ir apsaugo nutekėjimo angą nuo stambesnių šiukšlių patekimo.
Reguliariai, bent kartą per savaitę, galima profilaktiškai į kriauklę užpilti verdančio vandens. Šis paprastas veiksmas padeda ištirpdyti ir išplauti smulkias nuosėdas, kol jos dar netapo problema.
Taip pat rekomenduojama vengti plauti produktus, kurie lengvai brinksta, tokius kaip makaronai ar kruopos, tiesiai virš kriauklės, nes net ir mažas kiekis jų gali sukelti užsikimšimą.
Apibendrinant, užsikimšusi kriauklė nėra tragedija, jei žinome, kaip elgtis. Paprasta soda, karštas vanduo ir šiek tiek dėmesio profilaktikai, tai viskas, ko reikia, kad jūsų vamzdžiai būtų švarūs, kvapas malonus, o virtuvė funkcionali. Rūpindamiesi mažais dalykais kasdien, išvengsime didesnių problemų ateityje.
0 komentarų
Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!
Prašome prisijungti