Prisijunkite
Prisijunkite
Technews.lt , 2025-04-07, 17:15 0
Muitų taikymas importuojamoms prekėms tampa vienu svarbiausių Donaldo Trumpo ekonominės strategijos elementų. Kaip patvirtino JAV administracija, planuojama įvesti 10 proc. bazinį muitą visoms prekėms, atkeliaujančioms į šalį.
Bene didžiausi muitai bus taikomi Kinijai. Prekėms, kurios atkeliauja iš šios šalies bus taikomas net 54 proc. papildomas tarifas. Tai gali turėti didžiulės įtakos daugeliui elektronikos bendrovių, kurių produkcija yra gaminama šioje šalyje.
Paskelbus apie naujus D. Trumpo tarifus, vaizdo žaidimų sektorius turi pasiruošti jų poveikiui. Pasak ESA vyresniojo viceprezidento Aubrey Quinno, šie muitai smarkiai sutrikdys žaidimų kūrimą, taip pat techninės ir programinės įrangos gamybą.
A. Quinno teigimu, ypač didelį poveikį patirs žaidimų techninė įranga, pavyzdžiui, specializuotos namų konsolės. Šie įrenginiai daugiausia gaminami šalyse, kurioms taikomi tarifai. Net surinkimo linijoje reikalingoms dalims, kurios paprastai tiekiamos iš įvairių vietos ir tarptautinių rinkų, gali būti taikomi papildomi mokesčiai, dėl kurių dar labiau padidės galutinės gamybos sąnaudos.
„Bet kuriam vartotojo įsigyjamam produktui greičiausiai bus taikoma daugybė paskelbtų tarifų, kurie bus taikomi vienas kitam“, – teigė A. Quinnas.
Be to, kyla atsakomųjų priemonių klausimas, nes daugelis valstybių ir Europos Sąjunga grasina imtis atsakomųjų veiksmų ir taikyti savo tarifus. Pasak EKA, vadinamoji D. Trumpo išlaisvinimo diena gali būti tik ilgo ir neaiškaus kelio pradžia.
Tokios technologijų bendrovės kaip „Apple“ ir „Nintendo“ bandė sušvelninti tarifų poveikį perkeldamos gamybos operacijas iš Kinijos į alternatyvias, dažnai pigesnes šalis, pavyzdžiui, Vietnamą.
Tačiau D. Trumpas pasivijo ir jas, balandžio 2 d. paskelbdamas 46 proc. tarifą Vietnamo importui. Quinnas taip pat pabrėžė, kad gamybos sugrąžinimas į JAV – tikriausiai galutinis D. Trumpo administracijos tikslas – neįvyks per naktį, jei apskritai įvyks.
Tiekimo grandinė yra neįtikėtinai sudėtinga sistema, ir kiekviena bendrovė turi atsižvelgti į tai, kas geriausia jos vartotojams, verslui ir darbuotojams. EKA tikisi, kad visos susijusios šalys galiausiai galės pasiekti sprendimą, kuris nepakenks nei žaidimų pramonei, nei Amerikos vartotojams.
0 komentarų
Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!
Prašome prisijungti