Prisijunkite
Prisijunkite
Lukas Snarskis , 2025-04-07, 19:55 0
Vakar, balandžio 6 dieną, buvo minimas Kinijos technologijų bendrovės „Xiaomi“ 15 metų jubiliejus. Kadaise tai buvo kompanija, kuri siūlė pigius įrenginius su išskirtinėmis savybėmis, o šiandien – asortimentas yra gerokai platesnis.
Per penkiolika metų „Xiaomi“ ne tik gamino įvairius elektronikos produktus, bet ir perrašė ištisas produktų kategorijas. Biudžetiniai telefonai tapo rimtais konkurentais net ir didžiausiems gamintojams, išmaniųjų namų prietaisai – norma, o dabar bendrovė jau žengia į elektromobilių pasaulį.
Daugiau nei per dešimtmetį „Xiaomi“ derino inovacijas su agresyvia savo produktų kaina. Tai buvo kombinacija, kuri pakeitė rinką visam laikui. Nuo nešiojamų apyrankių iki siurblių robotų, o dabar ir elektrinių sedanų – kai kurie jų produktai paliko neabejotiną žymę.
Šiandien kviečiame pažvelgti į išskirtinius „Xiaomi“ produktus, kurie buvo pristatyti per tuos 15 metų. Daugelis jų yra puikiai žinomi ir daliai lietuvių, o dalis jų tapo tikra technologijų rinkos revoliucija.
2011 metais pristatytas „Xiaomi Mi 1“
Pirmasis „Xiaomi“ išmanusis telefonas buvo pristatytas nepraėjus nė metams nuo bendrovės įkūrimo. „Xiaomi Mi 1“ siūlė dviejų branduolių 1,5 GHz „Qualcomm“ procesorių, 1 GB operatyviosios (RAM) atminties ir HD ekraną.
Žinoma, didžiausias privalumas buvo tas, kad jo kaina – kone dvigubai žemesnė nei analogiškų rinkoje esančių prietaisų. Čia buvo naudojama MIUI vartotojo sąsaja, kuri siūlė tai dienai išskirtinę estetiką.
„Xiaomi Mi 1“ pardavimai – įspūdingi. Tuomet buvo skelbiama, jog gamintojas per pirmąsias 34 valandas pardavė daugiau nei 300 tūkst. modelių. Šiandien tokie skaičiai gali atrodyti juokingai, tačiau anuomet – visiškai kita istorija.
Telefonų rinkos revoliucija tapęs „Xiaomi Mi Mix“
Iki pat 2016 metų išmanieji telefonai turėjo didžiulius rėmelius aplink ekraną. Ar pamenate dar tai? Viskas pradėjo keistis tuomet, kai „Xiaomi“ pristatė koncepcinį „Mi Mix“ modelį. Tuomet tai atrodo kaip sprendimas iš ateities, kuris vėliau tapo rinkos standartu.
Išmanusis telefonas buvo sukurtas kartu su Philippe Starcku, o didžiausias šio šedevro privalumas, žinoma, buvo beveik berėmis ekranas ir keramikinis korpusas. Tai buvo drąsus sprendimas, kuris pastūmėjo visą pramonę link didesnių ekranų proporcijų.
Biudžetinis telefonas su flagmano savybėmis – „Pocophone F1“
Dar vienas „Xiaomi“ produktas, kuris tapo savotiška išmaniųjų telefonų revoliucija. 2018 metais gamintojas pristatė „Pocophone F1“, kuris veikė su „Qualcomm Snapdragon 845“ mikroschemų rinkiniu ir turėjo 6 GB operatyviosios (RAM) bei 4 000 mAh talpos bateriją.
Skamba kaip tikras flagmanas, tiesa? Taip, tačiau jo kaina buvo gerokai žemesnė nei panašiomis savybėmis pasižyminčių „Samsung“ ar kitų gamintojų modelių. „Pocophone F1“ iš karto pelnė „flagmano žudiko“ titulą, o per kelis mėnesius buvo parduota daugiau nei 700 tūkst. vienetų.
Šis išmanusis buvo populiarus ir Lietuvoje. Jeigu turėjote tokį įrenginį – parašykite komentarą.
Pigios išmaniosios apyrankės – „Xiaomi Mi Band“
Dar prieš tai, kai nešiojami įrenginiai tapo mada, „Mi Band“ serija pasiūlė prieinamą būdą sekti žingsnius ir miegą už mažiau nei 20 eurų. Be ekrano, bet su baterija, kuri veikė savaites. Vėliau ši serija sulaukė atnaujinimų.
„Xiaomi“ šios linijos išmaniąsias apyrankes kuria iki šiol. Nuo 2014 metų kuriami produktai ir šiandien sulaukia nemažai populiarumo, o pagrindinė to priežastis – žema kaina ir puikus baterijos veikimo laikas.
2016 metais žengta ir į robotų siurblių segmentą
Jeigu anksčiau robotas siurblys buvo prabangos prekė, tai šiandien situacija jau kiek kitokia. Tikriausiai labai stipriai jūsų nenustebinsim, bet būtent „Xiaomi“ ir pradėjo tų pigesnių modelių bumą.
„Xiaomi“ kartu su „Roborock“ produktų linija pasiūlė SLAM žemėlapius, lazerinę navigaciją ir valdymą programėle – ir visa tai už mažiau nei 300 eurų. Kinijos bendrovės kuriami robotai siurbliai ir šiandien stebina savo patrauklia kaina ir siūlomu funkcionalumu.
2016 metais prasidėjęs „Xiaomi“ paspirtukų buvomas
„Xiaomi M365“ – tai ne ne šiaip paspirtukas. Tai mikromobilumo revoliucijos simbolis. 25 km/h greitis, 30 km nuotolis, sulankstomas dizainas, diskiniai stabdžiai ir papildomos galimybės su programėle.
Dėl šių savybių „Xiaomi“ elektriniai paspirtukai tapo pagrindiniu įrankiu tokioms įmonėms kaip „Bird“ ar „Spin“. Praktiškas ir smagus – puikiai tiko miesto kasdienybei.
Drąsus, tačiau tikslingas žingsnis į elektromobilių rinką
Elektromobiliai šiandien jau nėra naujiena. Vis daugiau technologijų bendrovių žengia į šią rinką. Ne išimtis yra ir „Xiaomi“, kuri praėjusiais metais pristatė „SU7“ modelį.
Tai turbūt pats ambicingiausias projektas ne tik per pastaruosius kelis metus, bet ir per visą „Xiaomi“ gyvavimo sitoriją. Visiškai elektrinis sedanas, kuris konkuruoja su tokiomis bendrovėmis kaip „Tesla“ ir „Porsche“.
Iki 800 kilometrų su vienu įkrovimu, 2,78 sek. iki 100 km/h, „HyperOS“ sistema, kuri sinchronizuojasi su kitais „Xiaomi“ įrenginiais. Per pirmąją parą – daugiau nei 88 tūkst. užsakymų Kinijoje.
Ar tai „Tesla“ žudikas? Kol kas per anksti spręsti, bet akivaizdu viena – „Xiaomi“ nebesitenkina tik išmaniaisiais telefonais ir kita elektronika. Ji nori formuoti ateities judumą.
0 komentarų
Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!
Prašome prisijungti