Prisijunkite
Prisijunkite
JAV technologijų milžinė „Google“ savo pristatymą surengė anksčiau nei įprastai ir šįsyk naujausi telefonai debiutavo dar prieš pasirodant naujai „Android“ operacinės sistemos versijai.
Prieš kiek daugiau nei savaitę debiutavo net keturi nauji išmanieji telefonai – tai „Google Pixel 9“, „Pixel 9 Pro“, „Pixel 9 Pro XL“ ir „Pixel 9 Pro Fold“. Ir nors debiutavo keturi modeliai, tačiau į Lietuvą atkeliauja tik pirmieji trys, kas reiškia, kad sulenkiamo „Google“ varianto nebus, bent jau kol kas.
Kadangi net trys „Pixel 9“ serijos išmanieji telefonai bus pardavinėjami Lietuvoje – tai reiškia, jog juos išbandyti galime ir mes. Taip, visus tris „Google Pixel 9“ variantus mums atsiuntė gamintojo komunikacijos partneriai Lietuvoje, tačiau ties tuo viskas ir baigiasi.
Už pirmą įspūdį, kurį dabar ir skaitote, ar vėliau pasirodančias apžvalgas redakcijai ar man, šio teksto autoriui, niekas nemokėjo, niekas nemokės ir rašom mes tai, ką norim. O šiandien kviečiame pažvelgti į „Google Pixel 9 Pro XL“, kuris kiek pakeitė įprastinę šios serijos struktūrą.
Kaip tikriausiai jau žinote, „Google Pixel 9“ ir „Pixel 9 Pro“ yra mažesni modeliai, neskaitant to, kad ir jų specifikacijos skiriasi, o „Pixel 9 Pro XL“ – didžiausias ir galingiausias variantas, aprūpintas visais „Google“ suteikiamais privalumais ir, žinoma, trūkumais.
Naujuoju „Google“ flagmanu aš naudojausi kiek mažiau nei savaitę, o šiame tekste kviečiu skaityti pirmuosius įspūdžius apie šį išmanųjį telefoną. Taip pat, norėčiau pabrėžti, kad tai nėra pilna apžvalga.
„Google“ šiemet šiek tiek atnaujino „Pixel 9“ serijos išmaniųjų telefonų dizainą. Esminis skirtumas – užapvalinti kamerų iškilimo kraštai. Būsiu atviras, senokai netestavau „Google“ telefonų, tačiau šio modelio dizaino sprendimai – man patinka.
„Pixel 9 Pro XL“ turi kiek užapvalintas kraštines, kurios yra slidžios, o nugarėlė dengta stiklu. Iš pradžių tokią kombinaciją laikyti rankoje buvo šiek tiek nedrąsu, ypatingai kai esi pripratęs prie naujesnių „iPhone“ modelių, tačiau po kelių valandų – viskas tapo įprasta.
Naujasis „Google“ flagmanas išties maloniai nugula rankoje, jo dydis – tobulas (čia, aišku, priklauso nuo įpročių ir kokio dydžio telefono norite). Jis yra minimaliai siauresnis nei mano naudotas „iPhone 13 Pro Max“, tačiau kiek aukštesnis. Taip pat minimaliai. Ir ganėtinai lengvas, tačiau ne tiek, jog susidarytų pigaus įrenginio įspūdis.
Daug kam gali nepatikti labai savotiškas ir didelis „Pixel 9 Pro XL“ kamerų iškilimas, tačiau jis turi vieną didelį pliusą. Kuomet telefonas guli ant stalo – jis nebanguoja į visas puses palietus ekraną. Aš dažnai mėgstu patikrinti, kas vyksta socialiniuose tinkluose, neatkeliant įrenginio nuo stalo. Labai patogu.
Neskaitant didelio kamerų iškilimo ir kiek užapvalintų kraštinių, kurios po tam tikrų „Apple“ sprendimų tapo retesniu atveju, daugiau kažko ypatingo apie dizainą pasakyti negaliu. Mygtukai dešinėje, įkrovimo lizdas, SIM kortelė – apačioje.
Kaip jau minėjau, „Google“ šiemet pakeitė savo telefonų serijos struktūrą ir „Pixel 9 Pro XL“ tapo didžiausiu ir daugiausiai galimybių siūlančiu modeliu. Čia rasime 6,8 colių įstrižainės ekraną su 1 344 x 2 992 taškų raiška. O vaizdas jame – puikus.
Viršutinėje ekrano dalyje vis dar yra nedidelis išpjovimas, kur įmontuota asmenukių kamera. Vaizdas „Pixel 9 Pro XL“ matomas puikiai net ir saulėtą dieną. „Google“ pastaruosius metus turėjo nemažai problemų su savo naujausių flagmanų ekranais, tai labai girti neskubėsiu, bet dabar viskas atrodo optimistiškai.
Tiesa, po ekranu paslėptas pirštų antspaudų jutiklis veikia LABAI greitai. Tik prilietei ekraną ir telefonas atrakintas. Praėjusių metų pixelis sulaukė šiek tiek kritikos dėl įrenginio atrakinimo, tai panašu, kad šiemet „Google“ jau nejuokauja. „Pixel 9 Pro XL“, kaip sakant, atrakinamas su vėjeliu.
