Prisijunkite
Prisijunkite
Pranešimas spaudai , 2025-04-11, 19:54 0
Šiandien muzika tapo neatsiejama mūsų kasdienybės dalimi. Ji lydi mus visur — skamba kavinėse, prekybos centruose, automobilyje keliaujant į darbus ar namuose. Mėgstamų kūrinių klausymasis gali ne tik paveikti mus emociškai, padėti atsipalaiduoti, bet ir daryti įtaką bendrai sveikatai. Kaip skirtingi muzikos žanrai veikia mūsų organizmą? Ir kaip šį poveikį gali pastiprinti išmaniosios technologijos?
Kai jaučiame įtampą ar nerimą, organizme išsiskiria kortizolis, paprastai vadinamas streso hormonu. Nuolatinis aukštas jo kiekis yra susijęs su tokiomis problemomis kaip nerimas, depresija ir širdies bei kraujagyslių sistemos ligos.
Tyrimai atskleidė, kad klasikinės muzikos klausymasis padeda sumažinti kortizolio koncentraciją kraujyje, širdies rimtą, kraujospūdį ar nerimą. Tokia muzika taip pat gerina miego kokybę, todėl ji yra naudinga tiems, kurie susiduria su miego sutrikimais.
Žmonės, kurie vietoj klasikinės muzikos mieliau klausytų džiazo, taip pat gali teigiamai paveikti savo sveikatą. Vieno eksperimento metu buvo užfiksuota, kad tokios muzikos klausymasis leido sumažinti pacientų jaučiamą skausmą 21 proc.
Be to, nustatyta, kad džiazas skatina kraujagyslių išsiplėtimą, o tai gerina kraujotaką ir gali sumažinti demencijos, aneurizmų ar kraujagyslių pažeidimų riziką.
Kaip susikurti gerą klausymosi patirtį triukšmingoje aplinkoje?
Šiandien vartotojai yra itin pamėgę muzikos klausymui naudoti išmaniąsias technologijas, pavyzdžiui, belaides ausines. Tačiau, kaip teigia „Huawei“ produktų mokymų vadovė Lietuvoje Urtė Eidžūnaitė, norint visapusiškai mėgautis muzikos teikiamais privalumais, labai svarbu pasirinkti kokybišką įrenginį.
„Kokybiškos belaidės ausinės padeda ne tik detaliai atskleisti klausomos muzikos skambesį, bet ir nevaržomai jas naudoti bet kokioje aplinkoje. Pavyzdžiui, „Huawei FreeBuds Pro 4“ ausinėse integruotas dirbtinio intelekto aktyvaus triukšmo slopinimo (ANC) algoritmas leidžia užsitikrinti kokybišką klausymosi patirtį perpildytuose lėktuvuose, traukiniuose ar kavinėse. Negana to, belaidėse ausinėse esanti „True sound“ sistema puikiai atkuria tiek žemus (iki 14 Hz), tiek aukštus (iki 48 kHz) dažnius, todėl įrenginyje skambantys garsai visuomet išlieka aiškūs“, – belaidžių ausinių privalumus aptaria U. Eidžiūnaitė.
Padeda gamintis naujoms nervų ląstelėms
Įrodyta, kad net ir energinga bei intensyvi roko muzika teikia didelę emocinę ir fizinę naudą. Tyrimai rodo, kad ji gali padėti sumažinti streso lygį, sustiprinti teigiamas emocijas ir stabilizuoti nuotaiką.
Be to, roko muzikos klausymasis yra susijęs su didesniu serotonino – dar vieno gyvybiškai svarbaus smegenų cheminio junginio, kuris atlieka reikšmingą vaidmenį kovojant su depresija, nerimu ir emocine įtampa – gamyba. Neuromoksliniai tyrimai rodo, kad klausantis įvairių žanrų muzikos, įskaitant roko, skatinamas naujų neuronų kūrimosi smegenyse procesas bei gali pagerėti motorinės funkcijos.
0 komentarų
Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!
Prašome prisijungti