Prisijunkite
Prisijunkite
Daugeliui skrydis lėktuvu siejasi su komfortu, kelionės džiaugsmu ir poilsiu. Tačiau realybė dažnai būna mažiau maloni, ypač kai kalbama apie keleivių elgesį. Neseniai atlikta Didžiosios Britanijos keliautojų apklausa atskleidė, kad net 70 procentų žmonių lėktuvuose nesilaiko elementarių higienos taisyklių.
Dauguma keleivių net nesusimąsto, kad mažytė kišenėlė priešais juos, tai ne asmeninė šiukšliadėžė ar daiktadėžė, o bendro naudojimo vieta, kurios priežiūra dažnai būna ribota. Deja, šios kišenėlės tampa įvairių netvarkingų įpročių taikiniu.
Jose keleiviai laiko ne tik vandens buteliukus ar laikraščius, bet ir maistą, asmenines higienos priemones ar net panaudotas sauskelnes. Skrydžio palydovai liudija radę net tokias šiukšles kaip naudotos servetėlės, vienkartiniai puodeliai su likučiais, netgi higieniniai įklotai ar vystyklai.
Tokia praktika kelia rimtą grėsmę ne tik dėl nemalonaus kvapo ar estetikos, bet ir dėl realaus mikrobiologinio pavojaus. Kadangi šios kišenės nėra valomos po kiekvieno skrydžio, jose gali likti bakterijų, virusų ar net pelėsių. Todėl ekspertai pataria nenaudoti jų maistui, vaistams ar asmeninėms priemonėms laikyti. Geriausia jose palikti tik informacinius leidinius, kuriuos pateikia oro linijos, o visus kitus daiktus saugoti savo krepšyje.
Nuleidžiami staliukai, tai dažnai pamirštama rizika
Mažas plastikinis staliukas priešais keleivį yra viena nešvariausių vietų lėktuvo salone. Iš pirmo žvilgsnio tai atrodo logiška vieta pavalgyti ar padėti kompiuterį. Tačiau realybėje šie staliukai naudojami ir kitoms veikloms, kai kurie keleiviai juos naudoja vaikams perrengti, net sauskelnių keitimui, arba kosmetikos procedūroms. Dėl tokio plataus naudojimo staliukai tampa įvairių bakterijų sankaupa.
Dar blogiau tai, kad valymo metu, ypač tarp trumpų skrydžių, dažnai visos vietos šluostomos tuo pačiu audiniu. Taip ne tik nepašalinami mikrobai, bet jie ir toliau plinta per saloną. Nepaisant to, maždaug penktadalis keleivių prisipažįsta, kad atsiremia galva į staliuką norėdami pailsėti, nesuvokdami, kad ten galėjo būti bet kas, nuo trupinių iki kūdikių išmatų pėdsakų.
Tualetų higiena yra nuvertinama grėsmė
Lėktuvo tualetai, nors ir kompaktiški, yra viena rizikingiausių vietų higienos požiūriu. Nedaug kas žino, kad grindys ten dažnai būna drėgnos, slidžios ir užterštos neaiškios kilmės skysčiais. Nepaisant to, net 13 procentų keleivių pripažino į tualetą einantys be batų, tik su kojinėmis arba basomis. Tai itin pavojinga, nes bakterijos ir virusai gali lengvai prasiskverbti per odą ar likti ant kojinių, vėliau užteršdami sėdynę ar kitus paviršius.
Tualetuose taip pat dažnai trūksta popieriaus ar rankų dezinfekavimo priemonių, tad keleivių pareiga yra pasirūpinti savo higiena iš anksto, kelionėje turėti servetėlių, dezinfekcinio skysčio ar papildomą porą kojinių.
Nepagarbus elgesys salone
Be akivaizdžių higienos pažeidimų, dažnas atvejis yra ir netinkamas elgesys kitų keleivių atžvilgiu. Kai kurie žmonės kelionės metu užkelia kojas ant priekinės sėdynės, remiasi į porankius ar net trukdo kaimynui. Šeši procentai keleivių atvirai prisipažino skrydžio metu plėšantys plaukus, kąsti nagus ar atlikti kitus asmeninius veiksmus, kuriuos derėtų atlikti privačioje erdvėje.
Tiek pat tėvų nurodė keičiančių kūdikiams sauskelnes tiesiog sėdynėje arba valgymo staliuke, tai ne tik nehigieniška, bet ir nepagarbu kitiems keleiviams. Tokie veiksmai ne tik trikdo kelionės komfortą, bet ir gali paskatinti konfliktus, dėl kurių neretai įsikiša skrydžio palydovai ar net pareigūnai pasiekus kelionės tikslą.
Ką siūlo specialistai?
Norint užtikrinti visų keleivių saugumą ir komfortą, būtina laikytis paprastų, bet labai svarbių higienos principų. Rekomenduojama reguliariai naudoti rankų dezinfekavimo priemones, ypač prieš valgant ar liečiant veidą. Reikia vengti vaikščioti po saloną basomis ar su kojinėmis, o bendro naudojimo paviršiai, tokie kaip staliukai ar sėdynių kišenėlės, neturėtų būti naudojami asmeninei higienai.
Kaip teigia draudimo bendrovės atstovė Leticija Smit, kelionė turi būti ne tik patogi, bet ir saugi sveikatai. Mažų higienos taisyklių ignoravimas gali prisidėti prie bakterijų plitimo, sukelti infekcijas ar net rimtus susirgimus. Todėl atsakingas elgesys turi tapti kiekvieno keleivio įpročiu, o oro linijos, savo ruožtu, turėtų užtikrinti aukštesnius valymo standartus ir skatinti keleivių sąmoningumą.
0 komentarų
Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!
Prašome prisijungti