Prisijunkite
Prisijunkite
Lukas Snarskis , 2025-04-03, 10:55 (atnaujinta 2025-04-03, 11:12) 0
Išmaniųjų telefonų gamintojai pastaruoju metu sulaukia nemažai kritikos dėl sulėtėjusio progreso. Daugelis įrenginių jau ne vienerius metus naudoja tuos pačius dizaino sprendimus, o neskaitant dirbtinio intelekto – inovacijos tarsi ir sustojo.
Pastaruosius mėnesius vis dažniau kalbama apie naujos kartos baterijas. Kai kurios Kinijos bendrovės jau spėjo pristatyti įrenginius su silicio ir anglies akumuliatorių technologija. Šis sprendimas užtikrina didesnį energijos tankį, greitesnį įkrovimo ir didesnį patvarumą.
Naujos kartos baterijos leidžia užtikrinti didesnę talpą kompaktiškose išmaniųjų telefonų konstrukcijose. Tai leidžia pasiūlyti panašaus svorio ar storio įrenginius, tačiau su geresnius akumuliatoriaus veikimo laiku.
Kas tiksliai yra silicio ir anglies akumuliatorius?
Silicio-anglies baterijos - tai ličio jonų akumuliatorius su silicio-anglies anodu vietoj įprasto grafito anodo. Kaip jau minėjome, tokia konstrukcija leidžia pasiekti didesnį energijos tankį, nes silicis gali išlaikyti daug daugiau ličio nei grafitas.
Silicio įkrovos talpa yra 420 mAh/g - beveik 13 proc. didesnė nei grafito (372 mAh/g). Tačiau pradiniame etape jo naudojimas buvo ribotas dėl to, kad įkrovimo metu jis buvo linkęs išsiplėsti iki 300 proc., o tai laikui bėgant jį sugadindavo.
Naujoji silicio ir anglies hibridinė struktūra išsprendžia šią problemą derindama silicio talpą ir anglies stabilumą, kad būtų užtikrintas didesnis patvarumas ir našumas.
Naujos kartos baterijos gali pasiūlyti ne tik didesnę talpą, bet ir užima gerokai mažiau vietos. Tai suteikia nemažai privalumų ne tik įprastiniams telefonams, bet ir sulenkiamiems modeliams.
Panaudojimas ne tik išmaniuose telefonuose
Tikėtina, kad ši technologija netrukus bus naudojama ne tik išmaniuose telefonuose. Silicio-anglies baterija jau netrukus rasime ir ausinėse, išmaniuosiuose laikrodžiuose bei kituose dėvimuose prietaisuose.
Verta paminėti, jog rinkoje jau yra keletas produktų, kurie naudoja naujos kartos baterijas. Vienas pavyzdžių – tai „Honor Watch 5“ išmanusis laikrodis, kuris turi 480 mAh akumuliatorių bei pasižymi fantastišku baterijos veikimo laiku.
Išplėstinės ir mišrios realybės išmanieji akiniai taip pat gali būti vieni iš pirmųjų, kuriems ši technologija bus pritaikyta. Galime tikėtis ir kompiuterių, kurie naudos silicio-anglies akumuliatorius.
Nešiojamieji kompiuteriai šiuo metu paprastai sveria apie 1 kilogramą. Naudodami šią technologiją ir „Qualcomm Snapdragon X“ mikroschemų rinkinių efektyvumą, tikėtina, kad netrukus pamatysime daug nešiojamųjų kompiuterių, sveriančių tik 800-900 gramų.
Kitos tikėtinos taikymo sritys gali būti medicinos prietaisų, daiktų interneto prietaisų, žaidimų konsolių, nešiojamųjų įtaisų ir kt. naudojimas.
Ar verta pirkti telefonus su tokiomis baterijomis?
Silicio elementai jau dabar yra pagrindinė šiuolaikinių pažangiausių telefonų dalis, leidžianti užtikrinti dar didesnę talpą arba plonesnius korpusus nesumažinant baterijos veikimo trukmės. Tačiau mūsų regione šiuo metu yra tik vienas toks įrenginys.
Lietuvoje šiuo metu parduodami „OnePlus 13“, „Honor Magic7 Pro“ ir „Xiaomi 15“ išmanieji, kurie vieninteliai naudoja šias naujos kartos baterijas. Tokios kompanijos kaip „Apple“ ir „Samsung“ kol kas neskuba su naujų technologijų naudojimu ir tikėtina, kad šiemet taip nieko ir nepasiūlys.
Tokiose platformose kaip „Aliexpress“ galima rasti ir daugiau įrenginių su silicio – anglies baterijomis, tokių kaip „Vivo X200“ serija, „iQOO 13“, „Honor 300“ ar kai kurie „Realme“ bei „Oppo“. Tačiau vardan baterijos, jūs veikiausiai aukojate garantiją, todėl labai skubėti dar nevertėtų.
Verta paminėti ir tai, kad dėl sudėtingesnio baterijų gamybos proceso, šis sprendimas dažniausiai naudojamas brangesniuose įrenginiuose. Jeigu turite ribotą biudžetą – tuomet toks išmanusis telefonas gali būti paprasčiausiai per brangus.
0 komentarų
Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!
Prašome prisijungti