Prisijunkite
Prisijunkite
Lukas Snarskis , 2025-04-03, 13:00 0
Išmanieji telefonai jau seniai tapo mūsų kasdienybės dalimi, visai kaip laikrodis, žemėlapis, kamera ir mini kompiuteris viename. Visgi, daugelis pastebi vieną keistą dalyk - telefonas, kuris kainavo solidžią sumą, po trejų metų ima „lūžinėti“ ir reikalauti keitimo.
Vienas iš pagrindinių dalykų, kurį pastebi telefonų naudotojai – laikui bėgant telefonas ima veikti lėčiau. Kartais atrodo, kad jis specialiai „sulėtėja“. Iš tikrųjų, tam yra ne bent keletas priežastis – nuo programinės įrangos atnaujinimų, kurie reikalauja daugiau išteklių, iki fizinio dalių nusidėvėjimo.
Tačiau ši tendencija, kad po trejų metų telefonas tampa nebepatogus naudoti, nėra atsitiktinė. Prieš kalbant apie konkrečius veiksnius, verta atsiminti vieną svarbų dalyką - gamintojai, nors ir teigia priešingai, nėra labai suinteresuoti tuo, kad naudotumėte tą patį įrenginį kuo ilgiau.
Taip, tai verslas, bet jis turi savo subtilybių. Na, o dabar pažvelkime į kitas priežastis, kurias galima kažkuo pagrįsti, o ne tik daryti prielaidas.
Technologijų pažanga ir pasenę vidiniai komponentai
Vienas esminių faktorių, kodėl jūsų turimas įrenginys nebus su jumis amžinai – tai spartus technologijų tobulėjimas. Nors gali atrodyti, kad telefonai keičiasi nežymiai, kasmet atsiranda daugiau duomenų apdorojimo galios reikalaujančių funkcijų.
Vadinasi, tai, kas veikė puikiai 2022 metais, šiemet jau bus technologiškai pasenę. Operacinės sistemos naujiniai tampa vis didesni, o seno modelio įrenginys gali jų net nebegauti arba atsinaujinęs tiesiog nebeturi reikiamų resursų, kad su tuo susitvarkytų.
Procesoriai, atmintis, grafinės galimybės – viskas tobulėja, bet sename išmaniajame telefone niekas nesikeičia. Tai reiškia, kad po trejų metų jūsų prietaisas bando „tempti“ naujas funkcijas su senu varikliu. Kaip ir automobiliui, skirtam miesto gatvėms, būtų per sunku važiuoti bekelėmis.
Baterijų ilgaamžiškumo iššūkiai ir vidinis nusidevėjimas
Baterija yra dar vienas kritinis taškas. Dauguma išmaniųjų naudoja ličio jonų baterijas, kurios po maždaug 500 – 800 įkrovimo ciklų pradeda pastebimai silpnėti. Jei telefoną kraunate kiekvieną dieną - tai yra apie dveji ar treji metai.
Vėliau jis ne tik trumpiau laiko įkrovą, bet ir dažniau išsijungia net esant 20 – 30 proc. likusiam įkrovimui.
Be to, laikui bėgant dėvisi ir fizinės detalės, tokios kaip įvairūs naudojami jutikliai, ekranas, garsiakalbiai. Dulkių, drėgmės, temperatūros pokyčių poveikis, smulkūs smūgiai ar net vos pastebimi pažeidimai daro savo.
Taigi, net jei iš išorės telefonas atrodo visai normaliai, viduje jis jau „pavargęs“.
Niekas nenori, kad tuo pačiu telefonu naudotumėtės amžinai
Dar vienas aspektas – gamintojų sprendimai, kuriuos galima pavadinti „planiniu senėjimu“. Ne visada tai reiškia, kad įrenginys sugenda specialiai, bet dažnai telefonas po trejų metų tiesiog negauna programinės įrangos atnaujinimų arba nebesuderinamas su naujomis programomis.
Telefonus gaminančios kompanijos skatina vartotojus atsinaujinti, ir net jei tai nėra sąmokslas, tai tikrai veiksminga strategija. Nauji modeliai, reklamos, išankstinės nuostatos, kad senas telefonas nebepatikimas, formuoja vartotojų elgseną.
Ne paslaptis, kad daugelis net neieško priežasčių, kodėl senas telefonas lėčiau veikia – jie tiesiog perka naują.
Ar verta atsinaujinti išmanųjį telefoną?
Ar galima telefoną naudoti ilgiau nei trejus metus? Žinoma. Svarbu kruopščiai jį prižiūrėti, saugoti nuo kritimų, reguliariai išvalyti programinę šiukšlę, atsisakyti perteklinių atnaujinimų. Kartais net verta investuoti į baterijos keitimą.
Daugelis savo išmanųjį telefoną stengiasi naudoti kiek įmanoma ilgiau ir tai nėra jokia paslaptis. Galbūt net ir jūsų turimam įrenginiui jau dabar yra daugiau nei trys, o gal net penki metai. Ar ne? Tačiau taip ilgai su turimu prietaisu išbūna tikrai ne kiekvienas.
Vis dėlto didžioji dauguma pasiduoda srovės tempui. Tai nėra nei blogai, nei gerai – tiesiog toks mūsų įpročių ir rinkos mechanizmų rezultatas. Gamintojai siūlo naujausią, mes norime „geriausio“, o technologijos – vis mažiau nori būti „amžinos“.
Treji metai šiuolaikiniam išmaniajam – tai tarsi pensinis amžius. Ir vis dėlto, jei norite jam prailginti gyvenimą, galimybių tikrai yra. Reikia tik šiek tiek daugiau dėmesio ir noro nesivaikyti kiekvienos naujienos.
0 komentarų
Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!
Prašome prisijungti