Išmanieji telefonai su 120 ar 144 Hz atsinaujinimo dažniu – sužinokite, ką tai reiškia ir ar jums tikrai to reikia

Lukas Snarskis , 2025-04-03, 17:55 0

Išmanieji telefonai su 120 ar 144 Hz atsinaujinimo dažniu – sužinokite, ką tai reiškia ir ar jums tikrai to reikia

Žmonės dažnai nė nesusimąsto, kad jų telefono ekranas per sekundę gali pasikeisti ne kelis, o keliasdešimt ar net daugiau nei šimtą kartų. Ne, čia ne apie animacijas ar filmukus, mes kalbame apie ekranų atnaujinimo dažnį.

Iš pirmo žvilgsnio tai skamba techniškai, bet realybėje stipriai keičia tai, kaip mes matome vaizdą savo išmaniojo telefono ekrane. Šis dažnis, matuojamas hercais, nurodo, kiek kartų per sekundę atsinaujina ekrane rodomas vaizdas. 

60 Hz – tai 60 atnaujinimų per sekundę. 120 Hz – dvigubai daugiau. Ir būtent šis skirtumas lemia, ar vaizdas atsiranda labai sklandžiai, ar šiek tiek trūkčioja. Naršant, skaitant, net tiesiog slenkant meniu, sklandesnis judesys palieka malonesnį įspūdį.

Ekrano atsinaujinimo dažnis – kodėl tai svarbu?

Kai tik pirmą kartą pabandai telefoną su aukštesniu atnaujinimo dažniu – skirtumas akivaizdus. Ekranas atrodo itin sklandžiai – animacijos gražios, o reakcija į prisilietimus tampa greitesnė. 

Jausmas toks, tarytum, viskas telefone reaguoja anksčiau nei tu pats spėji pagalvoti. Tas efektas nėra vien žaidimų mėgėjų privilegija – jis jaučiamas net skaitant žinutes ar straipsnį mūsų portale. Suteikiamas malonus efektas.

Žinoma, žaidimų entuziastams tai dar svarbiau. Kai reikia tikslumo, greičio ir reakcijos – 120 ar 144 Hz tampa ne malonumu, o būtinybe. Net sekunde vėliau atsinaujinęs kadras gali nulemti pralaimėjimą „Fornite“ žaidime. O galbūt ir pergalę, jeigu viskas vyksta kaip įmanoma sklandžiau.

Kodėl mano telefonas neturi aukštesnio atsinaujinimo dažnio?

Didelis atnaujinimo dažnis kainuoja. Ne tik pinigine prasme – jis reikalauja ženkliai daugiau energijos. Procesorius dirba aktyviau, ekranas nuolat atsinaujina, o tai reiškia ir greičiau išsikraunantį akumuliatorių. 

Šiuolaikiniai išmanieji telefonai dažnai naudoja vadinamąjį adaptacinį dažnį – kai ekranas automatiškai prisitaiko. Skaitant tekstą – 60 Hz, žaidžiant – 120 Hz. Tai protingas sprendimas, bet ne visi įrenginiai tai daro gerai.

Kai kurie modeliai turi 120 Hz, bet atsinaujinimo dažnis nustatytas pastoviai, be pritaikymo. Tai gali atrodyti įspūdingai, bet kasdienybėje tai reikalauja labai daug baterijos energijos. Kita vertus, kartais net 90 Hz dažnis su gerai optimizuota sistema jaučiasi sklandžiau nei prastai veikiantis 120 Hz.

Išmanieji telefonai su aukštu atsinaujinimo dažniu

Dar prieš kelis metus tai buvo visiška naujovė, tačiau dabar aukštesnis atsinaujinimo dažnis siūlomas net ir pigesniuose išmaniuose telefonuose. 

Vienas tokių – tai „Samsung Galaxy A36“. Išmanusis telefonas pristatytas prieš mažiau nei mėnesį. Čia rasime 6,7 colių Super AMOLED ekraną su 120 Hz atnaujinimo dažniu. 50 MP pagrindinė kamera, 5 000 mAh baterija, solidi konstrukcija ir kaina, prasidedanti nuo maždaug 400 eurų. Geras pasirinkimas tiems, kas nori daugiau nei bazinio varianto, bet nenori permokėti.

Norite žaidimams skirto telefono? Tuomet galima būtų pažvelgti į „Red Magic 10 Pro“. Šį išmanųjį telefoną testuojame ir mes, o jis siūlo ne tik galingas specifikacijas, bet ir 144 Hz siekiantį ekrano atsinaujinimo dažnį. Verta paminėti, kad ir kaina jo nėra labai jau didelė – siekia maždaug 649 eurus.

Norite balanso? „OnePlus 13R“ išmanusis telefonas siūlo viską, už ką žmonės pamėgo šią seriją. Jis turi 120 Hz LTPO ekraną, kuris gali keistis nuo 1 Hz iki 120 Hz priklausomai nuo to, ką veiki – žiūri nuotrauką, skaitai ar žaidi. 

Pastarasis modelis mūsų šalies parduotuvėse kainuoja nuo 749 eurų. Ne pigiausias opcija, bet puikiai tinka tiems, kurie ieško įrenginio, siūlančio puikų kainos ir kokybės santykį.

Ar tau reikia daugiau hercų?

Išmanusis telefonas su daugiau hercų ar ne? Štai kur klausimas. Viskas priklauso nuo to, kaip tu naudoji savo įrenginį. Jei skaitai, žiūri video, scrollini socialinius tinklus ir mėgsti, kad viskas vyktų greitai – 120 Hz yra vienas iš tų dalykų, prie kurių pripratus sunku grįžti atgal. 

Bet jeigu tavo naudojimas minimalus – skambučiai, žinutės, laikas naršyklėje – 60 Hz dar tikrai nenumirė. Svarbu nepamiršti ir apie bateriją. 

Jei dažnai būni toli nuo kroviklio – aukštesnis dažnis gali erzinti ne dėl vaizdo, o dėl to, kad jis „valgo“ akumuliatorių. Tokiu atveju – arba adaptacinis ekranas, arba kuo paprastesnis variantas.

Ar patiko šis įrašas?
 

0 komentarų

Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!

Prašome prisijungti

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas