„Nintendo“ imasi kovoti su piratavimu: atnaujintos naudojimosi taisyklės, galite likti be galimybės žaisti

Lukas Snarskis , 2025-05-11, 10:55
0
„Nintendo“ imasi kovoti su piratavimu: atnaujintos naudojimosi taisyklės, galite likti be galimybės žaisti

„Nintendo“ vėl sulaukė didžiulio susidomėjimo, tačiau šį kartą žinios ne tik džiugina. Neseniai pristatytas „Switch 2“, naujoji populiarios hibridinės konsolės versija, sulaukė tokio milžiniško ažiotažo Japonijoje, kad įmonė jau atsiprašinėja dėl nesugebėjimo patenkinti paklausos.

„Nintendo Switch 2“ konsolė turės atgalinio suderinamumo funkciją, tačiau pats gamintojas išlieka itin kategoriškas, kuomet kalbama apie emuliatorius. Bendrovė ne kartą ėmėsi griežtų veiksmų prieš gerbėjų projektus.

2024 metais buvo uždaryta „Yuzu“ emuliatoriaus komanda. Iš esmės galima sakyti, kad „Nintendo“ griežtai nepritaria bet kokiam neautorizuotam savo produktų naudojimui. Kaip praneša „Game File“, „Nintendo“ įrenginių turėtojai neseniai sulaukė ir el. laiškų, kuriuose informuojama apie pasikeitusias naudojimosi sąlygas. 

Skelbiama, kad vartotojai norintys toliau naudotis internetinėmis paslaugomis, tokiomis kaip „eShop“, „Nintendo Switch Online“ ar skaitmeniniais žaidimais, jiems būtina su šiomis sąlygomis sutikti.

Nors dauguma dokumento pakeitimų atrodo smulkūs, vienas punktas atnaujintas gana ryškiai ir, panašu, tiesiogiai taikomas tiems, kurie bando „nulaužti“ konsoles, naudoti emuliatorius ar užsiima piratavimu. 

Ankstesnėje versijoje buvo nurodyta, kad be raštiško „Nintendo“ leidimo draudžiama platinti, kopijuoti, modifikuoti ar analizuoti paskyros paslaugų dalis. Po pakeitimų šis punktas tapo daug griežtesnis.

Dabar aiškiai nurodoma, kad be išankstinio leidimo draudžiama ne tik keisti ar platinti paslaugas, bet ir naudoti bet kokią įrangą ar programinę įrangą, kuri apeina ar pažeidžia „Nintendo“ sistemų apsaugas. 

Dokumente įrašyta, jog tokie pažeidimai gali lemti tai, kad konsolė arba paskyros paslaugos taps visiškai arba iš dalies „nebeveikiančios“.

Nors „Nintendo“ aiškiai nenurodo, ką turi omenyje sakydama, kad įrenginys gali tapti „nebeveikiantis“, tikėtina, jog tai reiškia konsolės funkcionalumo apribojimą arba visišką blokavimą. Gali būti išjungiamos prieigos prie internetinių paslaugų, skaitmeninių pirkinių, arba tam tikros konsolės funkcijos.

Įdomu tai, kad Didžiosios Britanijos vartotojams pateikta švelnesnė dokumento versija. Šioje versijoje pagrindinis dėmesys skiriamas skaitmeninių produktų naudojimui asmeniniais, nekomerciniais tikslais. Joje nurodyta, kad neleistinas jų naudojimas „gali lemti produkto nebeveikimą“, tačiau nėra aiškių grasinimų dėl visos konsolės funkcionalumo praradimo.

Šie pakeitimai nėra atsitiktiniai. Per pastaruosius kelerius metus emuliatorių kūrėjai, programinės įrangos modifikatoriai ir piratavimo platformos vis dažniau taikėsi į „Nintendo“ sistemų „nulaužimą“. Vien „Yuzu“ emuliatoriaus atvejis tapo plačiai žinomas. Šis projektas, leidęs kompiuteriuose paleisti „Switch“ žaidimus, buvo priverstas nutraukti veiklą po to, kai „Nintendo“ inicijavo teisinį persekiojimą.

Tad nenuostabu, kad „Nintendo“ griežtina savo taisykles, siekdama užkirsti kelią techniniam manipuliavimui ir apsaugoti savo turinį nuo nelegalaus naudojimo.

Be paskyros sąlygų pakeitimų, „Nintendo“ taip pat atnaujino savo privatumo politiką. Joje naujai įrašyta, kad įmonė gali stebėti ir klausytis internetinių žaidimų pokalbių, siekdama aptikti pažeidimus ir išlaikyti „draugišką aplinką šeimai“. Tai dar vienas žingsnis į griežtesnę vartotojų veiklos priežiūrą.

Ar patiko šis įrašas?
 
Temos: Nintendo

0 komentarų

Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!

Prašome prisijungti

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas