Prisijunkite
Prisijunkite
Pranešimas spaudai , 2025-02-21, 12:59 (atnaujinta 2025-03-04, 19:43) 0
Rūšiavimas – žingsnis, kurį savo namuose ar darbe žengti galime kiekvienas, siekiant sumažinti popieriaus ir plastiko atliekų kiekį. Tačiau, ar vien to pakanka? Mažmeninės prekybos sektorius reikalauja daug išteklių, todėl „Lidl“ nuolat ieško sprendimų, kad vykdoma veikla būtų kuo draugiškesnė aplinkai.
Naujausioje įmonės tvarumo ataskaitoje pasakojama apie mažesnį plastiko kiekį vandens buteliuose, daugkartinius maišeliai bei lengviau perdirbamas pakuotės – keletas iš daugelio būtų, kaip „Lidl“ kuria žiedinę ekonomiką bei įgyvendina aplinkai draugiškesnius sprendimus.
„Suprantame, kad plastiko ir popieriaus atliekų kiekis mažmeninės prekybos sektoriuje yra didelis iššūkis, todėl siekiame jį spręsti – ne tik jaučiame atsakomybę, bet ir įgyvendiname realius veiksmus, kurie padėtų palikti kuo mažesnį šių medžiagų pėdsaką.
Nuo inovatyvių pakuočių iki daugkartinio naudojimo produktų skatinimo – mes siekiame ne tik užtikrinti mažesnį atliekų kiekį, bet ir keisti visuomenės požiūrį į tvarumą“, – sako „Lidl Lietuva“ tvarumo vadovė Monika Anilionė.
Plastiko atliekos gamtoje nugula šimtmečiams, o irdamos neigiamai veikia ekosistemas, kelia grėsmę gyvūnams ir prisideda prie klimato kaitos. Siekiant sumažinti plastiko atliekų kiekį, „Lidl Lietuva“ deda visas pastangas, kad įmonės veikla paliktų kuo mažesnį poveikį aplinkai.
„Pavyzdžiui, 2020 metais pirmieji Lietuvoje visiškai atsisakėme vienkartinių plastikinių pirkinių maišelių, vietoj jų pirkėjams siūlome popierinius pirkinių maišelius. Taip pat nuo 2023 metų apmokestinus vienkartinius plastikinius maišelius sveriamiems ir biriems produktams, savo pirkėjams siūlome alternatyvą – daugkartinius maišelius vaisiams ar daržovėms, kuriuos galima įsigyti mūsų parduotuvėse už patrauklią kainą“,– tvirtina M. Anilionė.
Remiantis naujausios „Lidl Lietuva“ tvarumo ataskaitos duomenimis, per 2023 finansinius metus prekybos tinklas plastiko kiekį vienkartiniams plastikiniams maišeliams biriems ir sveriamiems produktams sumažino daugiau nei 34 procentais.
Mažinti plastiko naudojimą „Lidl“ padeda įmonių grupės „REset Plastic“ strategija. Ja siekiama dar iki 2025 metų pabaigos „Lidl“ privačių prekių ženklų pakuotėse plastiko kiekį sumažinti 30 proc. ir jose naudoti vidutiniškai bent 25 proc. perdirbto plastiko bei pirminio plastiko dalį sumažinti 10 procentų.
„Pavyzdžiui, privataus prekės ženklo „W5“ ir „Pure Home by W5“ buitinės chemijos produktams pradėjome naudoti pakuotes, kurios yra pagamintos iš 100 proc. perdirbto plastiko. Taip pat per 2023 metus plastiko kiekį „Saguaro“ 1,5 litro vandens buteliuose sumažinome 31 proc., o „Pilos“ grietinėlės pakuotėse – 12 proc.“, – teigia M. Anilionė.
Ji priduria, kad įmonė ne tik mažina plastiko kiekį savo privačių prekės ženklų produktų įpakavimuose, bet ir juos keičia į lengviau perdirbamas medžiagas.
„Juodo plastiko dėžutes pyragams ir šviežiai mėsai pakuoti pakeitėme skaidriu, lengviau perdirbamu plastiku, o plastikines kiaušinių pakuotes – popierinėmis. Tai mums leis dar efektyviau pasiekti užsibrėžtą tikslą – iki 2025 metų pabaigos užtikrinti, kad visos plastikinės pakuotės, kai technologiškai įmanoma, būtų maksimaliai perdirbamos“, – teigia „Lidl Lietuva“ tvarumo vadovė.
Išskirtinį dėmesį „Lidl Lietuva“ skiria ir popieriaus atliekų mažinimui – per 2023 metus įmonė popieriaus kiekį reklaminiams lankstinukams, kainų etiketėms bei klientų informacijai skirtiems bukletams sumažino daugiau nei 49 procentais.
„Daugiausia popieriaus sunaudojame kainų leidiniams, tačiau, nors parduotuvių bei klientų skaičius nuolat auga, sugebėjome sumažinti jiems skirto popieriaus kiekį. Pastebime, kad vis daugiau žmonių renkasi elektroninius leidinius, todėl nustojome platinti kainų leidinius žmonėms, gyvenantiems netoli mūsų parduotuvių, ir sumažinome leidinių kopijų skaičių. Taip pat pradėjome naudoti plonesnį popierių bei padidinome perdirbto popieriaus dalį nuo 45 proc. iki 64 proc.“, – teigia M. Anilionė.
Be to, šiemet visose šalies „Lidl“ parduotuvėse buvo įdiegtos elektroninės kainų etiketės, kurios leidžia ne tik efektyvinti darbo procesus, bet ir padeda sutaupyti popieriaus – skaičiuojama, kad elektroninių kainų etikečių įvedimas kiekvienoje parduotuvėje per savaitę leidžia sutaupyti apie 1350 popieriaus lapų. Tai reiškia, jog per metus įmonė iš viso sutaupo apie 5 mln. popieriaus lapų, kuriems pagaminti reikia daugiau nei 600 medžių.
Tokie sprendimai ne tik ženkliai sumažina popieriaus sunaudojimą, bet ir įrodo, kad tvarumas gali eiti koja kojon su efektyvumu.
Šiuo metu Lietuvoje veikia 79 „Lidl“ parduotuvės 29 šalies miestuose: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Alytuje, Marijampolėje, Kėdainiuose, Telšiuose, Kretingoje, Mažeikiuose, Tauragėje, Jonavoje, Panevėžyje, Ukmergėje, Utenoje, Plungėje, Palangoje, Elektrėnuose, Visagine, Šilutėje, Radviliškyje, Vilkaviškyje, Druskininkuose, Rokiškyje, Kaišiadoryse, Nemenčinėje, Gargžduose, Molėtuose ir Jurbarke.
0 komentarų
Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!
Prašome prisijungti