Prisijunkite
Prisijunkite
Lagaminas nėra tik daiktas, kuriame susikraunate drabužius – tai vienas pagrindinių kelionės komfortą lemiančių elementų. Ar jis bus patikimas skrydžio metu? Ar patogus tempti gatvėmis, oro uosto ar stoties grindiniu? Ar bus saugus patikros punktuose?
Visa tai priklauso nuo tinkamo pasirinkimo. Nors asortimentas išties platus – nuo mažo rankinio bagažo iki didžiulių lagaminų šeimyninėms kelionėms – sprendimą palengvins keli aiškūs kriterijai.
Lietuvoje vidutinė išleidžiama suma lagaminui siekia apie 85-100 eurų. Ši suma priklauso nuo lagamino dydžio, medžiagos, gamintojo ir funkcionalumo. Populiarių prekių ženklų, tokių kaip „Travelite“ ar „Delsey“, lagaminų kainos svyruoja nuo 50 iki 500 eurų ir daugiau. Tai rodo, kad žmonės vis dažniau linkę investuoti į kokybę, o ne rinktis vien tik pagal kainą.
Kokio dydžio lagaminą rinktis?
Apie 45 % perkamiausių lagaminų – rankinio bagažo modeliai. Dažniausiai jie yra 55 cm aukščio ir atitinka daugumos oro linijų standartus. Trumpoms kelionėms (iki 3–5 dienų) tokio dydžio lagamino pilnai pakanka. Ilgesnėms kelionėms verčiau rinktis vidutinio dydžio arba didelius lagaminus. Įdomu, kad vidutinio ir didelio dydžio lagaminų perkama panašiai – tai rodo skirtingus keliautojų įpročius.
Geriau kietas ar minkštas lagaminas?
Anksčiau (10-15 metų atgal) populiaresni buvo minkšti lagaminai, tačiau dabar keliautojai vis dažniau renkasi lagaminus kietu paviršiumi. Remiantis vieno populiariausių aksesuarais prekiaujančių prekių ženklų Lietuvoje „BAGS & MORE“ duomenimis, šiuo metu kietų lagaminų paklausa yra apie 60-70 %, tuo tarpu minkštų – apie 30-40 %.
Dažniausiai kieti lagaminai gaminami iš šių medžiagų:
Minkšti lagaminai vis dar mėgstami dėl savo lankstumo ir papildomų kišenių. Jie tylesni važiuojant, dažnai yra lengvesni ir gali būti patogesni keliaujant automobiliu ar traukiniu, kur nėra bagažo svorio ribojimų. Minkšto paviršiaus lagaminai yra patvarūs, saugūs. Daiktų organizavimas kietuose ir minkštuose lagaminuose šiek tiek skiriasi, todėl pasirinkimas labai priklauso nuo jūsų poreikių ir daiktų pakavimo įpročių.
Svarbus patarimas keliautojams: pustuštis kietas lagaminas gali būti lengviau pažeidžiamas – jame atsiranda tuščių ertmių, ant kurių užmetus sunkų daiktą, kartais lagaminas gali suskilti. Todėl kelionei patartina kietus lagaminus pripildyti iki 70–90 %, kad išvengtumėte vidinių ertmių ir pažeidimų.
Rinktis lagaminą su 2 ar 4 ratukais?
4 ratukus turintys lagaminai anksčiau buvo nepatikimi ir nepatogūs, todėl keliautojai dažniau rinkdavosi lagaminus su 2 ratukais. Dabar 4 ratukų lagaminai yra gerokai tvirtesni, patikimesni ir gamintojai jau nebesiūlo tiek daug naujų kolekcijų su 2 ratukais. Tik apie 5% pirkėjų šiandien renkasi 2 ratukų lagaminus, kai tuo tarpu net 95 % renkasi lagaminų modelius su 4 ratukais.
Priežastys paprastos: 4 ratukų lagaminai yra manevringesni, patogesni kai skubate, o oro uoste tai pasitaiko dažnai. Ratukai gaminami labai stiprūs ir patvarūs, todėl nereikia bijoti, kad gali nulūžti.
Saugumas: ką verta žinoti?
„Šiandien apie 80 % mūsų parduodamų lagaminų turi apsaugines TSA spynas, kurios leidžia oro uosto pareigūnams patikrinti bagažą jo nepažeidžiant. Jie itin populiarūs tarp keliautojų, kurie dažnai papildomai įsigyja specialius apsauginius lagaminų užvalkalus bei aplink lagaminą apjuosiamus diržus. Taip bagažas tampa lengviau atpažįstamas ir apsaugomas nuo subraižymų bei išorinės žalos, ypač skrendant su persėdimais“, – pasakoja „BAGS & MORE“ marketingo ir projektų vadovė Inga Mickevičienė.
Tiesa, svarbu suprasti, kad jei lagaminas sugadinamas skrydžio metu, tai nėra gamyklinis brokas – tokiu atveju reikėtų kreiptis į oro uosto personalą.
Koks lagaminas labiausiai tinkamas kelionei su vaikais?
Ruošiantis į kelionę su vaikais geriausia rinktis vidutinius arba didelius lagaminus su 4 ratukais ir kuo daugiau funkcionalumų. Tokiose kelionėse gali itin praversti išorinės kišenės, kuriose galite laikyti smulkesnius, dažniau naudojamus daiktus. Tačiau svarbiausia atsižvelgti į savo norus, poreikius ir įpročius.
Ar verta investuoti į brangesnį lagaminą?
Ar investuoti į daugiau kainuojantį lagaminą – kiekvieno asmeninis sprendimas. Brangesni lagaminai dažniausiai reiškia:
Kelionėms kelis kartus per metus ar ilgiems skrydžiams – tikrai verta investuoti į aukštesnės klasės lagaminą. Ilgainiui tai atsiperka, nes tokie lagaminai tvirti, patogūs, funkcionalūs ir ilgaamžiai.
Spalvų pasirinkimas
Pastaruoju metu daugėja keliautojų, kurie renkasi ryškesnes ar net personalizuotas spalvas, kad lagaminą kelionių metu būtų lengviau atpažinti tarp daugelio kitų. Tačiau remiantis „BAGS & MORE“ duomenimis, dažniausiai pasirenkamos lagaminų spalvos yra subtilesnės: juoda (21 %), pilka (19 %), žalia (14 %) ir mėlyna (13 %).
Ką dar verta apsvarstyti renkantis lagaminą?
0 komentarų
Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!
Prašome prisijungti