Šių įpročių būtina atsikratyti kuo greičiau: gydytojai sako, kad tai padaryti turite iki kol sukaks 40 metų

Lina Snarskienė , 2025-07-18, 14:55
0
Šių įpročių būtina atsikratyti kuo greičiau: gydytojai sako, kad tai padaryti turite iki kol sukaks 40 metų

Iki keturiasdešimties daugelis žmonių spėja įgyti ne tik daug patirties, bet ir įpročių, kurie vėliau neigiamai paveikia sveikatą. Kardiologai vis dažniau pabrėžia, kad kai kurių žalingų įpročių būtina atsisakyti dar iki šio amžiaus slenksčio, jei norisi ilgo ir kokybiško gyvenimo.

Žmogaus organizmas iki tam tikro amžiaus ištveria klaidas, kurias darome dėl savo gyvensenos. Tačiau anksčiau ar vėliau pasekmės tampa akivaizdžios, o kai kurios – negrįžtamos. Tad jei norisi išvengti problemų su širdimi, kraujotaka ar net psichika, verta rimtai peržiūrėti savo kasdienius įpročius.

Kiekvienas gali pasirinkti, kaip gyventi, tačiau medikų įspėjimai neatsiranda be pagrindo. Kartais vienintelis teisingas sprendimas – atsisakyti to, kas kenkia, net jei tai tapo gyvenimo dalimi.

Rūkymas – kiekviena cigaretė mažina gyvenimo metus

Vienas iš svarbiausių dalykų, apie kuriuos kalba kardiologai, yra rūkymo atsisakymas. Net jei pradėta rūkyti anksti, o pirmieji metai atrodė nekalti, žala kaupiasi metų metus. Medikai primena, kad rūkymas tebėra viena pagrindinių ankstyvų mirčių priežasčių, kurių būtų galima išvengti.

Kiekviena surūkyta cigaretė lėtina organizmo atsinaujinimą, skatina uždegiminius procesus, blogina kraujagyslių būklę. Ne paslaptis, kad pusė rūkančiųjų miršta nuo ligų, tiesiogiai susijusių su šiuo žalingu įpročiu. Kuo anksčiau žmogus nutrauks šią grandinę, tuo daugiau turės galimybių išsaugoti gerą sveikatą.

Svarbu žinoti, kad net metęs rūkyti žmogus gana greitai pajunta teigiamus pokyčius. Širdis ima dirbti efektyviau, kvėpavimas tampa lengvesnis, o gyvenimo trukmė statistiškai prailgėja.

Alkoholis nėra nekaltas, net jei jo geriama saikingai

Dar vienas žalingas įprotis, kurio verta atsisakyti iki keturiasdešimties, – alkoholis. Net jei kasdien išgeriama vos viena taurė, ilguoju laikotarpiu tai neigiamai atsiliepia organizmui. Kardiologai pabrėžia, kad alkoholis didina riziką susirgti vėžiu, ypač moterims, o taip pat daro įtaką širdies ligoms bei širdies ritmo sutrikimams.

Be to, ilgalaikis alkoholio vartojimas dažnai lemia ne tik sveikatos, bet ir socialines problemas – skyrybas, smurtą šeimoje, nedarbą ar net benamystę. Jei žmogus nori išvengti šių pasekmių, būtina riboti alkoholio vartojimą. Specialistai rekomenduoja nevartoti daugiau nei 14 vienetų alkoholio per savaitę, o dar geriau – ieškoti būdų visiškai jo atsisakyti.

Narkotikai – kelias į sveikatos ir psichikos griūtį

Kalbant apie įpročius, kurie itin žaloja sveikatą, būtina paminėti ir narkotikus. Net jei kalbama tik apie marihuaną, daugelis pamiršta, jog ilgalaikis jos vartojimas didina demencijos riziką. Be to, ji mažina pažintines funkcijas, lemia atminties bei dėmesio problemas.

Jei iki keturiasdešimties žmogus vis dar linkęs eksperimentuoti su narkotikais, jo organizmas reaguoja vis jautriau. Širdis jau nebėra jauna, o kiekviena nauja dozė kelia grėsmę jos veiklai. Kuo anksčiau bus nutrauktas šis žalingas įprotis, tuo mažesnės bus ilgalaikės pasekmės.

Per didelis fizinis krūvis taip pat gali pakenkti

Galbūt netikėta, tačiau kardiologai įspėja ir apie dar vieną riziką – per didelį fizinį krūvį. Ypač pavojingas ilgų distancijų bėgimas ar pernelyg intensyvios treniruotės. Nors sportas yra sveikata, persistengimas gali baigtis sąnarių problemomis, sukelti širdies ritmo sutrikimus ar net privesti prie ortopedinių traumų.

Specialistai rekomenduoja rinktis saikingą fizinę veiklą, kuri stiprina kūną, bet nekelia ilgalaikių problemų. Verta ieškoti alternatyvų, kurios leidžia išlaikyti formą be didelės rizikos sveikatai. Tai gali būti vaikščiojimas, plaukimas ar lengvi tempimo pratimai.

Mityba neturi tapti atsitiktinių pasirinkimų rinkiniu

Dar vienas įprotis, kurį reikia keisti – atsainus požiūris į mitybą. Iki keturiasdešimties būtina išmokti atsisakyti greito maisto, gazuotų gėrimų, energetinių kokteilių. Šios klaidos gali kainuoti daug brangiau nei atrodo.

Kardiologai pabrėžia, kad teisinga mityba lemia ne tik geresnę savijautą dabar, bet ir mažina daugelio ligų riziką ateityje. Subalansuota mityba padės išlaikyti sveiką svorį, tinkamą cukraus ir cholesterolio lygį kraujyje bei palaikys širdies veiklą.

Žmogaus keturiasdešimtieji metai gali tapti atspirties tašku ilgam ir kokybiškam gyvenimui. Tačiau tam būtina atsisakyti įpročių, kurie tyliai žlugdo organizmą ir trumpina jo gyvenimo trukmę.

Rekomenduojame perskaityti ir šiuos tekstus:

Pasidalinkite šiuo įrašu

Ar patiko šis įrašas?
 

0 komentarų

Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!

Prašome prisijungti

Rekomenduojame perskaityti

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas