Prisijunkite
Prisijunkite
Kartais vaiko pažanga moksluose priklauso ne nuo papildomų užsiėmimų ar korepetitorių, o nuo to, kas padėta ant jo lėkštės. Tėvams rūpi, kad jų vaikai augtų sveiki, energingi ir smalsūs – tačiau mažai kas susimąsto, kad maistas gali būti tiesiogiai susijęs su tuo, kaip vaikas susikaupia, kiek jis įsimena ir kaip greitai sprendžia užduotis.
Mažųjų smegenys yra itin jautrios pokyčiams – jos greitai reaguoja į mitybos trūkumus. Vieną dieną praleidęs pusryčius, vaikas gali sunkiai susikaupti, tapti suirzęs ar tiesiog nenusiteikęs mokytis. Laikui bėgant, netinkamas mitybos režimas gali lemti nuolatinį nuovargį ar net silpnesnius pažymius. Mokykloje juk svarbu ne tik noras, bet ir organizmo pasirengimas priimti informaciją.
Tad kasdieniai tėvų pasirinkimai – nuo įprasto sumuštinio iki dubenėlio avižinių dribsnių – gali lemti, kaip seksis vaiko mokslai. Būtent todėl verta pasidomėti, kurie maisto produktai ne tik pamaitina, bet ir skatina mąstymą.
Riebios žuvys, tokios kaip lašiša, skumbrė ar silkė, yra puikus omega-3 riebalų rūgščių šaltinis. Omega-3 yra būtinos smegenų veiklai, nes jos padeda palaikyti neuronų jungtis ir gerina atmintį.
Jei vaikas nevalgo žuvies, verta pagalvoti apie linų sėmenų ar graikinių riešutų įtraukimą į mitybą – jie taip pat turi omega-3.
Kiaušiniai yra puikus baltymų ir cholino šaltinis. Choliną organizmas naudoja acetilcholino – neurotransmiterio, atsakingo už atmintį ir mokymąsi – gamybai.
Be to, kiaušiniuose gausu B grupės vitaminų, kurie padeda palaikyti nervų sistemos sveikatą. Geriausia, jei vaikas valgys kiaušinius pusryčiams – tai suteiks energijos visai dienai.
Avižiniai dribsniai – vienas geriausių pusryčių produktų. Jie lėtai išskiria energiją, todėl padeda išvengti cukraus kiekio kraujyje svyravimų, kurie gali lemti nuovargį ir prastą susikaupimą.
Avižose taip pat yra daug skaidulų, kurios padeda palaikyti gerą virškinimą ir stabilų energijos lygį.
Mėlynės, avietės, braškės ir gervuogės – tai tikra supermaisto grupė smegenims. Uogose gausu antioksidantų, kurie apsaugo smegenų ląsteles nuo laisvųjų radikalų poveikio.
Moksliniai tyrimai rodo, kad reguliarus uogų vartojimas gali pagerinti atmintį ir padėti išlaikyti dėmesį ilgesnį laiką.
Graikiniai riešutai savo forma net primena smegenis – ir tai ne be priežasties. Juose yra daug omega-3 riebalų rūgščių, antioksidantų ir vitamino E, kurie padeda palaikyti gerą smegenų veiklą.
Vos keletas riešutų per dieną gali padėti vaikui susikaupti ir pagerinti mokymosi rezultatus.
Tamsiame šokolade yra flavonoidų, kurie gerina kraujotaką smegenyse ir didina deguonies tiekimą. Tai reiškia geresnę atmintį, greitesnį mąstymą ir didesnį budrumą.
Svarbu rinktis šokoladą, kuriame yra ne mažiau kaip 70 procentų kakavos, ir nepamiršti saiko – per didelis šokolado kiekis gali turėti priešingą efektą.
Špinatai, brokoliai, lapiniai kopūstai – visi jie yra tikra vitaminų ir mineralų bomba smegenims. Jose gausu folio rūgšties ir vitamino K, kurie gerina atmintį ir palaiko smegenų ląstelių sveikatą.
Tyrimai rodo, kad vaikai, kurie valgo daugiau žaliųjų daržovių, turi geresnius pažintinius gebėjimus nei tie, kurių racione jų trūksta.
Kalcis ir B grupės vitaminai, esantys piene, sūryje ir jogurte, yra būtini nervų sistemos veiklai. Be to, jogurtas turi naudingų probiotikų, kurie palaiko gerą virškinimą – o tai taip pat svarbu smegenų veiklai, nes žarnynas ir smegenys yra glaudžiai susiję.
Jei vaikas nemėgsta pieno produktų, juos galima pakeisti augaliniais pieno analogais su papildomu kalcio ir vitamino D kiekiu.
Morkose yra daug beta karoteno – medžiagos, kuri organizme virsta vitaminu A. Šis vitaminas yra būtinas ne tik regėjimui, bet ir nervų sistemai.
Reguliarus morkų valgymas gali padėti pagerinti atmintį ir dėmesio koncentraciją.
Vanduo nėra maistas, tačiau jis yra vienas svarbiausių dalykų smegenų veiklai. Net ir nedidelis dehidratacijos lygis gali sukelti nuovargį, galvos skausmą ir dėmesio stoką.
Svarbu įpratinti vaiką gerti pakankamai vandens visos dienos metu – ne tik tada, kai jis jaučia troškulį.
Dažnai tėvai susiduria su problema – vaikai nenori valgyti sveikų produktų. Štai keletas patarimų, kaip padėti vaikui juos pamėgti:
Subalansuota mityba yra vienas iš svarbiausių veiksnių, lemiančių vaiko mokymosi rezultatus. Įtraukus į kasdienę mitybą šiuos 10 produktų, galima pastebimai pagerinti jo atmintį, dėmesį ir bendrą savijautą. O tai reiškia ne tik geresnius p
0 komentarų
Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!
Prašome prisijungti