Prisijunkite
Prisijunkite
Eurovizijos dainų konkursas kasmet tampa kur kas daugiau nei tik muzikiniu renginiu. Tai jau tapo scena, kurioje šalys dalijasi savo istorijomis, skausmais, viltimis. Šiais metais Ukrainos atstovai „Ziferblat“ atnešė savo istoriją.
Kartu su daina „Bird of Pray“ jie į Europos širdis atneša humanitarinę žinutę ir kvietimą padėti tūkstančiams žmonių, priverstų palikti savo namus dėl karo. Ukraina šiuo metu yra labiausiai užminuota šalis pasaulyje.
Dėl karo 174 tūkst. kvadratinių kilometrų šalies teritorijos tapo nesaugūs, tai beveik triskart daugiau nei užima visą Eurovizijos 2025 metų šeimininkė Šveicarija. Iš jų net 138 tūkst. kvadratinių kilometrų vis dar laukia išminavimo.
Būtent todėl „Ziferblat“ sujungė savo scenos pasirodymą su labai konkrečiu tikslu – jie pradėjo lėšų rinkimo kampaniją, kurios tikslas surinkti 4 mln. Ukrainos grivinų, kas yra apie 93 tūkst. eurų, keturiems „ZMII“ robotams įsigyti.
Šie ukrainiečių sukurti robotai yra sertifikuoti NATO, efektyvūs, o svarbiausia – pritaikyti saugoti Ukrainos juodžemį, kuris yra gyvybiškai svarbus šalies žemės ūkiui. Vienas toks robotas kainuoja 1 mln. grivinų, o tai net 40–80 proc. pigiau nei užsienio alternatyvos. Robotai gali būti paruošti darbui per dvi minutes, juos valdyti pakanka dviejų žmonių.
Nesvarbu, ar tai būtų smėlis, griuvėsiai, pelkės ar apkasai – „ZMII“ eina pirmyn, naikina sprogmenis ir saugo gyvybes.
Pradėję paramos kampaniją dar balandžio 4 dieną, Tarptautinę minų informuotumo dieną, „Ziferblat“ šią žinutę perkėlė ir į Euroviziją. Prieš išvykdami į Bazelį traukiniu, jie spaudos konferencijoje Kijevo geležinkelio stotyje priminė – šis konkursas jiems nėra tik dėl taškų.
Pasak pagrindinio vokalisto Danieliaus Leščinskio, „šįkart mūsų misija – surinkti paramą humanitariniam Ukrainos išminavimui, ir ypač iš Europos gyventojų. Tai – ne tik mūsų žemės, bet ir mūsų ateities susigrąžinimas.“
Tam, kad žinutė sklistų dar plačiau, „Ziferblat“ dirba kartu su geriausiais Ukrainos kūrėjais. Scenoje žibės specialiai jų pasirodymui kurtos Ivano Frolovo kostiumų detalės. Šis dizaineris žinomas visame pasaulyje, yra rengęs Beyoncé, Sam Smith, Sabrina Carpenter, taip pat Eurovizijos laimėtoją Jamalą ir TVORCHI.
Sceninį pasirodymą režisuoja Maria Korostelova, kuri nors ir debiutuoja Eurovizijos scenoje, yra patyrusi Ukrainos muzikos scenoje.
Pasirodymo vaizdai ir repeticijų kadrai rodo, kad tai bus ne tik emociškai stiprus, bet ir vizualiai įsimintinas numeris. Tačiau svarbiausia yra tai, kad scena taps tramplinu labai konkrečiai pagalbai.
Surinkti pinigai bus skirti per „Serhiy Prytula“ labdaros fondą, vieną iš pagrindinių organizacijų, padedančių Ukrainai karo metu. Paaukoti galima tiek gyvai, tiek internetu per fondo svetainę. Kiekvienas euras – žingsnis link to, kad žmonės galėtų grįžti į savo kaimus, auginti vaikus, dirbti žemę ir kurti savo gyvenimus be mirties grėsmės po kiekvienu žingsniu.
Akivaizdu, kad Eurovizija jau seniausiai nėra tik dainų konkursas. Tai platforma, kurioje kartais per dainą galima pasakyti daugiau nei per tūkstančius kalbų. „Ziferblat“ tai supranta, ir savo pasirodymu siekia įrodyti – muzika gali ne tik sujaudinti, bet ir realiai gelbėti.
0 komentarų
Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!
Prašome prisijungti