Prisijunkite
Prisijunkite
„Bluetooth“ debiutas devintojo dešimtmečio pabaigoje buvo tikra naujovė. Nors tokie standartai kaip USB ar „Wi-Fi“ irgi reikšmingai pakeitė technologijų pasaulį, jie labiau priminė jau egzistuojančių sprendimų tobulinimą.
Tuo tarpu „Bluetooth“ pasiūlė kažką visiškai naujo, patogų būdą perduoti duomenis belaidžiu ryšiu per trumpus atstumus, kokio tuo metu dar nebuvome regėję. Nuo tų laikų, kai „Bluetooth“ reiškė nepatogias ausines su ilgu mikrofonu, ši technologija tapo visos belaidžių priedų ekosistemos pagrindu.
Šią savaitę paaiškėjo, kad „Bluetooth Special Interest Group“ (SIG) pristato naujausius atnaujinimus – tai 6.1 versijos „Bluetooth Core“ specifikacija. Kaip įprasta, SIG du kartus per metus pateikia techninius patobulinimus.
Šį kartą didelių naujų funkcijų nematysime, bet du svarbūs pokyčiai turėtų pagerinti energijos vartojimo efektyvumą ir sustiprinti saugumą. Kalbant apie saugumą, „Bluetooth“ retai tampa tiesioginiu įsilaužimo įrankiu, tačiau dažnai kelia susirūpinimą dėl privatumo.
Mūsų išmanieji telefonai ir kiti priedai nuolat ieško aplink esančių įrenginių, o tai gali būti išnaudota norint sekti žmogaus buvimo vietą ar judėjimą. Naujoji „Bluetooth 6.1“ versija įveda pažangesnį atsitiktinių adresų keitimo metodą ir tai padarys įrenginių identifikavimą trečiosioms šalims daug sudėtingesnį.
Ši naujovė vadinama „Bluetooth Randomized RPA Updates“ – tai reiškia, kad bus dažniau keičiami sprendžiami privatūs adresai (angl. resolvable private addresses), o jų laiko intervalai bus labiau atsitiktiniai.
Verta paminėti ir tai, kad toks procesas turėtų padėti ir sutaupyti energijos, nes adresų keitimai bus efektyviau sinchronizuojami. Kiek tiksliai tai paveiks baterijos tarnavimo laiką, dar neaišku, tačiau net jei tai tik nedidelis pagerėjimas, jis vis tiek sveikintinas.
Nereikėtų tikėtis, kad gamintojai skubės reklamuoti savo įrenginių su užrašu „Bluetooth Core 6.1“ – SIG netgi pataria to nedaryti. Vietoje to gamintojai raginami akcentuoti konkrečius privalumus ar funkcijas, kurias įdiegė. Visgi tikėtina, kad per artimiausius mėnesius, naujiems įrenginiams pasirodant rinkoje, šių atnaujinimų naudą pajusime ir mes, vartotojai.
0 komentarų
Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!
Prašome prisijungti