Prisijunkite
Prisijunkite
Filmų vakarai dažnam žmogui tapo ne tik atsipalaidavimo, bet ir savotiška šventės forma, kai po ilgos dienos pagaliau gali įsitaisyti ant sofos, pasigriebti užkandžių ir pasinerti į kokį nors gerą siužetą. Kiekvienas trokšta, kad tokie vakarai būtų ne tik malonūs, bet ir kokybiški.
Nenuostabu, kad renkantis tarp televizoriaus ir projektoriaus, daug kas susimąsto: kurio pasirinkimo dėka žiūrėjimo patirtis bus labiau įsimintina? Ar tikrai projektoriaus suteikiamas didelis vaizdas prilygsta naujausio televizoriaus kokybei? O gal atvirkščiai – televizorius yra patogesnis ir universalesnis variantas?
Atsakymai į šiuos klausimus priklauso nuo daugybės veiksnių, nuo kambario dydžio iki asmeninių žiūrėjimo įpročių. Bet kuriuo atveju verta pasižiūrėti, ką siūlo abu variantai.
Vaizdo dydis ir pojūčiai
Vienas iš svarbiausių projektoriaus privalumų – galimybė mėgautis itin dideliu vaizdu. Jei turite laisvą sieną ar specialų ekraną, galite žiūrėti filmus net iki 120 ar daugiau colių dydžio. Tai primena kino salės pojūtį namuose, kuris daugelį žavi jau vien dėl atmosferos.
Projektorius taip pat dažnai naudojamas ne tik filmams. Žaidimų seansai, sporto varžybos, animacijos vakarėliai vaikams tampa žymiai įspūdingesni, kai vaizdas didelis. Tai tarsi patirtis, o ne tik peržiūra.
Išmanieji televizoriai, nors ir siūlo ryškų ir sodrų vaizdą, yra apriboti fiziniu ekrano dydžiu. Dažniausiai naudojami modeliai siekia 55–75 colius, o didesni variantai ženkliai pabrangsta.
Apšvietimo sąlygos ir vaizdo kokybė
Projektoriai yra gana priklausomi nuo tamsos. Norint gero kontrasto ir spalvų sodrumo, būtina pritemdyti kambarį. Šviesesnėse patalpose vaizdas tampa blyškus, detalės prarandamos.
Šioje vietoje televizoriai turi milžinišką pranašumą – jie rodo ryškiai bet kuriuo paros metu. Dauguma jų turi automatinį šviesumo reguliavimą, prisitaikantį prie aplinkos. OLED ir QLED modeliai užtikrina itin gilų juodą atspalvį ir natūralias spalvas net šviesoje.
Garsas ir patogumas
Televizoriai beveik visada turi integruotą garso sistemą, kuri pakankamai gera kasdieniam žiūrėjimui. Projektoriai, savo ruožtu, dažnai turi prastą arba visai neturi integruoto garso, tad reikia papildomų kolonėlių.
Be to, televizoriai įsijungia iškart, kelios sekundės ir jūs jau naršote „Netflix“ meniu. Projektorius reikalauja paruošimo - įjungimo, fokusavimo, garso prijungimo, o kartais ir specialaus tvirtinimo.
Kaina ir eksploatavimas
Projektoriai atrodo pigesni, bet žiūrint giliau – reikia pridėti ekrano, garso įrangos, laikiklio. Be to, daugeliui projektorių tenka keisti lempas kas kelis metus, o jos kainuoja nemažai.
Televizorius yra vientisas sprendimas. Nors didelis OLED modelis kainuos daugiau, jis bus ilgaamžis ir beveik nereikalaus jokios papildomos priežiūros. Viską gaunate viename įrenginyje.
Kas kurį turėtų rinktis?
Jei norite sukurti namų kino erdvę, esate pasiruošę į ją investuoti ir patys pasirūpinti technika – projektorius bus įspūdingas pasirinkimas. Jis sukurs emocinį efektą, kurio su televizoriumi kartais pritrūksta.
Jei norite tiesiog patogiai atsisėsti ir be jokių rūpesčių mėgautis vaizdu – televizorius nepakeičiamas. Jis universalus, aiškus, intuityvus.
0 komentarų
Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!
Prašome prisijungti