Gaisrų gesinimo sistemas kurianti bendrovė įspėja: dėl išmetamų elektroninių cigarečių kyla vis daugiau gaisrų

Technews.lt , 2025-04-03, 09:00 0

Gaisrų gesinimo sistemas kurianti bendrovė įspėja: dėl išmetamų elektroninių cigarečių kyla vis daugiau gaisrų

Bendrovė „Fire Rover“, kuri specializuojasi automatinių ir pusiau automatinių gaisro gesinimo sistemų srityje, paskelbė metinę ataskaitą, kurioje pažymima, kad gaisrų, susijusių su atliekomis ir perdirbimu, nuolat daugėja. 

2024 metais bendrovė užregistravo 2 910 gaisrų – 60 proc. daugiau nei ankstesniais metais ir 100 proc. daugiau nei 2022 metais. Ataskaitoje taip pat pažymima, kad ugniagesių komandos, išsiųstos į ekstremalias situacijas šiukšlių ir perdirbimo įmonėse, pasiekė rekordinį skaičių – 398. 

Šis skaičius nuolat auga nuo 2016 metų, kai „Fire Rover“ pradėjo stebėti šią statistiką – 275 incidentus.

Ličio jonų baterijų gaisrai nėra naujiena, be to, jie nėra vienintelė šiukšlių ir perdirbimo įmonių gaisrų priežastis. Bendrovės „Fire Rover“ generalinis direktorius Ryanas Fogelmanas „Ars Technica“ sakė, kad ne mažesnį pavojų kelia tokie dalykai kaip fejerverkai, baseinų chemikalai ir karšti kepsnių briketai. 

Tačiau baterijos, ypač esančios vienkartiniuose garinimo gaminiuose, yra sparčiai auganti priežastis, daugiausia dėl vartotojų neišmanymo ir nepakankamai paplitusio elektroninių atliekų surinkimo.

Daugelis gerai nusiteikusių klientų žino, kad negalima mesti savo elektroninės cigaretė į įprastas šiukšliadėžes, todėl naudojasi kita galimybe – perdirbimo konteineriais, kurie nėra geresni. Nesvarbu, į kokią talpyklą patenka šie prietaisai, jie gali užsidegti įvairiais būdais. 

Dažniausios priežastys yra spaudimas, pradūrimas, trumpasis jungimas ir vibracija, atsirandanti dėl objekto veiklos. Tačiau baterijų defektai, vidinių elementų gedimai ir perkaitimas yra netiesioginiai užsidegimo būdai, kurių šiukšlių centrai negali kontroliuoti. 

Fogelmano skaičiavimais, maždaug pusė incidentų atliekų perdirbime yra susiję su akumuliatoriais, o tai vien 2024 metais objektams kainavo apie 2,5 mlrd. JAV dolerių.

Ar patiko šis įrašas?
 

0 komentarų

Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!

Prašome prisijungti

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas