Pamirškite, ką iki šiol žinojote apie išmaniuosius telefonus: šie mitai daro jums meškos paslaugą

Viktoras Baliulis , 2025-04-17, 17:55
0
Pamirškite, ką iki šiol žinojote apie išmaniuosius telefonus: šie mitai daro jums meškos paslaugą

Išmanieji telefonai tapo mūsų kasdienybės dalimi. Kišenėje gulintis įrenginys dažnai žino apie mus daugiau nei artimiausi draugai. Tačiau kartu su jų populiarumu gimė ir daugybė mitų, kurie iki šiol klaidina net ir tuos, kurie be telefono neišbūtų nė dienos.

Nors technologijos tobulėja neįtikėtinu tempu, kai kurie senoviniai įsitikinimai vis dar gyvuoja. Kartais jie priverčia mus daryti keistus dalykus, kartais sukelia bereikalingą stresą, o kartais tiesiog atima iš mūsų laiko ar pinigų.

Pasigilinkime, kurie iš šių mitų jau seniai turėtų būti palikti praeityje, kartu su mygtukinių telefonų era.

Mitas: telefoną reikia pilnai iškrauti prieš kraunant

Dar prieš daugiau nei dešimtmetį, kai dominavo nikelio baterijos, buvo svarbu jas pilnai iškrauti ir tik tada įkrauti, kad išlaikytų talpą. Tačiau šiuolaikiniai išmanieji telefonai naudoja ličio jonų baterijas, kurioms toks elgesys netgi kenkia.

Geriausia bateriją laikyti tarp maždaug 20–80 proc. kraunamumo ribų. Pilnas iškrovimas iki nulio yra tikra kančia baterijai, o dažnas visiškas įkrovimas iki 100 proc. taip pat gali paspartinti jos senėjimą. 

Tad nėra jokios priežasties kankinti telefoną laukiant, kol jis visiškai išsijungs.

Mitas: daugiau megapikselių reiškia geresnę kamerą

Išmaniųjų telefonų reklamose dažnai kalbama apie 108 ar net 200 megapikselių kameras, kurios yra nuostabios, bet realybė nėra tokia paprasta. Megapikselių skaičius nurodo tik nuotraukos dydį – kiek ji bus detali, bet ne kokybiška.

Fotografijos kokybę lemia daugybė dalykų - jutiklio dydis, optikos kokybė, programinė įranga, spalvų atkūrimas. Net geriausias 108 MP raiškos vaizdo jutiklis nieko nepadarys, jei apdorojimas bus prastas. 

Kartais mažesnis skaičius, bet geresnis sensorius reiškia daug gražesnes nuotraukas, ypač prastesnėmis apšvietimo sąlygomis.

Mitas: išjungtos programėlės taupo bateriją

Dar vienas gajus mitas - reikia visada uždaryti visas fonines programas, kad taupytum bateriją. Deja, realybė kiek kitokia. Šiuolaikinės operacinės sistemos, kaip „Android“ ar „iOS“, pačios gana efektyviai valdo resursus. 

Uždaręs programėlę, priversi sistemą ją vėl pilnai įkelti, kai tik norėsi vėl naudotis – tai pareikalaus dar daugiau energijos. Tačiau yra ir išimčių. Jei kažkuri aplikacija išties stringa ar naudoja neįprastai daug baterijos. 

Tada tikrai verta ją uždaryti ar net pašalinti iš savo išmaniojo telefono. Bet šiaip, neverta nervintis ir po kiekvieno naudojimo šluoti programas kaip pamišusiam.

Mitas: viešasis „Wi-Fi“ visada pavojingas

Tiesa, jungiantis prie nežinomo tinklo rizika egzistuoja, duomenys gali būti perimami, jei tinklas nesaugus. Tačiau jei naudojiesi saugiais tinklais, svetainėse matai „https“ adresus ir bent kiek pasisaugai – rizika nėra tokia didelė, kaip dažnai piešiama.

Be to, daugelyje naujų išmaniųjų telefonų aktyvuotos papildomos apsaugos priemonės – automatinis įspėjimas apie nesaugų tinklą, automatinis VPN naudojimas arba apsaugotas DNS. 

Tad vietoje to, kad visada baimintumeisi, geriau išmokti saugiai naršyti - nesuvedinėti slaptažodžių nesaugiose svetainėse ir nenaudoti viešųjų tinklų jautriems pirkiniams.

Mitas: telefonas turi būti naujas, kad būtų geras

Naujausias modelis nereiškia, kad senesnis iš karto tapo bevertis. Gamintojai noriai mus verčia galvoti kitaip, bet realybė tokia, kad net ir po trejų metų senumo aukštos klasės išmanusis dažnai lenkia ką tik išleistą vidutinės klasės įrenginį.

Jei tavo išmanusis telefonas vis dar veikia greitai, palaiko naujausias programėles ir tau patinka, nėra jokios priežasties skubėti jį keisti vien todėl, kad pasirodė naujesnis modelis su keliais papildomais filtrais kameroje.

Išvada? Kartais verta atsikratyti senų įpročių ir patikrinti faktus, prieš priimant sprendimus dėl telefono naudojimo ar pirkimo. Išmanusis – tai įrankis, o ne mada, ir kuo protingiau juo naudotis, tuo ilgiau jis išliks vertingas.

0 komentarų

Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!

Prašome prisijungti

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas