„Volkswagen“ pristatė atnaujintą „T-Cross“ modelį: automobilis aprūpintas gausesne bazine įranga ir naujomis komforto technologijomis

Lukas Snarskis

2023-10-31, 07:15 (atnaujinta 2023-12-03, 17:38)

0 komentarų

„Volkswagen“ pristatė vizualiai atnaujintą ir technologiškai patobulintą „T-Cross“. Išraiškingas SUV modelio dizainas tapo dar aštresnis, o labiausiai išorėje pastebimi į standartinę komplektaciją įeinantys priekiniai ir galiniai LED žibintai.

„Volkswagen“ pristatė atnaujintą „T-Cross“ modelį: automobilis aprūpintas gausesne bazine įranga ir naujomis komforto technologijomis

Svarbiausi pokyčiai automobilio viduje – modernus prietaisų skydelis, naujos kartos multimedijos sistema ir aukštesnės kokybės apdaila. „Volkswagen“ taip pat praplėtė „T-Cross“ standartinės įrangos sąrašą, todėl kompaktiškiausias prekės ženklo SUV ir toliau išsiskirs itin patraukliu kainos ir kokybės santykiu. Išankstiniai užsakymai startuos lapkričio pradžioje, o modelio kaina Lietuvoje prasideda nuo 22 900 eurų.

Naujojo „T-Cross“ pirkėjai galės rinktis vieną iš trijų skirtingų benzininių variklių su turbinomis (TSI), kurie išvystys 70 kW (95 AG), 85 kW (115 AG) arba 110 kW (150 AG) galią. Taip pat bus siūlomi trys skirtingi komplektacijos lygiai: bazinis „Life“, elegantiškasis „Style“ ir sportiškasis „R-Line“. Kėbulą bus galima dažyti viena iš trijų spalvų – „Grape Yellow“ geltona, „Clear Blue“ metalizuota mėlyna ir „Kings Red“ metalizuota raudona.

Pritaikytas išvykoms su šeima ir laisvalaikiui

„T-Cross“ interjeras išsiskiria apgalvota įrangos valdymo koncepcija ir gerai suplanuota erdve, kurioje patogiai gali įsitaisyti iki penkių žmonių. Vientisą galinę sėdynę galima paslinkti 140 mm taip maksimaliai išnaudojant pagal poreikius pritaikomą bagažinę. Keleiviams užėmus visas sėdimas vietas „T-Cross“ bagažinės talpa kraunant daiktus iki galinės sėdynės atlošo viršaus siekia nuo 385 iki 455 litrų. Nulenkus 60:40 santykiu padalintą galinės sėdynės atlošą gaunama krovinių erdvė su lygiomis grindimis, o bendras jos tūris padidėja iki 1281 litro. Automobilyje galima patalpinti iki 2398 mm ilgio daiktus ir vežti praktiškai viską – pradedant banglentėmis, baigiant vidutinio dydžio kopėčiomis.

Ženkliai padidinta tempimo kablio apkrova suteikia daugiau laisvės transportuojant elektrinius dviračius. „Volkswagen“ inžinieriams pavyko padidinti maksimalią leistiną „T-Cross“ tempimo kablio apkrovą nuo 55 iki 75 kg. Papildomi 20 kg gali vertikaliai veikti nuimamą rutulinę tempimo kablio jungtį, todėl šis patobulinimas leidžia sumontavus laikiklį su naujuoju „T-Cross“ vežti daugiau sveriančius elektrinius dviračius arba tempti sunkesnes priekabas.

Komfortą užtikrinančios pagalbinės sistemos

Naujojo „T-Cross“ pirkėjams papildomai bus siūloma automobilio judėjimą tiksliai kontroliuojanti pagalbinė „Travel Assist“ sistema. Ši technologija naudodama automatinį įsibėgėjimą ir stabdymą, priklausomai nuo priekyje esančios transporto priemonės tempo, gali valdyti „T-Cross“ važiavimo greitį.

Neviršijant sistemos veikimo ribų, „Travel Assist“ taip pat gali stebėti greičio apribojimus ir kontroliuoti greitį įveikiant posūkius ar žiedines sankryžas. Tuo metu eismo juosto palaikymo pagalba padės nenukrypti nuo pasirinktos eismo juostos. Su automatine DSG pavarų dėže komplektuojamas naujasis „T-Cross“ gali automatiškai sustoti ir vėl pajudėti iš vietos.

Dar daugiau įrangos bazinėje komplektacijoje

Į praturtintą bazinę „T-Cross“ modelio komplektaciją įtraukta nauja įranga, įskaitant LED priekinius (pakeitė iki šiol montuotus halogeninius) ir galinius žibintus, dinaminį kelio ženklų nuskaitymą, 20,3 cm (8 colių) įstrižainės prietaisų skydelį ir tokio pat dydžio nuo centrinės konsolės vizualiai atskirtą multimedijos ekraną. Į standartinę komplektaciją dar įeina C tipo USB jungtys ir parkavimo davikliai priekyje bei gale.

Aukštesnio lygio komplektacijų „Style“ ir „R-Line“ įrangos sąrašus taip pat papildė naujos technologijos. Didžiausia naujovė – „T-Cross“ modelyje pirmą kartą montuojami prie bet kokių oro sąlygų prisitaikantys „IQ.Light“ LED matricos priekiniai žibintai dinamiškai. Šie žibintai vairuotoją pasitinka ir palydi animuotais pasisveikinimais ir atsisveikinimais.

Aukštesnio įrangos lygio modeliuose montuojama pažangi multimedijos sistema su 23,4 cm (9,2 colių) įstrižainės centriniu ekranu, 25,4 cm (10 colių) įstrižainės skaitmeniniu prietaisų skydeliu, „Apple CarPlay“ ir „Android Auto“ (su laidu arba be laido) programomis ir mobiliojo telefono sąsaja.

„Style“ ir „R-Line“ versijose standartiškai montuojamas 85 kW (115 AG) galią išvystantis benzininis TSI variklis. „Life“, „Style“ ir „R-Line“ komplektacijos lygio modeliams papildomai taip pat siūlomas ir gerokai galingesnis 110 kW (150 AG) benzininis TSI motoras, komplektuojamas su automatine septynių laipsnių DSG pavarų dėže.

0 komentarų

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas