Prisijunkite
Prisijunkite
Analitinė grupė „Ember“ paskelbė naujausią 2024 metų pasaulinės švarios energijos plėtros ataskaitą. Duomenys rodo, kad pavyko peržengti 40 proc. ribą, kai kalbame apie mažai anglies dioksido išskiriančius energijos šaltinius.
Tai istorinis rezultatas, kokio nebuvo pasiekta nuo pat 1940 metų, kuomet dominavo hidroenergija. Žinoma, tačiau tuomet pasaulinis elektros poreikis buvo net 50 kartų mažesnis nei dabar.
Šiuo metu pagrindinis švarios energijos šaltinis pasaulyje – saulės energija. Jos kiekis pakankamas visos Indijos aprūpinimui elektra. Ypatingas vaidmuo atitinka ir Europai, kur yra net septynios iš penkiolikos daugiausiai saulės energijos pagaminančių valstybių.
Pirmauja Vokietija, kuri pernai iš saulės jėgainių išgavo 71 teravatvalandę (TWh). Visgi, pasauliniu mastu pirmoji vieta atiteko Kinijai, jos rezultatas siekė įspūdingus 834 TWh. Įdomu tai, kad Vengrija užfiksavo didžiausią saulės energijos dalį savo bendrame energijos balanse – ketvirtadalis visos šalies energijos tenka saulės šaltiniams.
Tuo tarpu Europos Sąjunga bendroje švarios energijos gamyboje pasiekė 71 proc., iš kurių beveik 47 proc. sudarė vėjo, saulės ir hidroelektrinių gaminama elektra, įskaitant ir branduolinę energiją. Tačiau augo ne vien švarioji energija.
Pernykštės karščio bangos pavertė 2024-uosius karščiausiais metais istorijoje, o tai atsiliepė ir energijos sektoriaus emisijoms, jos pasiekė rekordinį lygį, net 14,6 milijardo tonų CO2. Spėjama, kad dėl tokių ekstremalių oro sąlygų ateityje iškastinio kuro poreikis dar gali didėti.
„Ember“ specialistai pažymi, kad energijos, ypač švarios, poreikis toliau augs – tai skatins dirbtinis intelektas, duomenų centrai, elektromobiliai ir šilumos siurbliai. Šios tendencijos jau padidino energijos paklausą ir 2024 metais.
0 komentarų
Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!
Prašome prisijungti