Prisijunkite
Prisijunkite
Ukrainos karinė žvalgyba Kijeve pademonstravo naujausius kovinių jūrų dronų modelius „Magura“, kurie jau dabar keičia jėgų pusiausvyrą Juodojoje jūroje.
Daugiausia dėmesio sulaukė modelis „Magura V7“, kuris yra pirmasis pasaulyje jūrinis dronas, kuris numušė priešo karinį lėktuvą. Ginkluotas amerikietiškomis raketomis AIM-9 „Sidewinder“ ir pasižymintis pažangiomis operacinėmis savybėmis, šis bepilotis tapo tikru lūžio tašku Ukrainos jūrų strategijoje.
Demonstraciją surengė Ukrainos gynybos ministerijos pagrindinės žvalgybos valdyba (GUR), o renginį vedė žvalgybos vadovas Kyrylo Budanovas. Jo teigimu, šie dronai, kuriuos kuria ir valdo specialus padalinys „Grupė 13“, jau dabar yra esminė Ukrainos kovinės taktikos dalis.
Pagrindiniais Ukrainos pasididžiavimo pavyzdžiais tapo skirtingi „Magura“ dronų modeliai: nuo V5, sėkmingai atakavusio Rusijos Juodosios jūros laivyną, iki V6P ir V7, pastarasis yra vienintelis dronas, numušęs priešo naikintuvą.
Taip pat demonstruotas V7 variantas su integruotu kulkosvaidžio moduliu. Per pastaruosius dvejus metus šie dronai pataikė į 17 Rusijos jūrų ir oro objektų, sunaikindami net 15 jų – tarp jų ir sraigtasparnius „Mi-8“, naikintuvus „Su-30“ bei reikšmingas laivyno pajėgas.
GUR skaičiavimais, padaryta žala viršija 500 mln. dolerių.
„Galiu drąsiai teigti, kad GUR ir ‘Grupė 13’ privertė Rusijos Juodosios jūros laivyną trauktis į bazes. Jų veikla apribota, o misijos – nutrauktos“, – pareiškė „Grupės 13“ vadovas, žinomas slapyvardžiu „Tryliktasis“.
„Magura V7“ – viso pasaulio dėmesio centre
Didžiausią susidomėjimą sukėlė „Magura V7“. Būtent šis dronas gegužės pradžioje dalyvavo istorinėje operacijoje, kai Ukrainos ginkluotosios pajėgos patvirtino, kad buvo numušti du Rusijos Su-30 naikintuvai.
Tai padarė priešlėktuvine ginkluote aprūpinti „Magura V7“ dronai, turintys AIM-9 „Sidewinder“ raketas. Ukraina atskleidė, kad V7 modelis gerokai pažangesnis už V5. Jo ilgis – 7,2 metro, svoris – 1 300 kg, o maksimalus operacinis svoris siekia 3 400 kg.
Dėl 1 200 litrų talpos degalų bako dronas gali veikti 870 km atstumu iki 48 valandų, o su papildomu generatoriumi net iki 7 dienų. Maksimalus greitis – 72 km/val., o dronas geba dirbti bangavime iki 1,25 metro aukščio.
Daugiafunkcinė platforma su tikslia ginkluote
Pagrindinis V7 privalumas yra integruota oro gynybos sistema. Raketos montuojamos ant specialios konstrukcijos, o taikymasis vyksta pasukant patį droną, taip sumažinant starto platformos sudėtingumą ir svorį.
Kaip ir visa „Magura“ serija, V7 yra daugiafunkcinė platforma. Ji gali būti naudojama kaip kamikadzė, žvalgybinis dronas arba logistikos priemonė. Parodoje taip pat pristatyta versija su kulkosvaidžiu, pritaikyta įvairioms taktinėms užduotims.
Karinė revoliucija iš Ukrainos – naujas jūrų karo etapas
Naujos kartos „Magura“ dronai akivaizdžiai demonstruoja, kaip mažos sąnaudos ir aukštos technologijos gali keisti karo eigą. Ukraina dar kartą parodė, kad inovacijos, ryžtas ir strateginis mąstymas leidžia mesti iššūkį net gerokai didesnei karinei jėgai.
Pasaulis stebi, nes tai jau nebe eksperimentas, o reali, veikianti technologija, kuri perrašo karinės jūrų taktikos vadovėlius.
0 komentarų
Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!
Prašome prisijungti