„Google“ savo naujus išmaniuosius pristatė dar prieš pasirodant naujai „Android“ operacinės sistemos versijai. Tai, žinoma, reiškia, kad „Pixel 9 Pro XL“ atkeliauja su „Android 14“ versija. Na, teoriškai tai vis dar naujausia versija. Nieko blogo pasakyti negaliu.
Čia sukasi ir naujasis „Tensor G4“ procesorius. Mačiau internete nuotraukų, kur vaizduojama kaip jis turi tam tikrų problemyčių, bet kol kas viskas gerai. Mes visi puikiai žinom, kad „Google“ lustai nepasižymi tokiu pačiu galingumu kaip „Qualcomm“ flagmanai, tačiau ne visiems to ir reikia.
Įprastiniam naudojimui, tokiam kaip socialiniai tinklai, kamera, vienas kitas žaidimas, skambučiai ir dar koks nors velnias, čia visko per akis pakanka. Gana aktyviai naudoju telefoną nuo praėjusio šeštadienio – nebuvo iškilo jokių problemų, nepastebėjau ir sulėtėjimų. Aišku, kelios dienos dar ne faktas, kad viskas yra gerai, bet pirmas įspūdis – labai geras.
Negaliu nepaminėti ir to, jog „Google Pixel 9 Pro XL“ atkeliauja su 16 GB operatyviosios (RAM). Tiek pat turi mano kasdienio naudojimo „Mac Mini“ ar kelionėse praverčiantis „MacBook Pro“. Toks kiekis RAM tikrai prisideda prie sklandaus telefono veikimo. Ir dar turbūt prisideda prie dirbtinio intelekto funkcijų veikimo.
Kalbant apie dirbtinį intelektą, man kol kas įstrigo dvi galimybės – tai „Add me“ ir „Reimagine“. Pradėkime nuo pirmosios. Kaip ir sufleruoja „Add me“ pavadinimas, ši funkcija skirta tam, kad galėtumėte užfiksuoti, pavyzdžiui, savo draugus ir tuomet susikeisti vietomis ir pridėti save į kadrą. Neneigsiu, eksperimentavau.
Visų pirma, „Add me“ veikia tik su žmonėmis. Bandžiau fotografuoti telefonus, savo šunį – nieko nebus. Tuomet nusprendžiau, kad būtų smagu nuotraukoje matyti dvi žmonas. Pavyko. Tuomet paprašiau žmonos, kad įamžintų mane ir kitą mane.
Kaip galite matyti aukščiau, „Google“, o gal reikėtų sakyti dirbtinis intelektas, šiek tiek persistengė ir pametė dalį mano naudojamo trimerio. Čia kol kas buvo sudėtingiausias, nors net nežinau, kodėl jis čia turėtų būti sudėtingas, testas su šia funkcija. Išvada paprasta – veikia tik su žmonėmis, tačiau kartais gali palikti tam tikrų kabliukų.
Antroji man patikusi funkcija – „Reimagine“. Kaip ir sufleruoja pavadinimas, ji skirta, kad galima būtų pakeisti kažką jau užfiksuotoje nuotraukoje. Paprašiau, kad mano mažoji dėtųsi brolio batą prie vandens. Rezultatą galite matyti aukščiau. Sakyčiau, kad tikrai visai neblogai.
Kalbant bendrai apie kameras, jų specifikacijos išliko labai panašios, o didžiausi pasikeitimai pasiekė asmenukių kamerą. Anksčiau ji buvo 10,5 MP raiškos, o dabar – 42 MP. Jeigu labai trumpai – man asmeniškai patinka kaip fotografuoja „Pixel 9 Pro XL“, tačiau detaliau apie tai bus galima pašnekėti pilnoje apžvalgoje.
Dar trumpai paminėsiu ir bateriją. Aš nesu tas, kuris praleidžia visą dieną žaisdamas įvairius žaidimus telefone. Kartais taip nutinka, bet ne visada. Esu vidutinis vartotojas, o pilno „Pixel 9 Pro XL“ įkrovimo man pakanka maždaug pusantros dienos.
Sakyčiau, kad rezultatas tikrai geras, nes mano senukas „iPhone 13 Pro Max“ jau link vakaro prašosi būti įkraunamas. Aišku, čia ganėtinai prastas palyginimas, tačiau „Google“ kol kas mane džiugina dėl akumuliatoriaus veikimo. Ar niekas nepasikeis – pamatysime.
„Google Pixel 9 Pro XL“ testai dar tik prasideda, tačiau pirmosios dienos su šiuo išmaniuoju telefonu – tikrai nuteikia pozityviai. Gamintojas aprūpino šį įrenginį viskuo, kas šiandien yra reikalinga, šiek tiek pakeitė dizainą ir siūlo ganėtinai gerą komplektą.
Per pirmąsias dienas neturiu absoliučiai jokių priekaištų, tačiau tai tik pirmos dienos, o kaip yra iš tikrųjų bus galima aptarti kitą savaitę, kuomet bus paruošta pilna šio flagmano apžvalga. Tačiau dabar turiu tik vieną nusiskundimą – pigiausias modelis turi 128 GB vidinės atminties. Aišku, Lietuvoje už tą pačią kainą parduodamas ir 256 GB variantas, tačiau kam išvis reikėjo gaminti 128 GB modelį?
Tiesa, jeigu turite kažkokių klausimų apie patį telefoną – rašykite komentarą ir pabandysiu atsakyti į visus jus dominančius klausimus.
0 komentarų
Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!
Prašome prisijungti