Prisijunkite
Prisijunkite
„Intel“ jau kurį laiką susiduria su iššūkių kupina situacija, o naujausia finansinė ataskaita tik dar labiau išryškino šias problemas. Įmonės rezultatai rodo, kad padėtis, nors iš pirmo žvilgsnio atrodo stabili, iš tiesų slepia kur kas niūresnį vaizdą.
Žvelgiant į bendras pajamas, situacija dar neatrodo tokia bloga. 2025 metų pirmąjį ketvirtį „Intel“ sugeneravo 12,7 mlrd. JAV dolerių pajamų. Tai praktiškai tiek pat, kiek ir tuo pačiu laikotarpiu prieš metus. Tačiau problemos slypi giliau.
Įmonės pajamingumas sumažėjo 4,1 proc., o tai smarkiai paveikė galutinį rezultatą – grynąjį pelną. Dar 2024 metų pirmą ketvirtį „Intel“ fiksavo 400 mln. JAV dolerių nuostolių. Šiemet šis skaičius kone padvigubėjo ir siekia jau 800 mln. JAV dolerių.
Akivaizdu, kad augančios sąnaudos ir krentantis pajamingumas palieka rimtą žymę įmonės finansų ataskaitose. Pati „Intel“ skelbia, kad 2025 metų antrajame ketvirtyje situacija kardinaliai nesikeis, pajamų lygis, prognozuojama, išliks panašus į pirmojo ketvirčio rezultatus.
Visgi bendrovė neslepia, kad spaudimas pajamingumui tęsis, todėl finansinė našta gali dar labiau augti. Šie rezultatai rodo, kad „Intel“ vis dar sunkiai atsigauna po prarasto starto lenktynėse su konkurentais, tokiais kaip AMD ir „Nvidia“, kurie per pastaruosius metus agresyviai stiprino savo pozicijas tiek procesorių, tiek dirbtinio intelekto sprendimų rinkose.
Verta paminėti ir tai, kad didelės „Intel“ investicijos į gamybos pajėgumų plėtrą, įskaitant pažangius 3 nm ir 2 nm procesų vystymus, trumpuoju laikotarpiu padidina kaštus, bet dar neduoda reikšmingos grąžos.
Rinkos analitikai vis dažniau atkreipia dėmesį į tai, kad „Intel“ balansuoja tarp būtinybės investuoti į naujas technologijas ir poreikio greitai parodyti bent minimalią grąžą akcininkams. Tuo pat metu kompanija susiduria su spaudimu iš didžiųjų technologijų gigantų, kurie vis dažniau renkasi kurti savo lustus, taip mažindami priklausomybę nuo tradicinių tiekėjų.
Dėl šios priežasties „Intel“ artimiausiu metu teks itin atidžiai planuoti kiekvieną žingsnį, tiek technologinėje plėtroje, tiek finansų valdyme. Jei bendrovei nepavyks sustabdyti pajamingumo kritimo tendencijos, augantys nuostoliai gali dar labiau pakirsti investuotojų pasitikėjimą.
Kita vertus, jei planuojami technologiniai proveržiai ir investicijos duos vaisių, „Intel“ dar gali sugrįžti į augimo kelią. Tačiau tam reikės laiko ir nemažai kantrybės tiek pačiai įmonei, tiek jos akcininkams.
0 komentarų
Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!
Prašome prisijungti