Prisijunkite
Prisijunkite
Kinijos mokslininkams pavyko atlikti kontroliuojamą bandymą lauke, kurio metu buvo detonuota nebranduolinė, vandeniliu paremta sprogstamoji medžiaga, apie tai pranešė „South China Morning Post“.
Pasak tyrimo, vos 2 kilogramų sverianti vandenilio bomba sukūrė daugiau nei 1 000 laipsnių Celsijaus temperatūros ugnies kamuolį, kuris liepsnojo ilgiau nei dvi sekundes. Tai net 15 kartų ilgesnis efektas nei standartinės TNT sprogimo blykstės, kurios paprastai trunka vos apie 0,12 sekundės.
Visa tai įvyko be jokių branduolinių komponentų. Šį ginklą sukūrė „China State Shipbuilding Corporation“, svarbus povandeninių ginklų technologijų kūrėjas. Prietaisas veikia naudodamas kietą, iš magnio pagrindo sukurtą medžiagą, galinčią saugoti vandenilį.
Sprogimas inicijuojamas įprastais sprogmenimis, šiluminės reakcijos metu medžiaga greitai suyra, išskiria vandenilio dujas, kurios virsta itin karšta liepsna.
Kaip nurodoma tyrime, paskelbtame kinų kalba leidžiamame žurnale „Projectiles, Rockets, Missiles and Guidance“, „vandenilio dujų sprogimai užsidega nuo labai mažos energijos, turi platų sprogimo diapazoną, o jų liepsnos plinta greitai ir plačiai“.
Ši savybė leidžia itin tiksliai valdyti sprogimo jėgą ir tolygiai naikinti taikinius dideliame plote. Tyrėjai taip pat pabrėžė, kad tokio tipo sprogstamasis įrenginys pasižymi ilgalaike termine žala – balta ugnies liepsna pakankamai karšta, kad galėtų išlydyti net aliuminio lydinius.
Šis ilgai trunkantis ugnies efektas išskiria vandenilio bombą iš kitų konvencinių sprogmenų – TNT sukelia trumpą, bet stiprų sprogimą, o čia žala daroma ne tik dėl smūginės bangos, bet ir dėl intensyvios kaitros.
Nors tai nėra branduolinis ginklas, tyrėjų teigimu, jis gali tapti itin efektyviu ginklu, kuris kombinuoja milžinišką terminį poveikį su dideliu sprogimo mastu.
Šis bandymas yra aiškus ženklas, kad ginklų technologijos toliau juda į priekį ir plečia nebranduolinio arsenalo galimybes kurti ginklus, turinčius naujų, destruktyvių savybių.
0 komentarų
Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!
Prašome prisijungti