Prisijunkite
Prisijunkite
Lukas Snarskis , 2025-04-06, 07:55 0
Muitų taikymas importuojamoms prekėms tampa vienu svarbiausių Donaldo Trumpo ekonominės strategijos elementų. Kaip patvirtino JAV administracija, planuojama įvesti 10 proc. bazinį muitą visoms prekėms, atkeliaujančioms į šalį.
Bene didžiausi muitai bus taikomi Kinijai. Prekėms, kurios atkeliauja iš šios šalies bus taikomas net 54 proc. papildomas tarifas. Tai gali turėti didžiulės įtakos daugeliui elektronikos bendrovių, kurių produkcija yra gaminama šioje šalyje.
Vos tik JAV paskelbė apie naujus importo muitus – į tai iškart sureagavo ir Kinija. Pranešama, kad nuo balandžio 10 dienos visoms į šalį įvežamoms JAV prekėms taikomas 34 proc. tarifas. Tai tiesioginis atsakas į vadinamuosius „išlaisvinimo dienos“ tarifus, kuriuos paskelbė JAV prezidento administracija.
Kinijos finansų ministerijos išplatintame pranešime D.Trumpo sprendimai vadinami „vienašališka patyčių praktika“. Jame pabrėžiama, kad JAV turėtų „nedelsiant atsisakyti vienašališkų priemonių ir ieškoti sprendimų per lygiavertes, pagarba grįstas konsultacijas“.
Be papildomo tarifo, Kinija ėmėsi dar kelių papildomų žingsnių. Ji apribojo retųjų žemių mineralų eksportą. Verta pastebėti, kad šie ištekliai būtini puslaidininkių, elektromobilių ir kitų aukštųjų technologijų gamyboje.
Taip pat uždrausta 11 JAV gynybos ir dronų kompanijų veikla šalyje, o dar 16 įmonių pateko į eksporto kontrolės sąrašą. Be šių veiksmų, Kinijos prekybos ministerija pateikė oficialų skundą Pasaulio prekybos organizacijai, kaltindama JAV pažeidus PPO taisykles.
Priminsime, kad 2024 metais JAV eksportavo į Kiniją prekių už 143,5 mlrd. JAV dolerių, todėl bet kokie tarifų pokyčiai turi didelį svorį tiek ekonominiu, tiek politiniu lygmeniu. Kinijos atsakas rodo, kad prekybos įtampa tarp šalių toliau auga ir artimiausiu metu kompromisų ženklų nematyti.
Verta pastebėti, jog JAV administracijos įvesti mokesčiai turės didelės įtakos ir šios šalies bendrovėms. Ekspertai skaičiuoja, kad papildomi tarifai turėtų pakelti „iPhone“ kainas net 43 proc.
Tiesa, toks scenarijus įmanomas tik tuomet, jeigu „Apple“ nuspręstų visas planuojamas išlaidas perkelti galutiniam pirkėjui. Nors bendrovė intensyviai investuoja į gamybos plėtrą Indijoje ir iki metų pabaigos planuoja perkelti ten bent 15 proc. „iPhone“ gamybos, Kinija išlieka pagrindiniu tiekimo centru.
0 komentarų
Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!
Prašome prisijungti