„Google“ eksperimento išvados šokiruoja: dirbtinis intelektas jau dabar diktuoja žaidimo taisykles

Lukas Snarskis , 2025-04-26, 12:00 (atnaujinta 2025-04-26, 14:27)
0
„Google“ eksperimento išvados šokiruoja: dirbtinis intelektas jau dabar diktuoja žaidimo taisykles

„Google“ paskelbė ataskaitą apie savo „AI Works“ pilotinį projektą, kuris praėjusiais metais startavo Jungtinėje Karalystėje. Projektu siekiama išsiaiškinti, kaip dirbtinio intelekto naudojimas veikia pavienių darbuotojų darbo efektyvumą. 

Paieškos milžinė šiam eksperimentui suvienijo jėgas su profsąjungomis, smulkiomis įmonėmis ir pedagogais iš keliolikos mokyklų. Ataskaita parodė, kad generatyvinis dirbtinis intelektas gali sutaupyti maždaug 122 darbo valandas per metus, daugiau nei prognozuota pirminiame vertinime. 

Tyrimas taip pat parodė, jog net kelių valandų mokymai gali padvigubinti kasdienį DI naudojimą, o darbuotojai išlaikė aukštą įrankių naudojimo lygį net po kelių mėnesių.

Dar praėjusiais metais „Google“ teigė, kad DI diegimas Jungtinėje Karalystėje iki 2030 metų galėtų sukurti papildomą 400 mlrd. svarų ekonominį augimą. Tačiau pusė šio augimo priklauso nuo to, ar darbuotojai iš tikrųjų pradės aktyviai naudotis dirbtinio intelekto priemonėmis.

Nepaisant pažangos, apie 66 proc. darbuotojų, daugiausiai vyresnės nei 55 metų moterys ir žmonės iš žemesnio socioekonominio sluoksnio, dar nėra pasinaudoję dirbtinio intelekto galimybėmis darbe. Statistika rodo, kad vyresnės moterys keturis kartus rečiau naudoja DI nei jaunesni nei 35 metų vyrai. 

Smulkios įmonės taip pat vis dar stipriai atsilieka nuo didžiųjų firmų. Prieš mokymus tik 17 proc. moterų, vyresnių nei 55 metai, generatyvinį DI naudojo bent kartą per savaitę, o kasdien tai darė vos 9 proc. Po trijų mėnesių šie skaičiai išaugo – 56 proc. pradėjo naudoti kiekvieną savaitę, o 29 proc. – kasdien.

Ataskaitoje pabrėžiama, kad darbuotojams dažnai reikia aiškaus „leidimo raginti“. Kitaip tariant, jie turi jausti, kad DI naudojimas yra priimtinas, sąžiningas ir prilygsta naršymui internete ar naudojimuisi paieškos sistemomis.

Įprotis naudotis DI iš tiesų padeda mokymuisi – po trijų mėnesių treniruočių dauguma darbuotojų savarankiškai pradėjo ieškoti informacijos apie geresnius dirbtinio intelekto naudojimo būdus, žiūrėjo vaizdo įrašus, skaitė straipsnius ir atrado naujas funkcijas.

Šiame konkurencijos lauke, kurį neoficialiai įkūrė „OpenAI“, „Google“ stengiasi įtraukti kuo daugiau vartotojų į savo dirbtinio intelekto ekosistemą. Bendrovė net panaudojo savo modelius, kad atkurtų filmą milžiniškam LED ekranui Las Vegase ir ketina finansuoti trumpametražius filmus apie DI ir žmonių santykį.

Vis dėlto, dirbtinio intelekto naudojimas kasdieniame gyvenime vis dar kelia nemažai abejonių. Įrankiai nėra nepajudinamai tikslūs, o darbuotojų nuotaikos išlieka nevienodos, daugelis nerimauja, kad vieną dieną jų darbą gali perimti mašinos.

0 komentarų

Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!

Prašome prisijungti

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas