Alkoholio negėrė, bet vis tiek gavo baudą: pasirodo, kad net nealkoholinis alus gali pridaryti problemų

Danielius Mažeikis , 2025-07-10, 19:55
0
Alkoholio negėrė, bet vis tiek gavo baudą: pasirodo, kad net nealkoholinis alus gali pridaryti problemų

Nealkoholinis alus per pastaruosius metus tapo itin populiarus tarp vairuotojų. Šis gėrimas pristatomas kaip saugi alternatyva įprastam alui, ypač tiems, kurie mėgsta alaus skonį, bet nori išlikti blaivūs ir galėti saugiai sėsti prie vairo.

Tačiau vis dar kyla nemažai klausimų, ar išgėrus vieną ar net du butelius nealkoholinio alaus, galima ramiai važiuoti automobiliu be baimės būti nubaustam per policijos patikrinimą. Pagal galiojančius teisės aktus, nealkoholinis alus gali turėti iki pusės procento alkoholio. 

Šis kiekis laikomas per mažas, kad darytų reikšmingą poveikį žmogaus sąmonės būsenai ar vairavimo gebėjimams. Vis dėlto tai nereiškia, kad tokio gėrimo sudėtyje alkoholio nėra visiškai. Nors jo kiekis itin mažas, teoriškai jautrus alkotesteris gali aptikti nedidelius alkoholio pėdsakus, ypač jei matavimas atliekamas tuoj po išgėrimo.

Todėl rekomenduojama po nealkoholinio alaus palaukti bent 10 -15 minučių prieš sėdant už vairo, kad būtų išvengta klaidingo matavimo rezultato dėl burnos ertmėje likusio garuojančio alkoholio. Tokiu atveju rezultatą gali paveikti net ir burnos skalavimo skystis, jei jis alkoholinis.

O kas su „radleriais“?

Nealkoholinio alaus rinkoje taip pat populiarūs vadinamieji „radleriai“. Tai alaus ir limonado mišiniai, kurie dažnai būna gaivesni, lengvesnio skonio ir itin mėgstami vasaros metu. Tačiau čia slypi rizika. Rinkoje egzistuoja tiek tikrai nealkoholiniai, tiek ir silpni, mažai alkoholio turintys „radleriai“. Pastarieji dažnai turi nuo dviejų iki trijų procentų alkoholio, o tai jau pakankamas kiekis, kad būtų fiksuojamas alkotesteriu.

Todėl labai svarbu prieš vartojant atidžiai perskaityti etiketę. Vieno ar dviejų silpnųjų „radlerių“ pakaks, kad trumpam laikui viršytumėte leidžiamą alkoholio kiekį kraujyje, ypač jei esate mažesnio kūno sudėjimo arba ilgai nebuvote valgę.

Kiek laiko reikia, kad organizmas suskaidytų alkoholį?

Kiekvieno žmogaus organizmas skirtingai skaido alkoholį. Vidutiniškai skaičiuojama, kad žmogaus organizmas per vieną valandą pašalina apie septynis ar dešimt gramų gryno alkoholio. Tai reiškia, kad, pavyzdžiui, vieno bokalo alaus su keturiais procentais alkoholio organizmui pilnai atsikratyti gali prireikti dviejų ar net trijų valandų. Tačiau šis laikas priklauso nuo daugelio veiksnių, pavyzdžiui, amžiaus, svorio, lyties, sveikatos būklės, net nuo to, ar tuo metu buvo valgoma.

Dar vienas svarbus aspektas yra vartojami vaistai. Kai kurie vaistai gali sulėtinti arba pagreitinti alkoholio skaidymą, o kai kurie net stiprinti jo poveikį. Todėl kiekvienas atvejis yra individualus.

Kaip būti visiškai tikram?

Vienintelis būdas užtikrintai žinoti, ar jau galima vairuoti, yra pasitikrinti su patikimu alkotesteriu. Svarbu tai daryti ne iškart po gėrimo, o praėjus bent penkiolikai minučių. Per tą laiką burnoje esantis alkoholis išgaruoja ir rezultatas tampa tikslesnis.

Nors nealkoholinis alus dažniausiai nesukelia grėsmės vairuotojo blaivumui, svarbu išlikti atsakingam. Geriausia laikytis principo, jei kyla bent menkiausia abejonė, geriau palaukti arba pasitikrinti nei rizikuoti saugumu ir baudomis.

Rekomenduojame perskaityti ir šiuos tekstus:

Pasidalinkite šiuo įrašu

Ar patiko šis įrašas?
 

0 komentarų

Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!

Prašome prisijungti

Rekomenduojame perskaityti

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas