Taupyti atostogoms galima net ir uždirbant nedaug: atostogų guru atskleidžia, kaip iš mažų pajamų susikurti poilsį be skolų

Ina Jonaitienė , 2025-07-05, 19:54
0
Taupyti atostogoms galima net ir uždirbant nedaug: atostogų guru atskleidžia, kaip iš mažų pajamų susikurti poilsį be skolų

Daug žmonių tyliai atideda svajonę išvykti pailsėti vien dėl to, kad atrodo su esamomis pajamomis tiesiog neįmanoma nieko sukaupti. Gyvenimo ritmas greitas, viskas brangsta, ir dažnai net kyla klausimas, kaip susimokėti už būtiniausius dalykus, nekalbant apie poilsį. 

Tačiau net ir ribotų finansų sąlygomis galima pasiruošti kokybiškoms atostogoms – svarbiausia ne kiek uždirbi, o kaip valdai tai, ką turi. Taupymas nėra vien tik apie atsisakymus. Kartais tai labiau primena žaidimą, ieškoti sprendimų, kurie padeda pasiekti tikslą neišsižadant visų mažų džiaugsmų. 

Su aiškiu planu ir trupučiu valios galima susikurti atostogų fondą, net jei šiuo metu atrodo, kad pinigų vos pakanka maistui ar sąskaitoms. Esmė yra nedaryti visko iš karto, bet veikti nuosekliai.

Pamiršk mintį, kad atostogos tik privilegija turtingiesiems. Poilsis yra būtinas kiekvienam, kad ir kokio dydžio būtų tavo pajamos. Net jei tai reiškia tik keletą dienų lietuviškame kaimelyje ar išvyką pas gimines – emocinis perkrovimas turi neįkainojamą vertę. 

O jei planuoji protingai, gali susikurti ne tik galimybę išvažiuoti, bet ir finansinę ramybę.

Pradėk nuo konkretaus tikslo 

Be tikslo taupyti yra sunku. Nuspręsk, kokios atostogos tau svarbiausios: ar tai bus kelionė prie jūros, savaitė kaime, ar trumpas savaitgalis gamtoje. Suskaičiuok, kiek realiai kainuos transportas, maistas, nakvynė ir bent viena pramoga. 

Turėdamas konkretų skaičių, jausi, kad taupai ne abstrakčiai, o link kažko labai konkretaus. Taip pat svarbu turėti datą. Nesvarbu, ar tai po trijų mėnesių, ar po metų, data padeda planuoti. 

Pavyzdžiui, jei tavo tikslas yra sutaupyti 300 eurų per 10 mėnesių, reikės kas mėnesį atsidėti 30 eurų. Tai jau atrodo pasiekiama, net jei kiekvieną centą tenka skaičiuoti.

Taupymo metodai, kurie veikia net su mažomis pajamomis

Mažos pajamos dar nereiškia, kad nėra iš ko taupyti – dažnai viskas slypi įpročiuose. Vienas paprasčiausių būdų – grąžos dėžutė. Kiekvieną kartą gavus grynųjų pinigų, likutį, kad ir kelis centus ar eurą įdėk į atskirą vokelį. 

Atrodo mažai, bet per mėnesį gali susidaryti solidi suma. Kitas variantas yra atidaryti atskirą taupomąją sąskaitą be banko kortelės ir nustatyti automatinį pervedimą iškart po atlyginimo. Pirmiausia sumokėk sau, net jei tai tik 5 ar 10 eurų. 

Jei lėšos pasiekia šią sąskaitą vos tik įkritus atlyginimui, mažiau norisi jas vėliau išleisti.

Ieškok papildomų pajamų ar taupymo galimybių

Jei jauti, kad dabartinės pajamos leidžia tik išgyventi, o ne taupyti, pagalvok apie mažus papildomus uždarbius. Tai gali būti ne visą dieną reikalaujantis darbas, galbūt savaitgaliais galima padirbėti kažkur trumpai, arba užsidirbti internetu. 

Vienkartinis projektas per mėnesį gali pridėti tą reikalingą sumą atostogų fondui. Taip pat verta peržiūrėti išlaidas. Gal kažkuri prenumerata nebenaudojama? 

Gal vieną savaitgalį galima pagaminti pietus namuose, o ne eiti į kavinę? Vienas apsilankymas kavinėje gali kainuoti tiek, kiek naktis kaimo sodyboje per atostogas.

Keisk požiūrį į pigesnes atostogas

Net jei nepavyksta išskristi į šiltus kraštus, tai nereiškia, kad poilsis bevertis. Kartais net paprastas savaitgalis be telefono, gamtoje, gali atnešti daugiau ramybės nei savaitė turistiniame kurorte. 

Svarbiausia yra išeiti iš kasdienės rutinos, leisti sau atsigauti emociškai. Lietuvoje netrūksta nemokamų ar labai nebrangių lankytinų vietų, kur galima praleisti dieną ar net kelias.

Kaimo turizmo sodybos, bendrabučių tipo kambariai, mainų nakvynės – galimybių daug, jei tik nebijai ieškoti alternatyvų.

Svarbiausia – neprarasti motyvacijos

Taupymas mažais žingsniais gali atrodyti lėtas, bet kiekvienas euras artina prie tikslo. Kartais užtenka vienos nuotraukos iš būsimos vietos, kad primintum sau, kam tai darai. Ir kai pagaliau išvyksi, žinosi, jog kiekvienas taupytas centas buvo vertas to jausmo.

Poilsis yra ne prabanga, o būtinybė. Ir net jei šiuo metu pajamos nedidelės, tai neturėtų atimti galimybės kartais pabūti atokiau nuo rutinos. Viskas įmanoma, kai žinai, ko nori ir kai tiki, kad net su mažai galima pasiekti daug.

Rekomenduojame perskaityti ir šiuos tekstus:

Pasidalinkite šiuo įrašu

Ar patiko šis įrašas?
 

0 komentarų

Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!

Prašome prisijungti

Rekomenduojame perskaityti

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas